Právě je čtv 28. bře 2024 9:37:43

News News of Kuchařské recepty z klasických surovin

Site map of Kuchařské recepty z klasických surovin » Fórum : Kuchařské recepty z klasických surovin

Osvědčené recepty.

Co s jabkama?

Mám přebytek jablek, nemáte někdo nějaké origoš recepty? Ty běžné nám už lezou ušima...
Read more : Co s jabkama? | Zobrazení : 45246 | Odpovědi : 13


Jablečné koláče

Zrají nám letní jabka a chci se podělit o své dva oblíbené recepty.
Obrácený koláč (v mojí modifikaci, originál se jmenuje obrácený koláč sester Tutinových)
Jablka bez jádřinců nakrájím na kolečka, chci-li oloupaná, nechci-li slupku nechám. Z cukru udělám karamel (v originálním receptu se dělá přímo na plechu, ale párkrát jsem to připálila protože mám poněkud zvlněné plechy). Kolečka jablek naskládám na plech nebo do formy a zaliju karamelem. Dá se posypat ořechy, oříšky, mandlemi, ...
Read more : Jablečné koláče | Zobrazení : 5073 | Odpovědi : 0


Rebarborové recepty

Sháním osvědčené recepty z rebarbory, zejména na různé koláče.
Read more : Rebarborové recepty | Zobrazení : 8544 | Odpovědi : 2




Pečené prase

Kotlety s omítkou
Tohle je recept od kamarádky, která je dělala Spirituál kvintetu.
Kotlety naklepeme, posolíme, opepříme a posypeme paprikou. Posypeme směsí ze stejného dílu strouhanky a nastrouhaného eidamu, nahoru dáme kousek másla a 20 minut zapečeme v rozpálené troubě.
Místo eidamu se dá zkusit i niva, místo papriky se dají potřít česnekem rozpuštěným v másle. Určitě vás napadnou i jiné variace.
Read more : Pečené prase | Zobrazení : 7034 | Odpovědi : 1


Recepty na houby

Holky, pomoc !!!
Mám moc hub: šupinovka nameko, té je nejvíc. Pak mám hlívu a korálovec. Nemáte někdo recepty?
Read more : Recepty na houby | Zobrazení : 27486 | Odpovědi : 11


Recepty na dýně

Read more : Recepty na dýně | Zobrazení : 53239 | Odpovědi : 19


Chipsy z kadeřávku

Tady jsem našla zajímavý recept:
http://www.youtube.com/watch?v=QGesrS_YrQc
škoda, že nemám letos kadeřávek, vyzkoušela bych to.
Read more : Chipsy z kadeřávku | Zobrazení : 12007 | Odpovědi : 4


Zapečené cokoliv

Co dům dal, á la zapečené brambory, ochutit dle chuti. Oškrabané brambory nakrájet na plátky, vuložit jimi pekáč, dále nahodile nakrájenou dýni (typ hokkaido), zeleninu, rajčata, papriku, cibuli, Pro chuť lze i v rozličném poměru maso, popřípadě uzeninu, česnek, okořenit a dochutit, lze dodat i plátky topinamburu, houby, (syrové, nakládané, sušené nejprve spařit vřící vodou, Jak uvedeno v úvodu, co dům dá.... V postupu postupovat dle hloubky pekáče.... Polít olejem, zapéct dokud rajčata a spol. ...
Read more : Zapečené cokoliv | Zobrazení : 5277 | Odpovědi : 0


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933