Právě je čtv 28. bře 2024 20:55:39

News News of Dřevo, lesy, živé ploty, vrby

Site map of Dřevo, lesy, živé ploty, vrby » Fórum : Dřevo, lesy, živé ploty, vrby

Živé ploty, vrbové stavby, větrolamy, palivové dřevo na biozahradě, nízké a střední lesy, kopicování, rychlerostoucí dřeviny....

Kopicování

Hodně staré know-how, máte někdo nějakou zkušenost ?
Chtěl bych to zkusit s olší která je na to prý vhodná ale nevím
jaký je optimální průměr kmene kdy ho mám pokácet.
Read more : Kopicování | Zobrazení : 37138 | Odpovědi : 18


Vrby rostoucí v ČR

Na přání uvádím přehled našich vrb. Zařazeny jsou pouze naše původní druhy, vynechány jsou druhy extrémních stanovišť (nízké vysokohorské vrby, druhy rašelinišť, horské druhy, druhy štěrkovitých náplavů, většinou vzácné). Přehled se nezabývá pěstovanými druhy, kultivary ani kříženci.

Vysvětlivky:
N - nížiny (planární stupeň), do 200 m.n.m.
Pa - pahorkatina (kolinní stupeň), 200-400 m.n.m.
Po - podhůří (suprakolinní a submontání stupeň), 400-700 m.n.m.
H - hory (montánní a supramontánní stupeň), 700-1300 m.n.n.
Sa - subalpinský stupeň, ...
Read more : Vrby rostoucí v ČR | Zobrazení : 13676 | Odpovědi : 1


Japonský topol

Japonský topol je kříženec topolu černého (Populus nigra) a topolu Maximovičova (Populus maximoviczii), v poslední době je propagován jako rychle rostoucí dřevina. Za určitých podmínek se na něj dají dostat dotace (někde jsem četla že až 70 000.-Kč na jeden hektar za rok).
O tom že to není tak jednoduché by nám sem mohl napsat papíry znechucený Pierro.
Stránky o japonském topolu
Nařízení vlády
Read more : Japonský topol | Zobrazení : 27144 | Odpovědi : 6


Nízké a střední lesy

Krásný popis nízkých a středních lesů, jakož i pojednání o motýlech, ekologii a biodiverzitě najdete v Ohrožený hmyz nížinných lesů - ochrana a management.
Read more : Nízké a střední lesy | Zobrazení : 6813 | Odpovědi : 1


Větrolamy

Větrolam je záležitost, která mě osobně velice zajímá, protože dva lesy po stranách mé zahrady mi velice ztrpčují život na zahradě. Vytvářejí tu "rychtýřový efekt" a stačí i jen slabý vánek a na zahradě ho pocítím. Proudění vzducu ochlazuje prostředí zahrady a vysouší půdu. Tu mám zamulčovánu, nebo s původní vegetací, ale i tak je to citelně znát.

Pro větrolamy používáme přednostně dřeviny domácí v naší přírodě. Či zdomácnělé. Větrolamy pro zahrady volíme raději zčásti ...
Read more : Větrolamy | Zobrazení : 29098 | Odpovědi : 10


Živý plot z bambusu?

Tohle vypadá dobře, možná zapomenu na vrby:
Živý plot z bambusů
Read more : Živý plot z bambusu? | Zobrazení : 27617 | Odpovědi : 12


Vrbový plot, živé ploty, hlavaté vrby

Jaké máte zkušenosti s vrbovým plotem? Chtěli bychom vrbový plot a uvažuji o vhodných druzích. Většinou se doporučuje vrba bílá Salix alba, ale to je stromový druh, v dospělosti vysoký. Uvažuju o keřových druzích vrb (například vrba nachová Salix purpurea nebo i jíva Salix caprea. Znáte někdo vrbové ploty několik let staré?
Read more : Vrbový plot, živé ploty, hlavaté vrby | Zobrazení : 99997 | Odpovědi : 49


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron