Právě je čtv 28. bře 2024 12:07:41

News News of Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada

Site map of Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada » Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada

Určování rostlin on line. Pokud sem vložíte kvalitní fotografii a dostatek informací, pokusím se rostlinu určit. V žádném případě ale nemůžu určení zaručit! Určuji rostliny z České republiky.

prosba o určení rostlin

Dobrý den, na přelomu června a července jsme navštívili Balkán a vyfotili několik rostlin o kterých bychom si něco rádi zjistili. Určení je ale nad naše schopnosti. Vím, že určujete především naše rostliny, ale možná některé u nás rostou, či jsou notoricky známé. A když ne, nic se neděje.
Read more : prosba o určení rostlin | Zobrazení : 22658 | Odpovědi : 1


Prosím pomoc s určením keře

Dobrý den,
prosím o pomoc s určením keře, který tchýně dostala darem, zasadila na chatě (Jizerské hory) a za tří roky vyrostl jako blázen.
Moc by to chtěla vědět, tak jsem jí slíbil, že to zkusím zjistit...
Děkuji
Tomáš
Read more : Prosím pomoc s určením keře | Zobrazení : 19976 | Odpovědi : 4


Co mi to vlastně roste na zahradě?

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s určením několika druhů kytiček... Mám zahrádku a napadlo mě, že si udělám "herbář" jenom z toho, co mi na ní rozste, podařilo se mi určit už 113 druhů (plevelů i šlechtěných rostlin) a spousty dalších ještě nemám hezky vyfocené... Všechny obrázky (viz odkazy níže) jsou tedy obrázky ze zahrádky, ze zástavby rodinných domků, nedaleko je pole a rybník a bydlíme kousíček pod Krušnými horami, takže ptáci ...
Read more : Co mi to vlastně roste na zahradě? | Zobrazení : 10669 | Odpovědi : 4


Fialovy ker k urceni, Sidliste

Dobry den,
rada bych poprosila o urceni kere, ktery kvete u nas na sidlisti.
Kvete fialove na podzim (fotky porizene v zari 2014).
Ker ma vysku zhruba 1metr. Roste na sidlisti mezi panelaky, spise suche prostredi. Stredocesky kraj, Kladno.
Dekuji moc
Petra
Read more : Fialovy ker k urceni, Sidliste | Zobrazení : 9569 | Odpovědi : 2


Vypadá jako netřesk

Hezký večer,

věděl by prosím někdo jak se jmenuje vyobrazená rostlina ? Vypadá jako netřesk, růžice jsou ale menší a rostou na stonku. Rostlinku jsem našla dnes - listopad - v trávě u cesty, myslím, že je úplně běžná, ale nevím jak se jmenuje.
Omlouvám se za horší kvalitu, foceno mobilem
Fotka:
admin edit: smazán odkaz

Díky moc
Read more : Vypadá jako netřesk | Zobrazení : 6982 | Odpovědi : 1


určení rostliny

Prosím o určení rostliny ,stáří 2 roky ,určitě nepochází ze střední evropy ,možná je to ovocný strom. Děkuji.
20131105_155901.jpg
Read more : určení rostliny | Zobrazení : 12297 | Odpovědi : 4


Neznámá trvalka

Kvete na nízkoúdržbovém trvalkovém záhoně v průhonické dendrologické zahradě. Vlastně ani nevím, jestli ještě kvete, ta fialová nádhera prý nejsou květy, kvítky jsou drobné a nenápadné. Žádná cedulka u kytky nebyla a průvodkyně také nevěděla. Víc fotek bohužel nemám, ty další se jaksi nepovedly :| . Dá se poznat i takhle?
Read more : Neznámá trvalka | Zobrazení : 7534 | Odpovědi : 1


Pryšec skočcový

Dobrý den,
ráda bych se dozvěděla, jaká rostlina nám roste na dvorku? Odkaz na fotografie je zde: http://leteckaposta.cz/992424414 . Rostlina nám tam roste ve více kusech a v rozdílných velikostech. Ta největší má cca 150 cm, nejmenší asi 30 cm. Jak je vidět z fotek, roste mezi kamením. Na dvoře ji máme celoročně-na zimu seschne a na jaře se zase objeví. Moc Vám děkuji za odpověď.

Obrázky převzaty z ...
Read more : Pryšec skočcový | Zobrazení : 18283 | Odpovědi : 7


Chrpa velkohlavá Centaurea macrocephala

Dobrý den, z nalezených semen v bioodpadu jsem vypěstovala mě neznámou rostlinu.Zasela jsem ji vloni na jaře, do podzimu vyrosly přízemní listové růžice. Letos vyrostla do výše 1-1,3 m.Stonky jsou od poloviny rozvětvené a na vrcholcích je vždy po jednom květu. Hledala jsem všude kde se dalo , ale určit se mi ji nepodařilo.Děkuji za pomoc a přeji hezký den. helle

kytka X 025.jpg

kytka X 029.jpg
Read more : Chrpa velkohlavá Centaurea macrocephala | Zobrazení : 9119 | Odpovědi : 2


Co je to?

Zdravím. Potřebovala bych poradit o jakou rostlinu se jedná. Roste jak přímo v rybníku, tak i u břehu. Jedná se o malý rybníček blízko Pardubic. Roste to tam tuším někdy od konce dubna.
111.jpg

122.jpg
Read more : Co je to? | Zobrazení : 14361 | Odpovědi : 5


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron