Právě je čtv 28. bře 2024 14:48:06

News News of Choroby rostlin

Site map of Choroby rostlin » Fórum : Choroby rostlin

Nemocné rostliny a co s nimi.

Moniliová spála květů (úžeh)

Dá se prosím udělat něco bezchemického s moniliovou spálou? Postřik mi poradí každý :cry: .
Read more : Moniliová spála květů (úžeh) | Zobrazení : 12761 | Odpovědi : 2


Choroby rajčat

Zkoumala jsem co to vlastně mám na rajčatech, takže mohu udělat přehled. I když stále nemám jasno, co jsme to vlastně chytli.

1. Olivově hnědá skvrnitost rajčete (čerň)
Původce houba Fulvia fulva
Obrázky
Ochrana: odolné odrůdy, větrání, odstraňování napadených, dezinfekce nářadí

2. Alternariová skvrnitost rajčete
Původce Alternaria solani
Obrázky
Ochrana: zdravé osivo, nenapadené substráty, odstraňování napadených

3. Bakteriální tečkovitost rajčete
Původce baktérie Pseudomonas syrinagae pv. tomato
Obrázky
Ochrana: zdravé osivo

4.Padlí papriky
Původce Leveillula taurica ...
Read more : Choroby rajčat | Zobrazení : 26216 | Odpovědi : 7


Sněť kukuřičná Ustilago maydis

sněť kukuřičná Ustilago maydis
Sněť na kukuřici podobná námelu, který se vyskytuje na obilí. Dorůstá až velikosti dětské hlavy. Infekce proniká do pletiv až po mechanickém poškození. Bílá změněná pletiva kukuřice se po dozrání protrhnou a uvolní černé spory, které jsou v půdě schopny infekce rok, na povrchu půdy až tři roky. V Mexiku a jiných latinskoamerických zemích se nedozrálé hálky sklízí 2-3 týdny po infekci, jsou ceněny více než kukuřice a záměrně pěstovány. Po ...
Read more : Sněť kukuřičná Ustilago maydis | Zobrazení : 7562 | Odpovědi : 1


JABLONĚ, STRUPOVITOST, ODRŮDY

TOPAZ, zkušenosti se strupovitostí
3,5 roku staré, místo pěstování Praha 4,žádné zásahy proti strupovitosti, strupovitost se objevuje v omezené míře, výrazně menší než u běžných odrůd,
Read more : JABLONĚ, STRUPOVITOST, ODRŮDY | Zobrazení : 6557 | Odpovědi : 2


BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Amsdenova, zkušenost s kadeřavostí ,
broskvoň je zasazena před 3,5 lety, 3 sezony plodí (???), první dva roky byla zasažena kadeřavostí málo, letos je asi dost špatný rok napadení kadeřavostí 100%, velké poškození listů, které zůstaly malé atd.
Read more : BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY | Zobrazení : 19860 | Odpovědi : 9


Padání klíčních rostlin

Dočetla jsem se na netu, že pomáhá nálev z heřmánku. Zkoušel jste někdo?
Zdroj: http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/tipy-a-triky-pro-snadny-vysev-semen/
Read more : Padání klíčních rostlin | Zobrazení : 8546 | Odpovědi : 3


Šarka

sklenka píše:Martine, výmladků domácí švestky mám plnou zahradu, jenže problém je v tom, že mají šarku a plodí použitelné plody, jen když je vysloveně švestkový rok. Pak mám ale dva staré stromy s nějakou odolnou odrůdou, které nesou pravidelně velké vynikající ovoce, na listech je šarka patrná, ale na plodech nejsou po deformacích ani stopy a švestky vydrží na stromě až do mrazů - a pak jsou samozřejmě nejsladší a nejlepší. Podle mě musejí být ...
Read more : Šarka | Zobrazení : 11786 | Odpovědi : 5


Strádání

V tomto případě zřejmě nepůjde přímo o chorobu, ale o nedostatek něčeho. Kdo by mi poradil, na co se zaměřit u ostružiny var. thornfree na obrázku?
proctakmalo.JPG
Read more : Strádání | Zobrazení : 7302 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933