Právě je čtv 28. bře 2024 16:37:41

News News of Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Site map of Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže... » Fórum : Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Proti komárům

Dneska jsem našla zajímavý recept na odpuzení komárů.

Přírodní odpuzovač komárů
dva díly kakostu smrdutého Geranium robertianum
jeden díl máty
jeden díl květů levandule
Dát do hrnce, zalít vodou a přivést k varu. Zakryté nechat zchladnout. Poté přecedit, odměřit a smíchat se stejným dílem alkoholu (nepíše, zda díl je hmotnostní nebo objemový, ale tady na tom podle mě až tak nezáleží).
Podle autorky to příjemně voní a hodinu měla jen velmi malé problémy s komáry. ...
Read more : Proti komárům | Zobrazení : 7376 | Odpovědi : 0


Motýli

nahled-lisaj-kyprejovy-61236.jpg
Často na mrkvi,kopru,routě,někdy i na libečku či petrželi mívám krásně páskovanou housenku.Je to otakárek fenyklový, jeden z naších nejkrásnějších motýlů.Má dvě generace za rok a v té druhé tkví jeho tragedie.Na zahrádky ho přitáhnou tyto plodiny, on se pak na stonku zakuklí a do jara se vše přeryje, překope a kukly se zničí.
Existují zákony,které platí pro každého.O chráněných živočichách a o škůdcích.Chráněného se nesmí člověk ani dotknout,kdežto škůdce je každý ...
Read more : Motýli | Zobrazení : 6606 | Odpovědi : 1


K čemu jsou slimáci a hlemýždi?

Narazila jsem na dvě zajímavá využití těchto tvorů. Kromě toho že jsou krmivem pro indické běžce a dají se jíst.
akné
elektřina
Read more : K čemu jsou slimáci a hlemýždi? | Zobrazení : 5356 | Odpovědi : 0


Seznam rostlin co mi nežerou a co mi žerou slimáci

Pozemek samota v údolí, obklopená lesem a loukami, předtím asi pět let neudržovaný. Nejvyšší pozorovaná hustota slimejšů 40 ks/m2.

Nežerou:
* šalvěj
* vratič
* levandule
* čtyřboč
* jahody listy
* chřest
* kukuřici vzrostlou
* hvozdíky
* šantu kočičí
* jinany
* trávy
* bambusy
* kotvičník
* třezalku
* mátu
* meduňku
* mochyně peruánská
* brambory
* pivoňky
* tulipány, modřence, narcisy a další jarní cibule
* kamzičníky
* kopretiny
* ...
Read more : Seznam rostlin co mi nežerou a co mi žerou slimáci | Zobrazení : 33340 | Odpovědi : 11


Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Někdo tady sháněl ochranu proti okusu zvěří. Našla jsem pachové ohradníky. Kdybyste to někdo vyzkoušel dejte vědět. Je to poměrně drahé, ale asi by se daly vyhledat ty nejlevnější způsoby.
Kornitol, Limes
Hagopur

článek 1
článek 2
článek 3
Read more : Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci) | Zobrazení : 17468 | Odpovědi : 5


vrtalka porková na česneku

Včera jsem zjistila nemilou věc a to, že mi náš "nádherný " česnek žloutne. Nenápadně od spodních listů. Když jsem to začala zkoumat hlouběji, tak se ukázalo, že je v zemi shnilý! Soused už vykopal a zlikvidoval celou sadbu. To stejné jsem dnes viděla i u sestry i u mamky. V česneku jsme objevily hnědé larvičky a dle netu to vypadá na vrtalku porkovou. Její první výskyt se u nás uvádí na Jižní Moravě od ...
Read more : vrtalka porková na česneku | Zobrazení : 5851 | Odpovědi : 0


mravenci

Tak mi mravenci sežrali Echinaceu, a to zcela, dnes jsem zjistila odkousanou vysokou Monardu a další kupka se rýsuje u červeného řebříčku. Dělají Vám to taky? Prostě si udělají mraveniště v kořenech a užerou to v zemi. Nalila jsem tam lógr z kávy, ale nevypadají, že by jim to nějak vadilo.
Read more : mravenci | Zobrazení : 5110 | Odpovědi : 0


Kočky a kočičince

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti jak vysvětlit kočce, že se do záhonů nekaká...
Proto taky tohle téma dávám do nezvaných hostů, i když jinak je kočka užitečná. Podotýkám že se jedná o tchánovu kočku, takže skutečně potřebuji jen "odpudit" z konkrétních míst.
čičina si totiž oblíbila kadit mi do záhonů a nezakrytého pařeniště. Teď z jara to prostě porostlé není a to ji láká.
Jahodiště jsem zkusila přikrýt chvojím, to vypadá ...
Read more : Kočky a kočičince | Zobrazení : 81797 | Odpovědi : 41


Komáři a kokoška

Když už jsem v léčivkách probrala kokošku, nesmím opomenout její další účinek. Teoreticky totiž hubí komáří larvy. Kdysi dávno jsem kdesi četla /Ivano, promiň, tentokrát opravdu zdroj nenajdu :oops: /, že semínka kokošky jsou vlastně masožravá, schopná vstřebat komáří larvy...a rostliny z těchto semínek jsou mnohem životaschopnější. Byla jsem tehdy dítko zvídavé, kokoška rostla všude, káď s vodou na zalívání se jen hemžila - pokus byl dílem ...
Read more : Komáři a kokoška | Zobrazení : 4880 | Odpovědi : 0


Co s hryzci?

prosím o radu co s hryzci - kytky a zeleninu oželím - ale chtěla bych jabloně......
děkuji
Katka
Read more : Co s hryzci? | Zobrazení : 34003 | Odpovědi : 11


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron