Právě je čtv 28. bře 2024 9:31:54

News News of Léčivé rostliny

Site map of Léčivé rostliny » Fórum : Léčivé rostliny

Biozahrada a léčivé rostliny k sobě patří.

Mučenka pletní, passiflora incarnata

Jedlá a léčivá, používá se jako uklidňující prostředek při podrážděnosti, křečích a nespavosti, zevně proti plísním, V našich podmínkách by měla přežívat s pořádným krytem zimu a na jaře z kořenů obrážet. Prosím, zkoušel jste to někdo? Mám kytky, vybírám jim místo, kde a jak rostou vám? Díky za případné zkušenosti, D.
Read more : Mučenka pletní, passiflora incarnata | Zobrazení : 5080 | Odpovědi : 0


Cedr (céder) Cedrus

Cedr Cedrus je rod jehličnanů se třemi druhy:
cedr atlaský (céder atlaský) Cedrus atlantica
Výskyt v pohoří Atlas. Podle pfaf
cedr libanonský (céder libanonský) Cedrus libani je léčivý nálev z větviček nebo silice z nich získaná. Silice se používá též v parfumerii, odpuzuje hmyz. Tvrdé a vonné dřevo se používá na stavby a výrobu nábytku.
Výskyt v horách mediteránu, Turecko, Libanon, Sýrie. odle pfaf poskytuje jednou manu. Dřevo a listy se používají na respirační choroby. ...
Read more : Cedr (céder) Cedrus | Zobrazení : 8030 | Odpovědi : 0


Lékořice Glycyrrhiza uralensis

lékořice
Ahoj lidi, moc prosím, nevíte, čím se zavděčím téhle rostlince (konkrétně “uralensis“)? S klíčením není problém, ale jak nasadí prvních pár lístků, tak se zastaví a teď už mi měsíc nějak neroste a chřadne... substráty zkouším různé, vloni kupovaný rašeliňák, pak pařeniště, momentálně je to listovka. mám ještě pár semínek, ale nejdřív bych potřebovala vědět co s tím.
Read more : Lékořice Glycyrrhiza uralensis | Zobrazení : 8853 | Odpovědi : 2


Všedobr horní (všeliek hojivý) Imperatoria ostruthium

Vytrvalá rostlina, z čeledi mrkvovitých, vysoká 30 cm až 1 m. Původní v Alpách a Pyrenejích, u nás dříve pěstovaná, zejména v pohraničních horách a Žďárských vrších, jinde vzácně. Kvete v červnu až srpnu bílými okolíky. Sbírá se oddenek, který je ceněný a nazývá se Mistrův kořen (i anglicky Masterwort), ve středověku platil za univerzální lék (remedium divinum, božský lék). Má široké působení: podporuje trávení, vykašlávání, pocení, uklidňuje. Tlumí křeče, astma, revmatismus, dnu, kožní choroby, ...
Read more : Všedobr horní (všeliek hojivý) Imperatoria ostruthium | Zobrazení : 6425 | Odpovědi : 0


Pivoňky Paeonia

U nás nepůvodní, pěstované jako "okrasné". Jsou léčivé. Pivoňka keřovitá (křovitá) Paeonia suffruticosa je keř, pivoňka čínská Paeonia lactiflora a pivoňka lékařská Paeonia officinalis jsou statné vytrvalé byliny.
pivonka_klic1m.jpg
Read more : Pivoňky Paeonia | Zobrazení : 36486 | Odpovědi : 19


Leu

marcenka píše:... marali mi letos pokvete poprve...


... a jak ho máš dlouho? Já ho vloni vysel a letos mi skoro všechny ženou na květ....takže u bodláků normálka :) .
yaw
Read more : Leu | Zobrazení : 8476 | Odpovědi : 2


Aksamitník (afrikán) - Tagetes erecta, patula, tenuifolia

Ahoj, o téhle rostlince se říká že dezinfikuje záhon a odhání plže a hryzce.
Snad jsem ji zařadila do správného tématu - léčivé rostliny (léčí záhon, ne? ;) )
Chtěla jsem si koupit nějaký semínka, ale narazila jsem na velké množství druhů, které je lépe použít? Já si je vždycky představovala jako plnokvěté, ale v obchodě jsem našla i neplnokvěté. Plnokvěté rostliny poskytují méně nektaru, některé ani ...
Read more : Aksamitník (afrikán) - Tagetes erecta, patula, tenuifolia | Zobrazení : 13319 | Odpovědi : 4


Momordica charantia

Zajímavá léčivá, jedlá a užitečná rostlina, rozepisovat se moc nebudu, protože tady je výborný článek.

Zajímá mě, jestli máte někdo zkušenosti jednak s léčivými účinky, jednak jak je to s jedlostí a pěstováním, ale hlavně a zejména s touto vlastností (citováno podle výše uvedeného článku): Arabský název pro tuto rostlinu znamená v překladu „smrt rostlin". Neboť rostliny, které rostou v jejím sousedství, hynou.

Nechce se mi vyrývat třtinu a kopřivy, tak by mě potěšilo kdyby ...
Read more : Momordica charantia | Zobrazení : 10264 | Odpovědi : 4


Agastache anýzová Agastache foeniculum

agastache anýzová Agastache foeniculum
Rostlina z čeledi hluchavkovitých, modré květy. Jedlé listy, mají anýzovou příchuť a používají se na ochucení pokrmů a na čaj. Má i léčivé účinky. Rostlina je vytrvalá, podle pfaf do zóny 8 a v českých zdrojích se dá najít náznak že nepřežívá zimu, ale rozmnožuje se samovýsevem. Podle pfaf klíčí 1-3 měsíce, tak jsem ji vysela brzo aby to stihla. Vyklíčila v hojném množství za tři dny (sazeničky budou na výměnu ...
Read more : Agastache anýzová Agastache foeniculum | Zobrazení : 9358 | Odpovědi : 2


Vrbovka malokvětá a ostatní vrbovky

Jak jsou na tom s léčivostí ostatní druhy vrbovek? Kromě vrbky úzkolisté je od sebe nedokážu rozeznat. Často se někde nabízí vrbovka malokvětá, ale na každém obrázku vypadá jinak. Třeba tady se mi moc nezdá: http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/pr ... -malokveta
Read more : Vrbovka malokvětá a ostatní vrbovky | Zobrazení : 13000 | Odpovědi : 3


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933