Právě je čtv 28. bře 2024 15:13:28

News News of Archiv výměn rostlin

Site map of Archiv výměn rostlin » Fórum : Archiv výměn rostlin

Zde jsou již neaktuální příspěvky ohledně výměn.

Gotu Cola

Dobrý den.
Sháním léčivku Gotu Colu
Nabízím:
Meduňka
Amarylis - cibulnatá pokojová květina
africké kamínky Lithopsy - směs 3-leté ze semínek


Nevím, co nabízet. Mám lecos, ale obyčejné, ve fázi květu,růstu,..zrovna nevhodné k přesazení,......
Jinak mám spíš pokojové rostliny. Nebo třeba konopná mast vlastní výroby, ....
Prosím nabídněte . Děkuji
vitny@seznam.cz
Read more : Gotu Cola | Zobrazení : 6916 | Odpovědi : 2


rostliny

Ahoj.
Sháním sazenice nebo semena těchto rostlin:
Topinambur, rakytník,jedlý kaštan,divoké rajče, zimolez kamčatský (nebo podobné "borůvky"),.. pokud Vás někoho napadne co do polodivoké potravinové zahrady. Sháním rovněš větší sazenici červeného buku (líbí se mi a bukvice se dají taky jíst).
Protože začínám nemám co na výměnu. Tak nabízím třeba miniatůry lahviček alkoholu (plné), popřípadně nějaké komerční semena (co můžu koupit). Pokud něco sháníte nebojte se napsat třeba mám a nenapadne mě to nabídnout
Read more : rostliny | Zobrazení : 5599 | Odpovědi : 0


Tomka

Vymením koreň tomky voňavej - Hierochloe odorata za koreň tomky južnej - Hierochloe australis, prípadne za iné druhy tomky.
Read more : Tomka | Zobrazení : 10810 | Odpovědi : 4


Danka výměna 2013

Ahoj,
letos se mi vypěstovala semínka:
Mangold
lebeda zahradní zelená
šanta kočičí
šišák stranokvětý
jablečník obecný
mydlice lékařská
proskurník topolovka (barev.)
měsíček lékařský
witánie snodárná
třapatka nachová
divoká rajčátka

A taky můžu vykopat
bylinky: dobromysl obecná i řecká, oman pravý, řepík lékařský, proskurník lékařský, kozlík lékařský, meduňka lékařská, máta peprná, pelyněk brotan a černobýl,
třezalka tečkovaná, puškvorec obecný, kalísie vonná
keře, popínavky: mahónie cesmínolistá, břečťan popínavý, hloh jednosemenný, kalina obecná, růže šípková a mnohokvětá, řešetlák ...
Read more : Danka výměna 2013 | Zobrazení : 15761 | Odpovědi : 8


Tony - sháním

Čau, Ivano. Psal jsemuž jednou, ale nějak se to nezobrazilo.Tak se omlouvám, pokud ti můj dotaz naskočí dvakrát. Zdědil jsem zahradu 400m čtverečních.Chtěl bych udělat biozahradu.Na zahradě je pár stromů jinak nic.Sháním zelené hnojivo, konkrétně Bob polní, Lupina(bíla, úzkolistá,žlutá) a měsíček.Nemůžu to nikde sehna.V tuto roční dobu nikdo nemá na skladech.Hledám také keře:Muchovník oválný, Muchovník oválný "helvetia", Zimolezkamčatský a Aronia Melanocarpa a mnohé další zajímavé rostliny.Můžeš mi prosím pomoct?Bydlím 30 km jižně od Brna, ale ...
Read more : Tony - sháním | Zobrazení : 23665 | Odpovědi : 10


výměna -ne za květiny

Dobrý den
jsem velice štastná že jsem oběvila tuto stránku jelikož nás letost postihly povodně a já bych neskutečně ráda obnovila svojí zahrádku abych měla co obdivovat a start se o něco jiného než o mé dva prcky (kteří mimochodem také rádi kitičky) na výměnu mohu nabídnout např.porcelánové panenky a pod . záleží na tom co kdo má rád co zbírá nebo čemu se věnuje budu vděčná za jakékoliv nabídky všem předem moc a moc ...
Read more : výměna -ne za květiny | Zobrazení : 16187 | Odpovědi : 8


Scháním a nabízím - výměna

Dobrý den,
scháním na výměnu následující druhy:
Apios americana syn. purpurea (hlízola nachová),
kulturní Amelanchier (muchovník
Morus alba, nigra (moruše),
Osmunda regalis (kapraď),
Cladrastis lutea,
Platanus
a další méně známé dřeviny jedlé i okrasné.

Na výměnu či odkup mohu nabídnout z vlastního množení:
Catalpa bignonioides (katalpa),
Rosa rugosa,
Gleditsia triacanthos (dřezovec),
Koelreuteria paniculata (svitel),
Paulownia tomentosa (paulownie),
Decaisnea fargesii (dekaisnea),
Sequioadendron giganteum (sekvojovec),
netradiční trvalku Vermonia gigantea,
Staphyllea pinnata (klokoč)

kemet.taita@seznam.cz ...
Read more : Scháním a nabízím - výměna | Zobrazení : 11903 | Odpovědi : 5


Obnovujeme pozemek - pošlete cokoliv

Vrátili jsme se po pěti letech na náš pozemek a našli jsme ho téměř celý spasený správcovými kozami, včetně vzrostlých stromů a všech bylin. Dokonce ani bezinky nevydržely. Budeme vděční za cokoliv, co kdo můžete poslat. Například chmel, aby rychle pokryl nevzhledné budovy nebo košíkářské vrby, kterých jsem tu měli přes 80 stromků různých barev a kvalit. Prostě cokoliv. Když to dává úrodu, o to lépe. :-) ...
Read more : Obnovujeme pozemek - pošlete cokoliv | Zobrazení : 5285 | Odpovědi : 0


česnek medvědí

Neměl by, prosím, někdo nazbyt větší množství česneku medvědího? Stačili by mi i různými způsoby zakonzervované-naložené listy. Na výměnu nabízím všelijaké možné trvalky okrasné, léčivé ... Taky sazeničky z letošních výsevů ze skalničkářských výměn - 90 převážně vyšších druhů. Seznamy co mám již hotové pošlu - sem by to bylo moooc dlouhé. Díky.
Eva
Read more : česnek medvědí | Zobrazení : 8922 | Odpovědi : 3


Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida) rouby

Sháním rouby hlohu peřenoklaného (Crataegus pinnatifida), který je též označován jako čínský velkoplodý hloh. Na výměnu mohu nabídnout nejrůznější semena bylin i zelenin (též starých a rodinných odrůd původem z Gengelu), hlízy, odkopky, rouby i semenáče. Podrobnější seznam doplním.
Andela
Read more : Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida) rouby | Zobrazení : 6265 | Odpovědi : 1


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron