Právě je čtv 28. bře 2024 9:38:35

News News of Sraz a výměny na srazu květen 2011

Site map of Sraz a výměny na srazu květen 2011 » Fórum : Sraz a výměny na srazu květen 2011

Toto fórum slouží výhradně k domlouvání osobních výměn rostlin a sazenic na srazu.

Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Sraz byl úžasný, škoda že nebyl delší, se všema z vás bych si ráda ještě popovídala.

Yaw: Nakonec jsem ti zapoměla dát slíbená divoká rajčata, promiň. Jsou zaparkovaná u Fazole, tam to je blíž než do Brna.
Read more : Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy | Zobrazení : 50023 | Odpovědi : 32


Sklenka - na sraz nabízím

Na poslední chvíli, ale přece. Kromě nabídky ve výměnách tu mám ještě navíc pár pidi-semenáčků a rostlinek:
krvavec menší
vlčí bob mnoholistý
yzop lékařský
rmen barvířský (co zbyde po Ivaně)
jam batátový
celer (bulvový i řapíkový)
saturejka zahradní (jednoletá, ale údajně má být chutnější než vytrvalá horská)
a Ivano, sháníš ještě mavuň? - dostala jsem nějaké mrňky, případně se můžu podělit
též tu jsou nějaké podměrečné sazenice rajčat (dosud nerozpíchané): divoká žlutá, San Marzano
no-name ...
Read more : Sklenka - na sraz nabízím | Zobrazení : 12096 | Odpovědi : 8


Doprava na sraz

Nevím přesně, odkud kdo jedete, ale říkám si, že bychom nemuseli jezdit každý jedním autem. Jedu po trase Olbramovice-Benešov-Čerčany a dál na místo určení. Pokud byste někdo bydleli po trase a chtěli svézt, ráda vás vezmu (případně můžu udělat i menší okliku). Naopak pokud by někdo přijížděl od jihu po táborské a chtěl nabrat mě, ráda mu přispěju na pohonné hmoty.
Read more : Doprava na sraz | Zobrazení : 4512 | Odpovědi : 1


Petra - na sraz nabízím a sháním

Rozšířená nabídka (semena, odkopky, řízky) běžné byliny

šalvěj lékařská
šalvěj babské ucho
máta čokoládová
máta mochito
máta kadeřavá
máta „polej“ – kobercová, je úžasná roste jako nízká mateřídouška, ideální pro sešlapávání mezi kameny, foto mám na www.prirodnizahrada.cz – bezúdržbová
dobromysl obecná
dobromysl compaktní nízká
perovskie – řízky
kontryhel obecný
kostival lékařský
mateřídoušky nízké kobercové
mateřídoušky vyšší, i citronové (bez panašování)
levandule i různé kultivary (bílé, růžové) – řízky, semínka ...
Read more : Petra - na sraz nabízím a sháním | Zobrazení : 10181 | Odpovědi : 5


Yaw - na sraz nabízím a sháním

Na sraz nabízím k výměně :
- Vitánie snodárná(Vitania somnifera) - rostliny i semínka (mám nyní k dispozici)
- Jinan dvoulaločný (gingko biloba) - roční rostlinky ( zdroj Ivana - mám nyní k dispozici)
- Anginovník (Belamcanda chinesis) - rostliny i semínka (mám nyní k dispozici)
- Pupečník asijský (Gotu kola/Centella asiatica) - pokud se mi podaří namnožit k termínu srazu
- Pětilistý žen šen (Jiao Gulan/Gynostemma pentaphyllum) - pokud se mi podaří namnožit k ...
Read more : Yaw - na sraz nabízím a sháním | Zobrazení : 10917 | Odpovědi : 6


Ivana - na sraz nabízím a sháním

Kdo chcete loňská ginka napište. Pro jednoho až tři zájemce mám i vzrostlé goji (podmínkou je že všechna přesazená přežijou zimu). Z bývalých zahrádek mohu vyrýt denivky, topinambury, česnek medvědí, orlíčky, pivoňky, akébii, vše i ve větším množství. Z vlastních zdrojů můžeme nabídnout knolau, meduňku, estragon, dobromysl. Pokud přežijou zimu mám i Origanum heracleoticum, šišák bajkalský a levanduli korunkatou.
Až budu sít dám sem seznam pro případné zájemce o přebytečné sazeničky.
Read more : Ivana - na sraz nabízím a sháním | Zobrazení : 18671 | Odpovědi : 11


Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Zorganizovali jsme konečně výměnný sraz kde bude možné vyměňovat i větší rostliny a sazenice. Bude se konat 7. a 8. května 2011 (sobota a neděle) na soukromé chatě asi 30 km za Prahou. Všichni přihlášení dostanou před srazem podrobné informace včetně popisu cesty.
Kromě výměny rostlin je na programu i výměna zkušeností a různé další činnosti a kratochvíle dle momentální inspirace: nezávazný (nebo nevázaný?) pokec, žranice, ochutnávka planých rostlin, honička s veverkama, traktorama, slimákama, trpajzlíkama.... ...
Read more : Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011 | Zobrazení : 43513 | Odpovědi : 35


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933