Právě je pát 29. bře 2024 3:39:29

News News of Představte ostatním svou zahradu

Site map of Představte ostatním svou zahradu » Fórum : Představte ostatním svou zahradu

Napište o sobě, o své biozahradě nebo o svém projektu.

Zahrada

Ahoj
Tak představím zahradu zatím jen písemně fota a mapky příště.
Jde asi o 1ha pozemek na jihovýchodním svahu okolo je pole. Na sousední parcele je potůček se studánkou a stromový nálet je to sice směr jih ,ale majitel je jedná obr firma co zkoupila vše od lidí a pokud seženu nějaké metry pole jinde, tak je možná výměna. Severozápadně mám rokli s lesíkem a nějaké pole. Na louce je i pár velkých dubů a ...
Read more : Zahrada | Zobrazení : 5553 | Odpovědi : 0


Můj záhonek a zahrada okolo

Nemám moc co představovat, můj pidizáhonek zbudovaný z původního skleníku a k němu přisedlé pařeniště, t.č. obhospodařovávané spíš kočkami to není moc na chlubení. Okolo je taková skorozpustlá zahrada, která však obsahuje plno zajímavých rostlin a já je ráda fotím a často ani neumím pojmenovat.
Tak sem budu dávat fotečky, možná se to bude hodit i pro některé výměny :-).

Tak tedy můj záhonek, je tam všechno ...
Read more : Můj záhonek a zahrada okolo | Zobrazení : 60969 | Odpovědi : 30


Jedlá přírodní zahrádka

kde převažují "jedlé" rostliny (původní i nepůvodní) a když nejsou jedlé, tak alespoň
příjemně voní. Snaha pěstovat zeleninu a ovoce "okrasně" a s minimem vynaloženého úsilí. Mít co nejvíc šneků, ježků, žab a veselých dětí zatím na 550 m2. V tomto duchu už se snažím tvořit zahradu několik let.

Ráda se podělím o své nasbírané zkušennosti a semínka a ráda se přiučím, protože stále
hledám ten svůj 1ha, kde to zkusím naostro:-)

Fotky naší zahrady ...
Read more : Jedlá přírodní zahrádka | Zobrazení : 6129 | Odpovědi : 1


Fazole a Muž, který sází lužní les

Fazole a Muž, který sází lužní les, už spolu žijeme skoro rok kousek od Mělníka. Muž tam žije už přes dekádu, takže první z jeho lesíků už vypadají docela k světu. Za rok sázíme další, koupil nějaká pole, vypověděl zemědělce a bude velká brigáda. Děda střelí prase, uvařím kotel guláše a kdo chce, může si přijít užít rýče. :-)

Dohromady máme čtyři děti (sedmiletá dvojčata on, čtyřleťáka ...
Read more : Fazole a Muž, který sází lužní les | Zobrazení : 5840 | Odpovědi : 1


Pozvání

Chtěla bych pozvat všechny novější členy fóra aby nám představili(y) svoje zahrady nebo zahrádky.
Read more : Pozvání | Zobrazení : 8312 | Odpovědi : 3


Kohantovo

V létě předchozího roku jsem budoval záhony. Navážel jsem z vyschlého rybníčku hlínu a přikrýval ji posečenou trávou. Na jaře jsem trávu přeházel na místo prorostlé jakýmsi "pýrovitým" porostem, skrz který se ani nedalo prohrabat k zemině. Samý kořen. Byly propletené tak, že by se z nich možná dal rýčem vysekat svetr.
Náhodou jsem viděl před květinářstvím nabídku sadbových brambor, tak jsem jich pár koupil. Měli víc odrůd, názvy mi nic neříkaly, na jednu jsem ...
Read more : Kohantovo | Zobrazení : 106838 | Odpovědi : 71


FARMA MLÝNEC - BIOZAHRADNICTVÍ

Zdá se, že jsem tu jediný ,,profík", tedy že nás biozahradnictví živí a několik let ještě bude držet nad vodou celou ekofarmu. Vše je na mém blogu www.mlynec.blog.cz Velice široký sortiment umožňuje prodávat vlastní výpěstky od zimy do zimy a matečnice bylin a trvalek dodávají zahradě ten přírodní a více či méně chaotický ráz. Původním záměrem nebylo chovat zvířata a pěstovat rostliny ale zachovat údolí Mlýnce v jeho ryzí, ...
Read more : FARMA MLÝNEC - BIOZAHRADNICTVÍ | Zobrazení : 13891 | Odpovědi : 6


MyTři a Střemy

Asi pred peti lety jsme se odstehovali z mesta do male vesnice u Melnika.
Obyvame mirne svazity SZ pozemek o vymere 0,8ha kousek za vesnici.Hlubsi podlozi jilovite(od 1m dolu) a jinak celkem dost urodna dlouhodobe obhospodarovana tezsi zem.Jedna se v podstate o extensivni vysokokmeny sad (velmi stary), ale rostu tu i hodne oresaku a vubec vse mozne. Na svahu se stridaji sussi a vlhci mista, z casti porostle loukou, pampelisko bylino travnikem a mnou vysetym ...
Read more : MyTři a Střemy | Zobrazení : 5875 | Odpovědi : 1


PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Pierro Laďka Dáda a Marťas z Orlických hor.


O tohle se zkrátka musím podělit. Takhle vypadal pohled z našich domovních dveří po "sněžení do listí" na podzim 2009.
snihodedveri.JPG


Pro Permakulturu jsem zahořel v roce 2005 a od té doby jsem snil o jedlém lese. Na naší 200-300m2 zahradě sice vznikl, ale svou úlohu neplnil na 100%. Totiž nakrmit alespoň z 90% naši rodinu. Na tom měli největší podíl arioni, kteří polovinu ...
Read more : PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE" | Zobrazení : 67704 | Odpovědi : 37


Mlýn na Chvojnici

Tímto vám představujeme náš mlýn na Chvojnici. Mlýn je náš teprve velmi krátký čas, takže můžete sledovat veškeré budování, sázení a další změny na našich stránkách. Budeme tam přidávat další reportáže z aktuálního dění.
Jiří a Ivana
Read more : Mlýn na Chvojnici | Zobrazení : 6951 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron