Právě je stř 24. dub 2024 0:35:28

News News of Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Site map of Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže... » Fórum : Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Invazní druhy zvířat

Na webu České televize je k shlédnutí v rámci cyklu "Přidej se" díl zaměřený na invazní druhy zvířat.

http://www.ceskatelevize.cz/program/1129337346-26.05.2010-17:55-2.html

martas:
Matně si vzpomínám, že jsi tu někde zmiňoval, že chováš větší než malé množství želv. Nechci se Tě nějak bolestně dotknout ale to je chováš jen tak pro radost nebo na želví polévku ? Ptám se proto, že želví polévka by byl velice účinný způsob jak s jedním z invazních druhů zatočit, stačí na ni ...
Read more : Invazní druhy zvířat | Zobrazení : 7599 | Odpovědi : 2


Slimáci

Tak u nás, když tačalo pršet, tak se bohužel podle předpokladů, vyrojily mraky slimáků. Nejen těch velkých ale i malých žlutých. Není mi jasné, jak můžu založit nějakou rozumnou zahradu, když kromě zeleninové zahrádky mi sežraly i nově vysazené denivky, bohyšky a chrpu, kompletně i medvědí česnek a klidně lozí po listech česneku v zahrádce. Nasadila jsem na některé věci uříznuté pet flašky, dle rad tady z biozahrady, ale lozí i do nich, hlavně ti ...
Read more : Slimáci | Zobrazení : 228101 | Odpovědi : 150


Kos černý

Nevíte někdo jak zahnat kosy ? Vysévat například hrášky nebo slunečnice bez přikrytí výsevu sklenicí vůbec nemá cenu, uštipujou dokonce i květenství petrklíčů. Na rozličná plašítka si během pár dní zvyknou, z kocoura si dělaj srandu, ze mně taky, když jsem jim vyhrožoval že někde najdu tu vzduchovku po dědovi ...
Read more : Kos černý | Zobrazení : 26810 | Odpovědi : 12


Klíšťata

V následujícím odkazu jsou bez bližších podrobností uvedeni jako přirození nepřátelé klíšťat mravenci a slepice. Pravidelné sekání trávy je pro nás, co sekáme zahradu 1 až 2x za rok, rada k ničemu. Máte někdo nějakou další fintu jak se s klíšťaty vyrovnat ?

http://hobby.idnes.cz/na-klistata-plati-prirozeni-nepratele-mravenci-a-slepice-pe8-/hobby-zahrada.asp?c=A090529_150511_hobby-zahrada_mce
Read more : Klíšťata | Zobrazení : 31856 | Odpovědi : 16


Plzák španělský

Něco o té potvoře:
Plzák španělský Arion lusitanicus
Jak na ně viz příspěvek indický běžec v tématu Chov zvířat. Kde indického běžce pořídit je v tématu Kde sehnat...

ADMIN EDIT:
Všechna vlákna o indických běžcích (kachny které žerou španělské plzáky) zde na fóru:
Indický běžec - Aneb, jak nám došli slimáci.
Zapůjčení kachny - indický běžec
Indický běžec - sháním
Máte někdo zvířata?
Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?
Read more : Plzák španělský | Zobrazení : 81656 | Odpovědi : 46


Rady na nezvané hosty - odkazy

Zvířata jako nezvaní hosté našich obydlí článek ČSOP s odbornými radami na odpuzení řady druhů zvířat
Read more : Rady na nezvané hosty - odkazy | Zobrazení : 5335 | Odpovědi : 0


Pryšec skočcový proti hryzcům?

O pryšci skočcovém neboli křižmostojném (Euphorbia lathyris) se říká, že odpuzuje hryzce. Také má působit proti krtkům a molům. Jaké s ním máte zkušenosti?
Euphorbia_lathyris_p_maly.jpg
Euphorbia_lathyris_k_maly.jpg
Read more : Pryšec skočcový proti hryzcům? | Zobrazení : 13797 | Odpovědi : 1


Hraboši a jejich predátoři

Zkuste přilákat zvířata co je žerou, třeba hady:
Hadi
Hadník
Read more : Hraboši a jejich predátoři | Zobrazení : 18880 | Odpovědi : 8


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron