Právě je stř 03. čer 2020 11:16:45

News News of Kancelář

Site map of Kancelář » Fórum : Kancelář

O nás a o fóru. Náměty na nová témata, provozní věci, problémy, aktuální dění, statistiky a další týkající se provozu fóra Biozahrada.
Pravidla fóra
Pokud máte nějaký problém nebo potřebujete něco vysvětlit, zkuste nejprve najít řešení v FAQ (Frequently Asked Questions, často kladené otázky), zobrazující se na horní liště vpravo. Je tam spousta podrobností k jednotlivým funkcím fóra.

Schvalování adminem

Mám tady jednu technickou otázku: Chci se zeptat, proč každé vložené temá a třeba i jen odpověď v určitém tématu dané diskuze musí schvalovat admin? Mám registrace na více portálech a ted se s tim potkavam poprvé.Myslím si, že to hodně brzdí komunikaci mezi vícero členy.Že by jsem mohli reagovat rychleji na otázky, témata atd. a tím napsat více postřehů, rad a celkově rozvinout konverzaci. Myslím, že se tím celkově brzdí "život na webu". Jde ...
Read more : Schvalování adminem | Zobrazení : 8169 | Odpovědi : 3
Nerozumím pravidlům

Dobrý den,
já tomu, co zde píšete, vůbec nerozumím, ale možná časem se dopracuji k pochopení. Hlavně nechápu, jak mám skrýt adresu - a přitom si mám s někým něco vyměnit? Jak budu vědět, kdo je ten dotyčný - a jak on bude vědět, kdo jsem já?
Děkuji za info a zdravím,
Anu
Read more : Nerozumím pravidlům | Zobrazení : 5797 | Odpovědi : 1


Anglická sekce

Myslím že jako fórum jsme se již docela rozrostli a chtěla bych se natáhnout i trochu dál a získávat semena nejen naší provenience. Kurz libry a dolaru je stále nechutně vysoký, neméně tak poštovné zasilatelských firem, to je snad ještě nechutnější. V nejbližší době proto zavedu Anglickou sekci kde budou příspěvky (včetně výměn prosím pěkně) výhradně v angličtině. Členové fóra vládnoucí angličtinou nebo ti kteří jsou schopni si zajistit překlad do angličtiny vlastními silami (na ...
Read more : Anglická sekce | Zobrazení : 4346 | Odpovědi : 0


Varování a bany

QNX
počátkem února 2010 varování kvůli nadměrné propagaci svých stránek, 8.2 2010 ban na uživatelské jméno na měsíc za opakované napadání, 11.2. 2010 ban na IP adresu na měsíc z důvodů kopírování obsahu fóra, 12.2. 2010 požádal mailem o zrušení uživatelského účtu, čemuž jsme vyhověli.
Olgoj Chorchoj
registrován 11.2. 2010 z anonymizéru na Seychelách, zabanován 12.2. 2010 z důvodů příchodu přes anonymizér a vkládání neobsažných příspěvků. Existuje krátká časová prodleva (několik hodin) mezi zabanováním IP ...
Read more : Varování a bany | Zobrazení : 4400 | Odpovědi : 0


Oznámení administrátora

Vážení noví členové, zejména vy spěchající a zmatení, kteří se zaregistrujete aniž byste se pořádně podívali kam:
Fórum Biozahrada je prostor pro vyměňování rostlin, semen a zkušeností s jejich pěstováním. Výměny fungují jako vzájemná svobodná domluva mezi dvěma jedinci a administrátoři do nich nijak nezasahují a ani v budoucnu nebudou.
ZDE NIC NEPRODÁVÁME.
Znovu a znovu vysvětluji toto každému, kdo si nepřečte pravidla tohoto fóra, ačkoliv s nimi při registraci souhlasil.
Ti, z vás kteří ...
Read more : Oznámení administrátora | Zobrazení : 4368 | Odpovědi : 0


Maily pro Ivanu

Upozorňuji všechny členy fóra, že ohledně výměn dávám přednost soukromým zprávám na fóru. Mailem vyřizuji pracovní věci a ty ostatní až v druhé a další řadě. Snadno se tak může stát a stává se to poměrně často že než se dostanu k vyřízení mail v záplavě dalších natolik "odjede" že už ho pak nemůžu najít. Kdo mi píše o rostliny mailem vystavuje se tak riziku, že mu neodpovím.
Technické a funkční problémy okolo fóra řešíme ...
Read more : Maily pro Ivanu | Zobrazení : 4304 | Odpovědi : 0


Geopatogenní zóny

Půjčila jsem si staré Chalupáře a našla jsem tam zajímavou věc o zónách:

"Škodlivým místům se vyhýbají psi, králíci a morčata. Naopak je vyhledávají kočky a prospívají v nich jedovaté difenbachie. Venku nám záporné zóny "označují" kopřivy, petrklíče a bude se v nich dobře dařit česneku, křenu a cibuli - jako by prokazovaly, že se ani takových míst neleknou. Ze stromů vyhovují hruškám, vrbám a dubům."
(Geopatogenní zóny - Marie Rubešová, Chalupář 11/2008).

Mnohokrát jsem ...
Read more : Geopatogenní zóny | Zobrazení : 4735 | Odpovědi : 0


Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Fórum mi připadá už docela nepřehledné a tak bych chtěla udělat mapu fóra (podle vzoru mapa stránek), pro rychlou orientaci co se dá kde najít.
Ale chtělo by to některé subfóra sloučit nebo přesunout. Hrubou představu mám, ale rády bych vaše návrhy.
Read more : Zpřehlednění fóra - jak to udělat? | Zobrazení : 40898 | Odpovědi : 13


Uživatelé ze Slovenska

Protože máme řadu členů fóra ze Slovenska a stále se registrují noví vyhlašuji fórum jako Slovak-friendly. V překladu to znamená že budu uvádět i slovenská jména rostlin. Pro slovenské uživatele je zatím připravené téma Abecedný zoznam slovenských mien rastlín na fóre a v některých receptech ve fóru Recepty z biozahrady jsou již slovenská jména.
Všechny uživatele kteří zvládají prosím o uvádění českých i slovenských jmen rostlin. Slovenské uživatele prosím o případné opravy a doplňky.
Read more : Uživatelé ze Slovenska | Zobrazení : 7146 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933