Právě je čtv 28. bře 2024 20:33:29

News News of Vítaní hosté

Site map of Vítaní hosté » Fórum : Vítaní hosté

Biozahrada a živočichové, kteří na ní patří.

Ještěrky

Ještěrky potřebují nějaké ubytování, ideální je suchá zídka bez malty nebo skalka, část by měla být širší - asi 1 metr. Vajíčka zahrabávají do písku nebo do jiných sypkých materiálů, líhnou se v červenci. Asi kýbl písku by měl na líhniště stačit. Mohou si jako domov vybrat i hadník nebo kompost (jako u nás) a díry v zemi (taky máme).

Dubnové laškování ještěrek
laškování ještěrek.jpg
Read more : Ještěrky | Zobrazení : 9115 | Odpovědi : 3


Krtek

Zdravím,

nevíte prosím někdo, zda je krtek zvíře náchylné ke smrti šokem?
Ptám se, protože mám následující zkušenost: na zahradě našeho mičurinského dědy jsem potkala brzy odpoledne kráčejícího krtka - štrádoval si to uprostřed posečeného trávníku v plné záři silného letního slunce někam doprostřed dědovy zahrady. Vzhledem k tomu, že děda je zapřísáhlý krtkovrah, rozhodla jsem se odchytit krtka do plastového kýble a přemístit jej na blízkou louku, kde bývá krtinců požehnaně.
Odchyt proběhl snadno ...
Read more : Krtek | Zobrazení : 6531 | Odpovědi : 2


Motýli

Motýli v ČR vymírají - Ekolist, rozhovor s entomologem M. Konvičkou
Rostliny pro přilákání motýlů - to je můj článek a najdete tam seznam rostlin s fotografiemi, které vám motýly na zahradu přilákají.
Mapování a ochrana motýlů České republiky
Společnost pro ochranu motýlů
Read more : Motýli | Zobrazení : 10206 | Odpovědi : 5


Žížaly

Poslední dobou jsou u nás žížalky svázané v uzlech.

zizala1.jpg
Read more : Žížaly | Zobrazení : 6714 | Odpovědi : 2


Netopýři

Read more : Netopýři | Zobrazení : 4321 | Odpovědi : 0




Slepýši

Stalo se nám, že jsme při kosení (strunovkou) potkali slepýše, který nestačil utéct a tak máme o jednoho méně. Taky se mi stalo, že při hrabání trávy, která zůstala od minule jsem našla pod jednou větší hromádkou dva slepýše a jeden se mým zásahem vyděsil tak, že pustil ocásek. Takovýto stav věcí se mi hrubě nezamlouval a po konzultaci se zoology to budu dělat líp.
1. Kosit nejlépe kosou, 10 cm nad zemí.
2. Při ...
Read more : Slepýši | Zobrazení : 14907 | Odpovědi : 7




Čolci

U nás na zahradě se už léta drží čolci. Je to k nevíře, protože kolem nás je všude škodovka, pěkná příroda tu kolem nikde není - a přece prý přišli sami. Já se teda sem přivdala a teď se postupně snažím na kouscích zahrady něco pěstovat. Ale protože to nese i úpravy terénu, tak bych potřebovala vědět něco víc o životním cyklu čolků, co kdy můžu upravovat a tak podobně.
Jediné co vím že se ...
Read more : Čolci | Zobrazení : 7994 | Odpovědi : 3


Ježci

Ahoj všichni biozahrádkáři ;) ,
úspěšně jsme přezimovali 2 ježečky a chtěli bychom pro ně najít vhodné místo na vypuštění. Hledáme místo daleko od silnice, místo, kde nebudou načinčané anglické trávníčky atd. Pokud někdo o takovém místě víte, budeme rádi za jakoukoliv informaci.
PS: Liberecký kraj
Read more : Ježci | Zobrazení : 17996 | Odpovědi : 9


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933