Právě je stř 24. dub 2024 10:28:36

News News of Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada

Site map of Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada » Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada

Určování rostlin on line. Pokud sem vložíte kvalitní fotografii a dostatek informací, pokusím se rostlinu určit. V žádném případě ale nemůžu určení zaručit! Určuji rostliny z České republiky.

SOS, prosím

Manželka koupila v Polsku pokojovou rostlinu, kterou bych zařadil mezi tučnolisté. Bohužel neví, jak se jmenuje, natož jak se pěstuje. Prosím, zkuste podle přiložené fotografie určit alespoň název. Ostatní se pokusím zjistit na netu. Děkuji.
Read more : SOS, prosím | Zobrazení : 9489 | Odpovědi : 2


Mochna

Prosím o určení, co mi to vyrostlo na zahrádce, i když jsem to nesela a nikde kolem v přírodě ani v okolních zahrádkách podobná kytka neroste. Hádám, že je to mochna, ale nikdy jsem takovouhle neviděla, ani nevím, jestli je to kytka planá nebo zahradní. Usídlila se mi na sklípku na jablka mezi lesními jahodníky už loni, má zhruba třiceticentimetrové lodyhy.
Mochna1.JPG
Mochna2.JPG
Read more : Mochna | Zobrazení : 8531 | Odpovědi : 2


Rostlina podobná jeřábu

Dobrý den,
prosím o určení, na které rostlině (stromku) vyrostly tyto plody.
Vyfoceno 17.9.2011
Lokalita Praha 12, Sídliště Modřany, louka poblíž Imrychovy ul.

Děkuji za případné informace.

17092011066.jpg
17092011067.jpg
Read more : Rostlina podobná jeřábu | Zobrazení : 26797 | Odpovědi : 10


Mydlice lékařská ?

Je to mydlice lékařská ?
díky
Read more : Mydlice lékařská ? | Zobrazení : 9631 | Odpovědi : 3


Neznámá rostlina 2

Neznámá rostlina z Jizerských hor, rostla divoce, ale i v zahrádkách, na stinných místech s vlhkými půdami, vysoká odhadem 30-40 cm. Vzdáleně připomíná kostival, ale ten to asi nebude. Kdyby bylo zapotřebí, mám i detailnější snímky. Foceno začátkem července.
Read more : Neznámá rostlina 2 | Zobrazení : 9818 | Odpovědi : 3


Určeno: Kniphofia

V Jizerských horách jsem narazila na tuto rostlinu, (detail květu). Nevím, jestli je luční nebo ji nasadili majitelé nedalekého domu, ale nikde jinde jsem ji neviděla. Byla vysoká zhruba 1 - 1,2 metru, možná víc (viděla jsem ji jen z dálky). Rostla na slunečném místě s vlhkou půdou. Fotila jsem ji na začátku července.
Read more : Určeno: Kniphofia | Zobrazení : 8233 | Odpovědi : 3


co je to?

prosím o určení této kyti, roste nám na kamenitém svahu, který nám na jaře totálně rozjezdili a rozrýpali a zarovnali bagrem,protože nad ním dělali cestu. Takže nenáročná, nezaměnitelná co do barvy květu, tak jsem to ani nefotila z větší dálky. můžu doplnit foto později. Děkuji.
a nevím,jak tu přidat tu fotografii-je tu někde nabídka: Příloha?
Read more : co je to? | Zobrazení : 5331 | Odpovědi : 1


Určená rostlina: Kruštík z okruhu k. širolistého

Ale jakej ? Roste mi už několik let pod jedlí, vysemenil se tam sám, je vysokej cca 30 cm.
Read more : Určená rostlina: Kruštík z okruhu k. širolistého | Zobrazení : 6650 | Odpovědi : 2


Určeno: naduť madagaskarská Bryophyllum daigremontianum

Prosím o určení této pokojové rostliny, velikost cca.25 cm. Stonek se kroutí z 1/2 směrem dolů (v této části nejsou listy pouze bílé kořínky) a z 2/2 směrem vzhůru kde se nacházejí listy. Listy jsou kopřivovitého tvaru, pevné, hladké spíš hrubější z horní strany tmavě zelené zespod tygrované, podél celého okraje listu vyrůstají malé rostlinky které odpadnou od mateřské rostliny ve chvíli kdy jim vyrostou kořínky. :P ...
Read more : Určeno: naduť madagaskarská Bryophyllum daigremontianum | Zobrazení : 8576 | Odpovědi : 3


Ladoňka Scilla

IMG_0420_1.jpg
Poradíte mi, co je to za krásnou květinku?
Read more : Ladoňka Scilla | Zobrazení : 5109 | Odpovědi : 1


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933