Právě je úte 16. dub 2024 5:49:05

News News of Tradiční zelenina

Site map of Tradiční zelenina » Fórum : Tradiční zelenina

To co se běžně pěstuje.

Paprika nepálivá

Dobrý den,
děkuji za přijetí do skupiny. A měla bych hned otázku. Chtěla bych si pěstovat papriky z vlastních semen. Je možné je sehnat v obchodě, popř. pěstuje je tady někdo, kdo by byl ochoten prodat nebo vyměnit semínka. Děkuji za odpověď.
Read more : Paprika nepálivá | Zobrazení : 7902 | Odpovědi : 2


Chilli papričky

Jako chilli papričky se označuje celá řada tropických křovitých papriček, většinou se uvádějí jako druh Capsicum frutescens. Jednotlivé odrůdy se ale navzájem až neuvěřitelně liší. Snad nejznámější z nich je cayenský pepř, jehož semínka si pořídíte nejsnadněji a nejlevněji - pokud seženete celé lusky cayenského pepře, vyberete z nich semínka a necháte vyklíčit
Obrázek
Nedejte se ale odradit zdánlivě špatnou klíčivostí, většina tropických papriček při klíčení preferuje teploty 28 - 30°C. Když jsem jejich klíčivost ...
Read more : Chilli papričky | Zobrazení : 10017 | Odpovědi : 3


Salát

Vyklíčil mi salát, Král máje. Zatím nezmrznul. Stalo se to někomu, vydrží mi do jara?
Read more : Salát | Zobrazení : 5330 | Odpovědi : 1


Česnek

To je ale lajdáctví, chybí nám tu česnek :oops:. Pan Kozák "na svých stránkách"přepracoval rubriku FAQ a je to nabité zajímavýma informacema. Doporučuji přečíst.
Read more : Česnek | Zobrazení : 9915 | Odpovědi : 4


Špenát klasický a novozélandský

Pořád se honím za novými salátovými bylinkami. Klasický špenát má v biozahradnictví šanci dorůst ke sklizni na jaře z podzimního výsevu. Jarní výsev je pro slimáky znamení - račte vstoupit. Budu vděčná za zkušenost s letním novozélandským špenátem, než dám nekřesťanské peníze za bioosivo.
Zdraví Mlýnec
Read more : Špenát klasický a novozélandský | Zobrazení : 10463 | Odpovědi : 4


Fazol šarlatový - máslový

Letos jsem se po dlouhé době vrátil k pěstování velkých barevných popínavých fazolí Phaseolus coccineus L. (Syn. Ph. multiflorus). Povedlo se mi sehnat snad všechny barvy, které jsem si z dětství pamatoval od babičky. Bílé, černé, fialově kropenaté, hnědé a hnědě kropenaté. Popínavé, s barvou květů červená, čevená a bílá i čistě bílá. I v letošním roce s poměrně nezvykle dlouhou vegetační dobou se bohužel projevilo to, že jsou to tropické rostliny, které začínají plodit ...
Read more : Fazol šarlatový - máslový | Zobrazení : 8279 | Odpovědi : 2


Vytrvalá petržel?

AEV VS má v souboru ke stažení "léčivky" v nabídce toto:
13 315 Petržel zahradní – Petroselium crispum tuberosum, trvalka, na list i kořen 400s. 14Kč

Nikdy jsem o takovém taxonu neslyšela a ani jsem ho nikde zatím nenašla. Znáte to někdo? Vytrvalá petržel by mě potěšila.
Read more : Vytrvalá petržel? | Zobrazení : 5628 | Odpovědi : 1


Předpěstování celeru

V Bioměsíčníku každoročně radí ing Pospíšilík, že stačí sít celer až v březnu, radí to i prodejce fy Bejo Zaden. Odhodlala jsem se až letos. Bioosivo odr. Maxim(SEMO) jsem sela přímo do sadbovačů 4x4 cm, tuším kolem 10. března, do propařené půdy. Srovnala jsem je ve fóliovníku na zem bez podkladové plachty a zakryla jsem je, zalité, textilií. Nemám vytápěný skleník. Celer dosti rychle klíčil, nechala jsem ho růst bez přepichování, jen jsem přesázela přebytečné ...
Read more : Předpěstování celeru | Zobrazení : 7836 | Odpovědi : 2


Mrkev a petržel na podzim?

Prý je lepší sít mrkev a petržel na podzim, lépe pak klíčí a roste. Zkoušel jste to někdo?
Read more : Mrkev a petržel na podzim? | Zobrazení : 9786 | Odpovědi : 5


Brambory

Read more : Brambory | Zobrazení : 25389 | Odpovědi : 17


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933