Právě je čtv 28. bře 2024 16:10:27

News News of Kombinace rostlin

Site map of Kombinace rostlin » Fórum : Kombinace rostlin

Na biozahradě je důležité vhodné sousedství rostlin, aby si navzájem poskytovaly ochranu.

Tři sestry

Zkoušeli jste někdo kombinaci kukuřice, fazole, dýně? Vyplatí se to?
Read more : Tři sestry | Zobrazení : 30407 | Odpovědi : 12


Kombinace na velmi pohnojeném záhoně

Ahoj, marně hledám na internetu, co by se tak asi hodilo k paprikám, které budeme mít na dobře pohnojeném záhoně. Našla jsem zatím jen že snad bazalku, pórek, salát a ředkvičky.

Budu mít k dispozici velmi pohnojený záhon (kopa jejíž základem je uleželý koňský dost slamnatý hnůj), navrch nějaký starší kompost nebo hodně uleželý kravský hnůj (už to vypadá spíš jako hlína).

Na tom samém záhonu chci mít i rajčata. V plánu je udělat na ...
Read more : Kombinace na velmi pohnojeném záhoně | Zobrazení : 9070 | Odpovědi : 3


Dvojstromy, trojstromy, tajemné stromy

Přátelé, co míníte o konceptu uspořádat některé dřeviny tak, aby vyrostly jako např. trojstrom. Ať už složené z jiných druhů a nebo geneticky odlišných semenáčků téhož druhu - čili nemám namysli rozdvojené kmeny téhož jednoho stromy, ale každý originální se svými vlastními kořeny. Napadá mě to jako jednak možná úspora místa a pak také jako opatření u hůře opylitelných a cizosprašných odrůd (např. kaštanovníky mívají skutečně mnoho -někdy až 99% - hluchých plodů, jak jsem ...
Read more : Dvojstromy, trojstromy, tajemné stromy | Zobrazení : 7723 | Odpovědi : 2


Kombinace k jahodám

Co pěstujete s jahodami?
Teorie praví fazol, česnek, salát, košťáloviny, pór, petržel, ředkvička, červená řepa, špenát, cibule.
Read more : Kombinace k jahodám | Zobrazení : 12406 | Odpovědi : 5


Kombinace k bramborám

Máte někdo zkušenosti s tím, co dobře roste s bramborami? A jak to děláte, jak přihrnujete brambory aby se ty ostatní rostliny nepoškodily?
V tabulce se píše že k bramborám se hodí fazol, kedluben, křen, pastinák, máta, špenát. Vlašínová ještě píše ředkev, brokolice, řeřicha a česnek.
Read more : Kombinace k bramborám | Zobrazení : 11653 | Odpovědi : 6


Zeleninová polykultura

V knize Ekozahrady Jaroslava Svobody mne, mimo jiné, velmi zaujala kapitola "Zeleninová polykultura"
kterou si můžete přečíst zde:

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/zeleninova-polykultura-aneb-pestovani-zeleniny-zalozene-na-jejim-sklizeni

Vážně uvažuji že to letos zkusím. I když je v článku dostatek podnětných informací, chci se zeptat jestli s tímto způsobem pěstování má zkušenosti i někdo další. Je to jedna z mnoha metod na kterou nelze napsat podrobný návod jak na to (jak by si někteří představovali), je třeba experimentovat v podmínkách té které zahrady ... ...
Read more : Zeleninová polykultura | Zobrazení : 22235 | Odpovědi : 9


Tabulka kombinací z knížky

Tabulka vhodných kombinací z knížky Arnošt Tabach: Biozahrada.
Napište mi jak vám to funguje.
Read more : Tabulka kombinací z knížky | Zobrazení : 12750 | Odpovědi : 3


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron