Právě je čtv 28. bře 2024 15:28:32

News News of Ochrana rostlin proti breberkám

Site map of Ochrana rostlin proti breberkám » Fórum : Ochrana rostlin proti breberkám

Co dělat aby nám biozahradu nesežral hmyz.

Olej z Pongamia pinnata - proti savým i žravým hmyzákům

Protože už jsem byl nešťastný ze svilušek, puklic a mšic, začal jsem intenzivně pátrat co by se dalo dělat jiného, než postřikovat jedy každých 14 dnů (a pokud možno pokaždé jiným svinstvem, aby si ty potvory nezvykly :x ). Nakonec jsem narazil na Rock Effect, což je olej ze semen Pongamia pinnata. Protože svilušky a puklice byly na kytkách po zimě pořádně přemnožené (bez ohledu na použité ...
Read more : Olej z Pongamia pinnata - proti savým i žravým hmyzákům | Zobrazení : 11818 | Odpovědi : 0


Ochrana před požíračema na rukole

Ahojte,

rukola mi krásně roste, ale požírají ji malinkatí broučci. Chytit je nelze, skáčou jak kobylky a jsou fuč :roll:

Díky za radu, jsem zde nová :)

Vladana
Read more : Ochrana před požíračema na rukole | Zobrazení : 7458 | Odpovědi : 1


Housenky na zelí

Tak už pomalu uvažuji, co všechno chci sázet příští rok. Mám na mysli klasickou jednoletou zeleninu. Tento rok bude můj třetí zahradnický, ale nepřišla jsem zatím na to, co dělat s bělásky a jejich housenkami na kedlubnech, zelí, kapustičkách atd. U mně vše komplet sežrali, a to do docela dost brzo, pak to začínalo hnít přímo na záhoně, tak jsem to vytrhala a vyhodila. Jak to děláte vy? Máte někdo zkušenost, jestli pomáhají doprovodné rostliny ...
Read more : Housenky na zelí | Zobrazení : 17886 | Odpovědi : 9


Svilušky

Tyhle svině mi sežraly Leycesterii. Bohužel asi definitivně a jsou na kdečem okolo na balkóně i za oknem. Znáte někdo nějaké účínné triky?
Read more : Svilušky | Zobrazení : 11584 | Odpovědi : 3




Mandelinka bramborová

Letošní zkušenost - nevím, co si o tom myslet. Poprvé jsem zasadila brambory do posekané trávy, překvapilo mě, že tam nebyla ani jedna larva mandelinky. Až při sklizni před týdnem jsem našla tři dospělé brouky, a taky v rozložené trávě mezi brambory tři celkem velká mraveniště. Je možné, že mravenci larvy zlikvidovali?
Read more : Mandelinka bramborová | Zobrazení : 7623 | Odpovědi : 2


Pilatky

SLIVONĚ, PILATKY
Read more : Pilatky | Zobrazení : 7330 | Odpovědi : 2




Mšice.

Teď čtu v jedné knize že rostliny bobu zahradního je důležité chránit před mšicí makovou.
Jako prevenci uvádí dostatečnou zálivku po odkvětu, a hlavně že zaštípnutí špičky rostliny po násadě lusků omezuje výskyt mšice, která se nachází hlavně na vegetačním vzrůstovém vrcholu rostliny. Pěkná finta.
Read more : Mšice. | Zobrazení : 39531 | Odpovědi : 20


Molice a smutnice

Rostlina Ibicella lutea, synonyma Martynia lutea, Proboscidea lutea
České jméno nemá, v angličtině jí říkají Devil´s Claw, v překladu ďáblův spár. Pochází z Jižní Ameriky (Argentina, Paraguay, Uruguay, jižní Brazílie).
martas píše:Nevěřil jsem že mě ibicea zbaví smutnic a molic ale je to pravda.Má takové velké a lepkavé listy.A ty molice něčím přitahuje.Krouží kolem ní a nakonec se přilepí.Nejvíc je přitahuje když kvete tím svým žlutým květem.Do skleníku nebo foliáku stačí jedna rostlina a máš od ...
Read more : Molice a smutnice | Zobrazení : 55430 | Odpovědi : 30


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron