Právě je pát 29. bře 2024 3:23:30

News News of Semenaření

Site map of Semenaření » Fórum : Semenaření

O úskalích pěstování vlastních semen.

Bob zahradní

Protože bob zahradní můj muž miluje (a já ho na paprice se smetanou taky snesu), tak si vždycky semenaříme opravdu slušné zásoby. Před dvěma roky nám do nich vlezl zrnokaz, tak to šlo do mrazáku. Po vysetí další rok žádná sláva, zase poškozený zrnokazem. Znovu do mrazáku. Zajímavé, fazolí se ani netkl.

Než to na jaře vyseju a znovu si zamořím zahradu, nemáte někdo jakékoli množství neprožraného bobu navíc? Díky předem!

As i off topic, ...
Read more : Bob zahradní | Zobrazení : 5852 | Odpovědi : 0


Metody sběru a čištění semen

Dneska jsem našla video, následně budu přidávat svoje zkušenosti.
Read more : Metody sběru a čištění semen | Zobrazení : 22908 | Odpovědi : 10


Vzdálenosti výsadeb na nezkřížená semena

Našla jsem tabulku vzdáleností při kterých se druhy nekříží:
Minimální izolační vzdálenosti množitelských porostů
Oddíl 2, hledejte tabulku 3.2.1

Přesný zdroj: Odstavec předpisu 369/2009, Vyhláška č. 369/2009 Sb., o podrobnostech uvádění osiva a sadby pěstovaných rostlin do oběhu, Příloha 8, Požadavky na množitelské porosty a osivo zelenin, Část I Přehled druhů
Read more : Vzdálenosti výsadeb na nezkřížená semena | Zobrazení : 4850 | Odpovědi : 0


Dýně, tykve, patisony

Ahoj!

Zamilovala jsem se do webovek http://www.svetdyni.cz. Konkrétně do špagetovek, zelených hokkaid a zeleně žíhovaných patisonů. Natušíte, kde bych přišla k semínkům takových úžasných věciček?

Faz.
Read more : Dýně, tykve, patisony | Zobrazení : 15010 | Odpovědi : 4


semenaření cibule

Netušíte náhodou někdo, jak je to s mezidruhovým křížením cibule? Zatím jsem na semínko zkoušela jen allium cepa (kuchyňská), ale teď bych potřebovala ještě nasemenařit a. altaicum (altajská), a. fistulosum (zimní) a nejsem si jistá, jak je můžu dát blízko sebe. Mezidruhově by se snad křížit neměly, co myslíte?
A mimochodem, nevíte někdo, jaká je u cibule kuchyňské bezpečná vzdálenost pro semenaření různých odrůd?
Read more : semenaření cibule | Zobrazení : 7094 | Odpovědi : 2


Obsahové látky v semenech, genetika...

Liqid píše:Jasne o plody mi momentalne nejde je jasny, ze to co se prodava je nadopovany jak svin. Spis bych mel jeste dotaz, za jak dlouho mi semena zhruba vzklici?


Co myslíš tím nadopovaný?
Read more : Obsahové látky v semenech, genetika... | Zobrazení : 19599 | Odpovědi : 10


F1

Semena kultivarů označovaných jako F1 (nebo hybridní osivo) se pro semenaření příliš nehodí. Proč je tomu tak? F1 znamená první filiální generaci (synovskou), takové osivo vzniklo zkřížením dvou různých odrůd, geneticky stabilních (rodiče se v genetice označují P). Zkřížením se projeví takzvaný heterózní efekt (robustnější rostliny), takže většinou dávají vyšší výnos. V dalších generacích (F2, F3) se budou ve vlastnostech štěpit - nepodrží si své vlastnosti, oceňované u svých F1 rodičů neboť nejsou geneticky stabilní. ...
Read more : F1 | Zobrazení : 8354 | Odpovědi : 3


Odkazy o semenech

Orientační doby sběru semen, způsob jejich ošetření a výsevu http://dendro.mojzisek.cz/tab5.php
Read more : Odkazy o semenech | Zobrazení : 4628 | Odpovědi : 0


Volně rostoucí rostliny na které si dát pozor při semenaření

Se salátem se kříží locika kompasová Lactuca serriola.
Lactuca_serriola.jpg
Lactuca_serriola_l1.jpg
Read more : Volně rostoucí rostliny na které si dát pozor při semenaření | Zobrazení : 7813 | Odpovědi : 2


Vážně nikdo? Moje zkušenosti.

Mám zkušenost s řepkou, se slézem pižmovým, s myrobalámem, s hrušněmi, s korkovníkem amurským, s jabloněmi (kolik současných tržních odrůd vzniklo, jako náhodný semenáč), s pupalkou, s rebarborou (skutečně se ráda vrací k pův. formě s tenkými řapíky), nějaké zkušenosti s denivkami,

Myrobalám, denivky, sléz, jabloně, hrušně, korkovník a pupalka přčkávají bez obtíží zimu v zemi, klíčí na jaře. Ostatní jsem takto nezkoušel. možná by bylo dobré stratifikovat i rebarboru.
Read more : Vážně nikdo? Moje zkušenosti. | Zobrazení : 37530 | Odpovědi : 22


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron