Právě je čtv 28. bře 2024 21:37:01

News News of Trávník a louka

Site map of Trávník a louka » Fórum : Trávník a louka

Trávník, louka a biozahrada.

Jak získat přírodě blízkou louku?

To je celá věda (jmenuje se ekologie). Ráda bych tady a v článcích jinde popsala jak na to. Postupy a úspěch celého procesu, tj. výběr vhodných druhů a postupů závisí na:
1. Podmínkách regionu (vysočina, jižní Morava, Šumava, Polabí...)
2. Lokálních podmínkách (svah a jeho orientace, sucho - vlhko, půda, geologický podklad kyselý nebo bazický...)
3. Z čeho chcete udělat louku (pole, úhor, trávník chemicky ošetřovaný, trávník sekaný 1x týdně, trávník kosený 1x ročně, nekosený ...
Read more : Jak získat přírodě blízkou louku? | Zobrazení : 5089 | Odpovědi : 0


Jak obohatit chudý trávník?

Ideálem správného zahrádkáře je jednodruhový trávník, mým ideálem je bohatá louka. Jak chudý trávník obohatit? Teď mám na mysli kosený trávník, nikoliv pozemek který ležel nekosený ladem několik let. Přisévání asi moc nefunguje, trávy mají vysokou konkurenční schopnost a takový zavedený trávník si většinou žádný nový druh k sobě nepustí.
Řešila jsem tenhle problém vysazováním drnů. Trávník byl jednodruhový, složený z kostřavy červené Festuca rubra. Z blízké louky jsem donesla drny s hvozdíky, violkou psí, ...
Read more : Jak obohatit chudý trávník? | Zobrazení : 59525 | Odpovědi : 30


Kosení

Jak kosit přátelsky k obyvatelům, hmyzu a motýlům? Každé kosení hmyz poškozuje, i to nejšetrnější. Už dvojí celoplošná seč je pro hmyz škodlivá, v trávníku koseném dvakrát měsíčně nebude žít ani jeden motýl. Nutné je mozaikové kosení, doporučuje se minimálně 5-15% plochy nechat nepokosené, lepší je ještě více. Vhodnější než vcelku jsou menší nepravidelné plošky. Celá plocha se také dá rozdělit na části a ty kosit postupně.
Lištové sekačky jsou o mnoho vhodnější než bubnové. ...
Read more : Kosení | Zobrazení : 28623 | Odpovědi : 9


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron