Právě je čtv 28. bře 2024 20:10:44

News News of Netradiční ovoce

Site map of Netradiční ovoce » Fórum : Netradiční ovoce

Jedlé plody, zejména americké, v poslední době nové.

Kalina klikvová

Chtěla bych poprosit o nějaký spolehlivý znak, jak se pozná kalina klikvová od obecné. Vyměňovala jsem kdysi po internetu (ne na tomto fóru), to, co mi přišlo, měla být kalina klikvová, ale řekla bych, že je to kalina obecná, plody jsou totiž dost hořké :? .
Read more : Kalina klikvová | Zobrazení : 10330 | Odpovědi : 2


Svída japonská - Cornus kousa

Pěstujete někdo? Máte zkušenosti s vhodným stanovištěm? Můžu ji dát do suchého svahu?
Plodí vám a dá se to jíst? ;) Díky, B.
Read more : Svída japonská - Cornus kousa | Zobrazení : 6826 | Odpovědi : 1


Prsty mrtvého muže Decaisnea fargesii

Tak jsem ulovila prsty mrtvého muže Decaisnea fargesii, říká se jim také modré párky (podle anglického názvu Blue Sausage Fruit). Plody jsou opravdu modré a opravdu připomínají prsty, ale takové jaksi bez kostí. Plody v rosolu připomínají žabí vajíčka a samotný obal (lusk) rybí kůži. Je to opravdu podivuhodný a nevšední plod. Chuť rosolu je nasládlá a nepříliš výrazná a musí se to ocucávat podobně jako granátové jabko.
Podle pfaf jsou jedlé plody, edibility rating ...
Read more : Prsty mrtvého muže Decaisnea fargesii | Zobrazení : 18400 | Odpovědi : 5


Višeň (třešeň) plstnatá (višňa chlpatá) Prunus tomentosa

Nižší keřík výšky kolem 2 metrů, pěstovaný jako okrasný. Plody jsou malé, chlupaté a jedlé, Byly mi doporučeny jako velmi výborné chuti.
Zájemce o tento druh upozorňuji, že u nás v džungli je ještě několik vzrostlých exemplářů k mání, stačí přijet a vyrýt si je, ukážu vám kde. Něco tak vzrostlého posílat poštou jsem ochotna pouze ve výjímečném případě, jako například že mi někdo pošle vzrostlé rostliny co je sháním a dají se těžko sehnat ...
Read more : Višeň (třešeň) plstnatá (višňa chlpatá) Prunus tomentosa | Zobrazení : 27740 | Odpovědi : 11


Pstroček hvězdovitý (tôňovka) Maianthemum stellatum

pstroček hvězdovitý (tôňovka) Maianthemum stellatum, Smilacina stellata
Vytrvalý druh původem z Ameriky, mrazuvzdorný, roste v plném stínu nebo polostínu, vyžaduje vlhkou půdu. Dosahuje výšky asi 60 cm. Bílé vonné květy se objevují v létě. Podle pfaf jedlé plody velikosti hrášku, příjemné kyselosladké chuti, obsahují vitamín C. Mladé listy a výhonky syrové nebo vařené, kořen se jí vařený. Před vařením se kořen doporučuje namočit do zásadité vody aby se zbavil nepříjemné chuti, poté se používá jako ...
Read more : Pstroček hvězdovitý (tôňovka) Maianthemum stellatum | Zobrazení : 6084 | Odpovědi : 1


Přestup čínský Smilax china

Opadavý, mrazuvzdorný, popínavý, dosahuje výšky až 4,5 m. Pochází z Číny a Japonska, je příbuzný s americkými přestupy které poskytují léčivý kořen, dříve velmi oblíbený, zvaný sarsaparilla. Podle pfaf má i přestup čínský léčivé účinky, používá se též kořen (medicinal rating 3). Jedlé plody, 9 mm. Listy a mladé výhonky syrové nebo vařené, z listů se dělá čaj. Kořen se jí vařený, je bohatý na škrob. Edibility rating 4. Listy a kořen poskytují s hliníkovým ...
Read more : Přestup čínský Smilax china | Zobrazení : 5629 | Odpovědi : 0


Brusnice honosná Vaccinium praestans

Poléhavý keřík, vysoký 5-15 cm, u nás mrazuvzdorný, roste ve stínu. Plody červené, 8-12 mm. Podle pfaf jedlé plody, pokrytí půdy. Dá se sehnat jako skalnička.
popis
obrázky
Read more : Brusnice honosná Vaccinium praestans | Zobrazení : 5556 | Odpovědi : 0


Meruzalka velkoplodá

Velkoplodá meruzalka.
Údajně se šlechtila také ve Valticích. Nepěstuje ji někdo ? Str. 50.

http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... PQ&cad=rja
Read more : Meruzalka velkoplodá | Zobrazení : 21610 | Odpovědi : 8


Přestup bylinný Smilax herbacea

přestup bylinný Smilax herbacea
Podle pfaf edibility 4, medicinal 1. Jedlé plody, listy, mladé výhonky, kořeny. Plody jsou jedlé pouze v plné zralosti, 10 mm v průměru, syrové nebo vařené, dají se sušit a používají se také jako náhrada želatiny. Roste na slunci nebo v polostínu, výška až 2,5 m, vytrvalá popínavá rostlina. Dvoudomá, na plody je zapotřebí samčí i samičí rostlina.
obrázky
Read more : Přestup bylinný Smilax herbacea | Zobrazení : 6244 | Odpovědi : 0


Jeřáb břek (brekyňa) Sorbus torminalis

jeřáb břek Sorbus torminalis
Volně rostoucí jeřáb, roste v pahorkatině v teplomilných doubravách a dubohabřinách. Dosahuje výšky 3-12 m. Podle pfaf edibility 4, jedlé plody mají až 1,5 cm v průměru, jsou bohaté na vitamín C. Po krátkém přemrznutí mají lahodnou chuť. Ze dřeva se vyrábí nábytek.
obrázky
Obrázek
Read more : Jeřáb břek (brekyňa) Sorbus torminalis | Zobrazení : 5944 | Odpovědi : 0


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933