Právě je čtv 28. bře 2024 22:17:47

News News of Permakultura

Site map of Permakultura » Fórum : Permakultura

Co se týká pemakultury.

Vyvýšené záhony

dkaras píše:Zdravim!
Topinambury by me taky zajimaly, zakladame zahradu a urcite bych je tam chtela mit. Jen tech mysi se u nas prohani spousta.... loni jsme zalozili hadnik a uz nam tam bydli slepysi, tak doufam, ze mysek bude ubyvat. Myslite, ze bych mela v pripade topinamburu uvazovat o vyvysenem zahone s pletivem vespod? Co kdyz mi do nej vlezou vrchem??? Mate s tim nekdo prosim nejakou zkusenost? Dekuji!

Máte někdo zkušenosti? Taky by mě zajímalo ...
Read more : Vyvýšené záhony | Zobrazení : 31693 | Odpovědi : 6


Zahrada na Rozmarýnku

V Brně máme Lipku, školské zařízení pro environmentální vzdělávání. V Jundrově se nachází pracoviště Rozmarýnek. Rozmarýnek má přírodní permakulturní zahradu.
zahrada na Rozmarýnku.
Read more : Zahrada na Rozmarýnku | Zobrazení : 4657 | Odpovědi : 0


Permakultura, výnosy, Holzer

Několik dní vedeme doma diskuse o pěstování různými způsoby. Narazili jsme na několik okruhů, jedním z nich je porovnání výnosů při intenzívním pěstování (tak zvané zemědělské velkovýrobě), při pěstování na zahradě (takové to rozšířené: pikýrování, okopávání, rychlení, zalévání a všechno tohle) a při pěstování v permakultuře.
Zajímalo by mě porovnání jednak výnosů, jednak dodatkové energie (to je práce a také náklady na přidávaná hnojiva, případně další chemii, pohonné hmoty apod.). Zjednodušeně porovnání cena/výkon.

Nevíte někdo, ...
Read more : Permakultura, výnosy, Holzer | Zobrazení : 40970 | Odpovědi : 20


Odkazy, linky

Read more : Odkazy, linky | Zobrazení : 7827 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron