Právě je čtv 16. kvě 2024 20:48:08

News News of Knihy

Site map of Knihy » Fórum : Knihy

Doporučená literatura a všechno o knížkách o biozahradě.

Ovoce a zelenina ve výživě člověka.

x4nst2.jpg


Dobrá kniha. Původní vydání v ruštině z roku 1983, v češtině vyšlo v roce 1988, vytištěno v SSSR.


Obsahuje informace o běžně pěstované zelenině a ovoci. Vždy pár řádků z historie, něco o nárocích rostliny. U každého druhu je nejzajímavější kapitola - Chemické složení, výživná hodnota a léčivé využití. Hlavně část o léčivých účincích je zajímavá. Pak jsou zajímavé recepty. Kniha je sepsána běloruskými autory a podle toho to taky ...
Read more : Ovoce a zelenina ve výživě člověka. | Zobrazení : 5149 | Odpovědi : 0


Americké rostliny, léčivé a jedlé

Doug Elliott: Kořeny planých rostlin
Volvox Globator, 1997, ISBN 80-7207-153-X
koreny.jpg

Přehled jedlých a léčivých kořenů, hlíz a oddenků Severní Ameriky.
146 stran, obrázky malé černobílé, koupila jsem za 99.- Kč.
Hodnocení:
Autor se zabývá rostlinnými druhy Severní Ameriky. Kniha je zajímavá, převažují rostliny léčivé. Většina uváděných druhů je u nás neznámých, s výjimkou takových amerických hvězd jako je třeba třapatka nachová, topinambur hlíznatý, dále rostlin kosmopolitních, jako je pampeliška i rostlin ...
Read more : Americké rostliny, léčivé a jedlé | Zobrazení : 6744 | Odpovědi : 1


Knihy s přehledy druhů, o pěstování

Gunter Steinbach: Lexikon užitkových rostlin.
Knižní klub, Praha 1997, ISBN 80-7176-432-9
181 stran, velký formát, barevné fotografie ke všem druhům.
lexikon_uzitkovych_rostlin.jpg

Ohodnocení a podrobnosti:
Kniha má velký formát, je to překlad z němčiny. Přesto že jde o překlad, bude většina údajů z ní platit i pro naše podmínky (zatím jsem nenašla nic, co by bylo v rozporu). Kniha má kapitoly:
Zeleninová zahrada
Bylinná zahrada
Ovocná zahrada
Užitkové rostliny z jihu
Houby ...
Read more : Knihy s přehledy druhů, o pěstování | Zobrazení : 8480 | Odpovědi : 2




Knihy o ochraně rostlin

J.Rod, M.Hluchý, K.Zavadil, J.Prášil, I.Somssich, M.Zacharda: Obrazový atlas chorob a škůdců zeleniny střední Evropy. Biocont Laboratory, Brno, 2005.
ISBN 80-901874-3-9
skudci.jpg

První část obsahuje popisy chorob a hmyzů s obrázky, třídění podle druhu zeleniny.
Druhá část knihy je věnována popisům užitečných organismů s fotografiemi, popisem života, způsoby podpory a významu. Kapitoly Význam zachování biodiverzity, Trvale udržitelné zemědělství.
Třetí část knihy tvoří přehled prodávaných prostředků biologické ochrany.
Dočtete se tam i o chemii, ...
Read more : Knihy o ochraně rostlin | Zobrazení : 6105 | Odpovědi : 0


Kompletni navod na vytvoreni EKOZAHRADY

Kompletni navod na vytvoreni EKOZAHRADY
Jaroslav Svoboda
Smartpress
cca600kc

Podle meho guru ceske permakultury, diky nemu jsem se dostal k prirodnim zahradam a za to mu patri muj nehynouci dik.

Knihu vydali prave v techto dnech a jede mi teprve postou, nicmene nepochybuji ze bude stat za to.
Pridam par vet az dorazi.

http://www.ekozahrady.com/index.htm
tady ji ma trochu levneji
Read more : Kompletni navod na vytvoreni EKOZAHRADY | Zobrazení : 30428 | Odpovědi : 13


Zahrada v souladu s Přírodou

Zahrada v souladu s Přírodou
Napsala Marie-Luise Kreuter (D)
vydavatelstvi ALPRESS

Knihu mam pujcenou a tak nevim zda se da jeste koupit, nicmene stoji jiste za precteni. Prvni vydani vyslo nekdy pred 30 lety v nemecku, kazdych deset let potom vychazela dalsi doplnena a aktualizovana vydani.

Pani neni ortodoxni perma, ale evidentne je stara prrakticka a vi jak se veci maji, Jsou tam popsany zaklady fungovani biotopu, mnoho rostlin tematick roztridenych atd.

Urcite vyuziji jako ...
Read more : Zahrada v souladu s Přírodou | Zobrazení : 6877 | Odpovědi : 1


Knihy o jedlých rostlinách - Rajská zahrada a další

EAN: 9788086167237
ISBN: 80-86167-23-2
Nakladatel: Miroslav Hrdina,Ing. - HEL
Rok vydání: 2004
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Rozměry: 170 x 230 mm
Počet stran: 146
Váha: 364 g
Jazyk: CZE


Převzato z http://www.dobre-knihy.cz/detail-60857/kniha-rajska-zahrada-alexander-heil.htm




Osobní ohodnocení:

Pro mě a podle mě spolu s titulem "Plané rostliny k jídlu" (rovněž přeložené z němčiny) nejzásadnější zdroj informací o méně známých zdrojích potravy, které mnohdy ve svém okolí míjíme, netušíce, že seto dá zbaštit. Například lilie, violky, dětelník, ...
Read more : Knihy o jedlých rostlinách - Rajská zahrada a další | Zobrazení : 27186 | Odpovědi : 8


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933