Právě je čtv 28. bře 2024 11:01:58

News News of Výměna rostlin, sazenic a semen

Site map of Výměna rostlin, sazenic a semen » Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen

Co nabízíte a co sháníte. Má vaše biozahrada přebytky semen? Nabídněte je ostatním a získejte další rostliny i přátele! Prosím sem dávejte pouze konkrétní nabídky se seznamy rostlin.
Pravidla fóra
Toto fórum je VÝHRADNĚ PRO VÝMĚNY, v tomto fóru NIC NEPRODÁVÁME. Zde nabídněte svoje přebytky ostatním, můžete nabízet i úplně obyčejné věci. Poptávky typu dobře zaplatím prosím dávejte do komerční inzerce.
Výměny probíhají jako vzájemná svobodná dohoda dvou jedinců, administrátoři výměny nijak dál nezprostředkovávají. Velmi doporučujeme výměny vyvážené, ale pokud se rozhodnete jinak nic proti tomu nebudeme namítat. Pokud si nepřejete zveřejňovat kontakt nebo adresu použijte prosím soukromé zprávy.
Novým členům doporučujeme, aby si prošli všechny aktuální výměny a nejprve vložili svou nabídku. Nabídky prosím vkládejte ve tvaru: Honza - jabloň nabízím nebo Honza - topol sháním. Pokud je v nabídce seznam rostlin, postačí Honza - nabízím. Pokud sháníte nebo nabízíte něco, co už nabízí nebo shání jiný člen fóra, nepřipisujte prosím k vláknu příspěvky "Já taky", ale založte si své vlastní téma. Do příspěvků pište jenom k výměnám, o rostlinách samotných se diskutuje v tématu Rostliny.

Jakékoliv rostlinky pro vznikající zahradu

Dobrý den,
zakládám zahradu u Turnova a sháním jakákoliv semínka nebo odkopky či semenáčky. Rostlinky výměnou zatím žádné nemám, ale můžu nabídnout vlastnoručně vyráběné zavařeniny (marmelády, pečené čaje, kompoty a omáčky k masu z rybízu, jablek, hrušek a jahod). Pro rostlinky si můžu dojet v rámci Libereckého kraje, případně k Praze.

Předem děkuji
Zuzka
Read more : Jakékoliv rostlinky pro vznikající zahradu | Zobrazení : 41134 | Odpovědi : 0


sháním šantu kočičí a kozlík

sháním šantu kočičí a kozlík, nabízím sazenice lesních dřevin.
Read more : sháním šantu kočičí a kozlík | Zobrazení : 32209 | Odpovědi : 0


nabízím a sháním

Nabídka 2017 (pište prosím rovnou na elsa_sebkova@centrum.cz), za nabídkou najdete naši poptávku
BYLINY A KOŘENÍ:
Agastache anýzová (Agastache foeniculum = anethiodora)
Agastache vrásčitá, lofant tibetský (Agastache rugosa)
Benedikt lékařský-čubet (Cnicus benedictus)
Bělotrn kulatohlavý (Echinops sphaerocephalus)
Brutnák lékařský (Borago officinalis)
Bukvice lékařská (Betonica officinalis)
Čekanka obecná (Cichorium intybus)
Černohlávek obecný (Prunella vulgaris)
Černohořčice setá (Brassica nigra)
Černucha damašská (Nigella damascena)
Dobromysl obecná (Origanum vulgare)
Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita)
Drnavec lékařský (Parietaria ...
Read more : nabízím a sháním | Zobrazení : 10086 | Odpovědi : 0


výměna semen

Dobrý den,

posílám seznam semen, které nabízím, a za ním seznam toho, co sháním. Děkuji ;)

Nabízím:

-od Gengelu: divorké rajčátko, serina, paprika Severka, hrách Heizlarová, rajče Black Plump, amarant jedlý

- dále od zeleniny: ačokča, tykev seet dumplings, chlli: cayenne, Satanś kiss, Aji Crystal;

- zelenina objednaná ze zahraničí (mám už jen v omezeném množství, takže spíš jen pár semínek na množení): ředkvička Singara Rats Tail ...
Read more : výměna semen | Zobrazení : 38841 | Odpovědi : 6


Vlčí bob bílý (Lupinus albus) - sháním

Sháním semena vlčího bobu bílého - toho, ze kterého se dá mlít lupinová mouka.
Na výměnu můžu nabídnout jen semínka měsíčku, afrikánů a lichořeřišnice, možná i česnekopažitky, vykopnout cibuli sečku, anebo třeba žitný celozrnný kvásek s receptem na náš osvědčený chlebík:-)
Děkuji.
Read more : Vlčí bob bílý (Lupinus albus) - sháním | Zobrazení : 10047 | Odpovědi : 0


Honza - lebeda sháním

Dobrý den, sháním semínka červenolisté lebedy zahradní.
Na oplátku mohu nabídnout semínka: špenát, křez, polníček, řeřicha - případně na konci sezóny i něco dalšího.
Read more : Honza - lebeda sháním | Zobrazení : 10485 | Odpovědi : 0


sháním lilek český raný

Ahoj sháním lilek č. raný mohu vyměnit za BLECK BEAUTY sazenice i semena mám vlastní. Stačí koncem léta, letos už by to nestihl. Také bych ráda nějaká bílá, pruhovaná a srdíčková rajčata -mám - Tornáda, Goldkrone, Porýní, Stupice, Brutus, Divoká ( letos kupovaná semena 6sazenic), Zlatavu, možná i oranžové Datlo. Také mám spoustu semen cukrového melounu. Ten bych ráda vyměnila za nějaký odolný a velmi raný vodní meloun. Mohu nabídnout i meduňku, vysemenila se na ...
Read more : sháním lilek český raný | Zobrazení : 9177 | Odpovědi : 1


Scháním 2 sazeničky divokých rajčat

Scháním 2 sazeničky divokých rajčat nejlépe v Praze, prosím máte někdo navíc, moje setba mi letos bohužel nevyšla.
Na výměnu nabízím sazeničky:
- rajčat tyčkovýchTornádo ( vlastní sběr semínek)
- rajčat tyčkových kulovitý tvar (hybridní, hodné k sušení, z letos koupených semen)
- rajčat tyčkových třešínky (hybridní, letos koupená semena)
- ačoky případně mám ještě i pár semínek (semena dovezeny z Řecka)
- dýně žlutá mám i semínka
- papričky zvonkové (červené, jemně pálivé, semínka ...
Read more : Scháním 2 sazeničky divokých rajčat | Zobrazení : 9348 | Odpovědi : 0


Divoká rajčata - Katka sháním

mám zájem o semínka divokých rajčat,na barvě nezáleží.Mohu vyměnit za fazole Holubičí/pnoucí,modré/,dýně Pečárka,nebo mix dýní na vaření a pečení.
Read more : Divoká rajčata - Katka sháním | Zobrazení : 9139 | Odpovědi : 0


Hľadám na výmenu

Dobrý deň, hľadám nejaké nové rastliny pre moju záhradu, či už ovocné, trvalky alebo letničky na doplnenie zbierky. Momentálne nemám žiadne semaná, takže skôr môžem poskytnúť oddenky, hlízy, cibulky.

MÁM napr.:
Jahodník měsíční
Dobromysl obecná
Máta zázvorová
Tulipány
Lilie
Denivky
Nemecké kosatce
Sibiřský kosatec
Orlíček
Hosty
Hvězdnice
Zákula japonská

Pre záujemcov by som upresňovala podrobnejšie, z niektorých rastlín mám aj po 10 - 20 druhov.

Nič konkrétneho asi nezháňam, ale radosť by urobili napr.: ...
Read more : Hľadám na výmenu | Zobrazení : 9184 | Odpovědi : 0


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron