Právě je čtv 28. bře 2024 12:07:21

News News of Způsoby pěstování

Site map of Způsoby pěstování » Fórum : Způsoby pěstování

Klasické postupy, experimentální metody. Vaše zkušenosti, co se vám osvědčilo a co ne.

Závlaha petlahev s otvory

Zdravím,

ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost se závlahou z petlahve. Mám na mysli, že se zakope při sázení např. rajčat či cuket vedle plodiny velká petlahev, která je proděravělá. Potřebovala bych poradit, jak velké otvory má lahev mít. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
Read more : Závlaha petlahev s otvory | Zobrazení : 22627 | Odpovědi : 0


Pěstování ve slaměných balících

Ahoj, při procházce knihkupectvím jsem narazila na knížku o pěstování rostlin v balících slámy. Vypadalo to zajímavě, prostě plácli balík slámy přímo na krásně sekaný trávníček a zasadili do toho rostlinky. Teda oni to ještě nějak máčeli a strkali do toho taky hnojivo, to by se mi nelíbilo (spíš bych zkoušela nějaký zákvasy a jíchy). Nebo zapíchli dva klacky, mezi ně natáhli šňůru a přes to přehodili igelit a bylo z toho pařeniště. Měli v ...
Read more : Pěstování ve slaměných balících | Zobrazení : 11811 | Odpovědi : 0


Jahody ze zaniklé vesnice

Dobrý den,
jsem laik, tak mám i takový dotaz. Přinesla jsem si ze dvou starých zaniklých vesnic jahody, krásně rostou a rozmnožují se, ale vůbec neplodí. Nemocně nevypadají. Proč? Popřípadě je možné udělat něco proto, aby zase plodily.
Děkuji za odpověď.
Hana
Read more : Jahody ze zaniklé vesnice | Zobrazení : 13820 | Odpovědi : 1


Okousané stromky

Dneska jsem při hledání něčeho jiného narazila na zajímavý způsob záchrany okousaných stromků. Je to v ruštině a je to asi ve středu stránky: http://weerkust.ru/archives/2694
Read more : Okousané stromky | Zobrazení : 12639 | Odpovědi : 0


Samozavlažovací květináče z barelu

Ahoj, nevím jestli jsem trefila správné téma, nenašla jsem místo které by se věnovalo třeba nějakým biobalkonům a bioterasám ;-), i když na biozahradě se nedivím, no ale snad mě s tím nevyženete.
Protože naše zahrada je k pěstování čehokoli prostě nevhodná, tak jsem hledala alternativu. Samozřejmě nějakou ne moc finančně náročnou. No a zatím nejlepší co se mi povedlo jsou samozavlažovací květináče z barelu. Postup by ...
Read more : Samozavlažovací květináče z barelu | Zobrazení : 18616 | Odpovědi : 3


cizrna a čočka

Zvažuji, co bych příští rok přidala do klasické zahrádky. Pěstujete někdo cizrnu nebo čočku? Obě mají nároky na teplo a řekla bych nízké výnosy. Vyplatí se to?
Read more : cizrna a čočka | Zobrazení : 22998 | Odpovědi : 4


Výsevní dny

Ahoj, existuje publikace "Výsevní dny", máte s ní někdo zkušenosti?
Read more : Výsevní dny | Zobrazení : 13965 | Odpovědi : 6


Řez-neřez ovocných stromů

Dobrý den, prohledavala jsem forum a nejak jsem nenasla odpoved na mou nasledijici otazky. Prořezáváte ovocné stromy? Máte někdo zkušenosti s neprořezávanými stromy? Myslím s neprořezávanými od zasazení? Máte někdo zkušenost konkrétně s broskvoní? Děkuji za reakce.
Read more : Řez-neřez ovocných stromů | Zobrazení : 58619 | Odpovědi : 22


Na popínavé rostliny - pergoly, treláže, sítě

Chtěla bych pěstovat ačokču, zkusit rajčata pophnat do výšky, taky hrášek a fazole. Máte někdo spočítané nebo vypozorované kolik metrů od sebe mohou být liniové prvky (výška co já vím, asi 2 metry?) obrácené k jihu nebo jihovýchodu aby si navzájem nestínili? Připadá mi, že výhodnější budou treláže do kužele, nebudou vrhat stín plošně.
Uvítám i veškeré zkušenosti s konstrukcí.
Read more : Na popínavé rostliny - pergoly, treláže, sítě | Zobrazení : 12564 | Odpovědi : 2


Přípravek Azoter - bakterie místo hnojení dusíkem a fosforem

Našla jsem zajímavou věc: přípravek s obsahem bakterií Azotobacter, které vážou dusík, bakterie Bacullus megatherium které uvolňují fosfor do formy přístupné pro rostliny a baktérie Azospirillium brasillience, které umožňují fixaci dusíku nad 28 stupňů Celsia.

Doporučená dávka 10l/ha. Přípravek je dodáván v sudech 25 l sudech (taktéž 50 a 60l), cena za 1 l včetně dopravy je 85.- Kč. Bohužel to jsou poněkud velkoobchodní podmínky.
Firma která to prodává
Read more : Přípravek Azoter - bakterie místo hnojení dusíkem a fosforem | Zobrazení : 9169 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron