Právě je čtv 28. bře 2024 15:51:50

News News of Tradiční ovoce

Site map of Tradiční ovoce » Fórum : Tradiční ovoce

To se se tradičně pěstuje.

Jahody

Asi jsem jahodami trocho posedlá. Kromě klasických zahradních a měsíčních, nosím neustále domů nějaké lesní. Takže mám sbírku různých tvarů a velikostí ve všech koutech zahrady. Ale nedávno jsem si přinesla něco zvláštního. V chodníku u chátrající budovy rostly bílé jahody. Nevím, jestli je tam někdo vysadil, nebo se jedná o nějakou mutaci. Plody jsou velké jako u lesních jahod, ale sladší. Bohatě odnožuje.
Read more : Jahody | Zobrazení : 17158 | Odpovědi : 4


tip na hrušeň

Ahoj lidi, ráda bych pořídila hrušeň, nejlépe starou odrůdu k sušení a pálení zrající v srpnu. Je jich poměrně dost, v okolí žádná k ochutnání, máte prosím nějakého oblíbence k doporučení?
Díky
Dana
Read more : tip na hrušeň | Zobrazení : 8128 | Odpovědi : 2


Renklody nekvetou

Před 10 lety jsem zasadil Zelenou renklodu a Althanovu renklodu. Normálně rostou ale nekvetou. Teda ne že ještě nikdy nekvetli ale jedna kvetla asi jen jednou a jedna naposledy před třemi roky. Když kvetla Zelená r. tak na ní byli asi tři mini plody (asi jako třešeň). Na Althanově zatím nic. Koupil jsem je normálně v zahradnictví.
Ostatní stromy které jsem koupil s nimi kvetou normálně ( jabloně, švestky,višně).
Co by to mohlo být ? ...
Read more : Renklody nekvetou | Zobrazení : 9792 | Odpovědi : 1


Tatarka, Tatarova hrušeň

Povedlo se mi najít původní popis a botanickou charakteristiku, tak ji sem dávám:
Botanická charakteristika křížence Sorbopyrus C. K. Schneider – polverie, hruškojeřáb
Z botanického hlediska patří hruškojeřáb (rod Sorbopyrus C. K. Schneider.) do řádu růžokvěté (Rosales), čeledi jabloňovité (Malaceae SMALL.) (KOVANDA, 1992).
Hruškojeřáb je strom, většinou 6 – 15 m vysoký s intermediárními znaky, letorosty červenohnědé, hnědošedé až šedé; čepel 6 – 10 cm dlouhá, eliptická až široce eliptická, na bázi zaokrouhlená až tupá, ...
Read more : Tatarka, Tatarova hrušeň | Zobrazení : 9732 | Odpovědi : 0


Jeřabiny

Odkaz na informace o odrůdách jeřabin a jejich křížencích. A zase jsou v Žabčicích .
http://dspace.knihovna.utb.cz/bitstream ... sequence=1
Read more : Jeřabiny | Zobrazení : 6624 | Odpovědi : 1


Mandle

Read more : Mandle | Zobrazení : 26645 | Odpovědi : 11


Třešňové týdny

Narazila jsem na třešňové týdny, takže si sem dám jejich přehled abych to pořád nemusela hledat.
1. Třešňový týden 24.5.–6.6.
2. Třešňový týden 8.6.–18.6.
3. Třešňový týden 20.6.–30.6.
4. Třešňový týden 2.7.–12.7.
5. Třešňový týden 14.7.–24.7.
6. Třešňový týden 26.7.–8.8.
7. Třešňový týden 10.8.–20.8.
Zdroj Sieberz

Někde se uvádí i osmý třešňový týden.
Read more : Třešňové týdny | Zobrazení : 12991 | Odpovědi : 3


Maliny

Minulý týden jsem poblíž Břeclavi viděla rozsáhlejší porost, jak na zahradě tak i uteklý za plot, s krásně velkými zralými malinami. Byly velké a chuť měly super. Nevíte někdo co to může být za odrůdu? Docela mě zaujaly.
Read more : Maliny | Zobrazení : 12451 | Odpovědi : 5


Určování odrůd jablek

Poradíte někdo jak určit odrůdy jablek? Zajímalo by mě co mi to na zahradě vlastně roste.
Yaw: Ten ústav v Holovousech co jsi na něj dával odkaz si pamatuju, ale určují taky podle fotek? Není potřeba znát i chuť?
Read more : Určování odrůd jablek | Zobrazení : 11546 | Odpovědi : 4


Záchrana starých odrůd jabloní

Zjistil jsem,že mám poblíž dvě zaniklé obce.Jedna vzala za své vystěhováním němců a druhá postupným vylidněním někdy v padesátých letech.U té německé už jsem procházel starým sadem a tam mě napadlo,jestli by nebylo dobré ty jabloně nějak zachovat.A teď nastává praktická otázka jak na to.Takže asi napěstovat jabloňové semenáčky(stačí z jakéhokoli jablka?),prodrat se v únoru vysokou závějí a ukořistit rouby a pak to na jaře zkusit naroubovat?Jak rozpoznat odrůdy,aby člověk nezachraňoval zachráněné?Má s tím někdo ...
Read more : Záchrana starých odrůd jabloní | Zobrazení : 28002 | Odpovědi : 10


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron