Právě je čtv 28. bře 2024 10:26:01

News News of Chov zvířat

Site map of Chov zvířat » Fórum : Chov zvířat

Chováte zvířata a máte biozahradu?

Jaké plemeno slepic?

Byla bych moc ráda, kdyby mi někdo poradil ohledně plemen slepic, dosud jsme chovali jen hybridy Dominant, a ty mi z několika důvodů nevyhovují. Slepice mám především kvůli vejcím, takže podstatná je snůška, ideálně alespoň částečně i v zimě. Máme velký problém s jestřáby, to znamená, že potřebuji slepici lehkou, rychlou, která má nějaké instinkty a reflexy ohledně blížícího se predátora (i když na jestřába asi bude mít málokterá ...
Read more : Jaké plemeno slepic? | Zobrazení : 45923 | Odpovědi : 14


Kachna čárkovaná - další kachna proti slimákům?

Tak jsem opět narazila na kachnu čárkovanou, o které mluví Diana z Vlkanče na vláknu indičtí běžci. I jinde se o ní hovoří jako o dalším konzumentovi slimáků, např. na indickybezec.estranky.cz

obrázky z google
Read more : Kachna čárkovaná - další kachna proti slimákům? | Zobrazení : 9602 | Odpovědi : 3


Ovce a jejich chov

Nekolik let uvazuji o chovu ovci, ale porad jsem nenabral odvahu...

Chalupu jsme koupili vcetne nekolika ovci (mimo jine), ale vzhledem k situaci jsme se jich museli vzdat.

Ted uvazuji ze se k chovu ovci vratime. Shanim ale nejake mensi plemeno nez ty klasicke bile velke :lol:
Poradite?

Urcite nepotrebuji vlnu, nejsem schopen (prozatim) dojit, nechceme mlade atd.
Uvazuji o modelu (prvnich par let) na jare ...
Read more : Ovce a jejich chov | Zobrazení : 17615 | Odpovědi : 3


Křepelky

Martasi, kolik práce dají ty křepelky? A vajíčka se dají prodat? Před několika lety jsme to kupovali jako exotiku v nějakém superhyper za drahé peníze.
Read more : Křepelky | Zobrazení : 21964 | Odpovědi : 8


Indický běžec - Aneb, jak nám došli slimáci.

Nejprve k vajíčkům - odpověď na otázku odjinud.
supi.JPG

U indických běžců platí to, co pro ostatní vrubozobé. Salmonelky a ostatní patogenní organismy se mohou dostat do nitra vejce. Proto se vejce vrubozobých nekonzumují syrová, či na hniličko. Osobně nemám zkušenost a ani o to věru nestojím, jestli to platí i pro víceméně suchozemské běžce. Vejce, velikosti slepičího jsou bohatší na téměř všechny složky, včetně obecně proklínaného a obávaného cholesterolu. Jelikož ...
Read more : Indický běžec - Aneb, jak nám došli slimáci. | Zobrazení : 54046 | Odpovědi : 15


Máte někdo zvířata?

Chováte někdo zvířata? Chtěla bych slepice a pak možná i něco dalšího.
Read more : Máte někdo zvířata? | Zobrazení : 79191 | Odpovědi : 23


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933