Právě je čtv 28. bře 2024 10:38:28

News News of Copak to tu vyrostlo?

Site map of Copak to tu vyrostlo? » Fórum : Copak to tu vyrostlo?

Zajímavé nálezy hub, podělte se...

mykorhiza

takto odborná témata jsou spíše na forum DAMYKO. Já jen laicky uvažuji, že když kozáka březového a křemenáče osikového najdu velký starý klobouk, tak mám už doma připravené semenáčky bříz a osik, vyklepnu je z květináče, oklepu hlínu a do starého klobouku houby zabalím kořínky rostliny a zasadím.Spory sypoucí se z dírek by se tak měly dostat na kořeny, uchytit a začít život.Ta houba tam pak žije tak dlouho,dokud strom neuhyne.I když každý rok nevyroste.A ...
Read more : mykorhiza | Zobrazení : 31065 | Odpovědi : 0


Bedla jedlá nebo nejedlá

Dobrý den všem, včera jsem v TV viděla reportáž, ve které říkali, že se nějaká rodina přiotrávila bedlou zahradní. Prý rostou na kompostech a tak. Zdá se mi to podivné, vždycky jsme doma bedyl rostoucí na zahrdě jedli, nezdá se vám to jako kravina?

Komentář administrátora: Tento příspěvek napsal uživatel později usvědčený jako spamer.
Read more : Bedla jedlá nebo nejedlá | Zobrazení : 37383 | Odpovědi : 5


Ohnivec obecný

Musím se pochlubit, máme na dvou hlavatých vrbách ohnivec obecný Phellinus igniarius. Používá se k výrobě troudu, což samozřejmě hodlám vyzkoušet.
ohnovec_maly.jpg
Read more : Ohnivec obecný | Zobrazení : 7853 | Odpovědi : 0


Hlívový "přízrak"

Neodolám a podělím se s Ivaniným nálezem, který mne mimo jiné inspiroval k pokusům s pěstováním. I takhle může vypadat hlíva:
P1020822.JPG
Read more : Hlívový "přízrak" | Zobrazení : 12820 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933