Právě je čtv 28. bře 2024 10:48:57

News News of Otázky, žádosti o radu

Site map of Otázky, žádosti o radu » Fórum : Otázky, žádosti o radu

Zde můžete požádat o radu ostatní.

jedy v půdě

Dobrý den,
Soused si nově natřel eternitovou střechu zahradního domku, předtím ji ale obrousil a kousky brůžové barvy a eternitu nám naprášil do záhonků, malin a jahod.
Nevím, kdy se to stalo, barva už je částečně omytá deštěm.Něco jsem shrabal posekal a hodil do popelnice, ale to bude zřejmě jen zlomek.
Co byste si počali?
Odebral jsem vzorek, abych mohl nechat zjistit, jak moc je barva škodlivá, ale nevím, kam to poslat a co nechat ...
Read more : jedy v půdě | Zobrazení : 5648 | Odpovědi : 1


Vyvýšený záhon - ochrana dřeva

Dobrý den, zakládám vyvýšený záhon. Bude z modřínových hranolů 8 x 8 cm, zhruba půl metru vysoký. Chtěla bych, aby dřevo co nejdéle vydrželo. Vím, že dovnitř záhonu se běžně na ochranu dřeva dává nopová folie, ale to mi moc nejde k ekozáhonu. Máte s tím někdo zkušenost? Poradili by jste mi něco jiného kromě té nopové folie? Zvažuji, že tam nakonec nedám nic, ale to bude zase na úkor životnosti dřeva a peněz vložených ...
Read more : Vyvýšený záhon - ochrana dřeva | Zobrazení : 17760 | Odpovědi : 7


Rostliny pro množení v truhlíku

Ahoj, jak jsem psala, intenzivně hledám pozemek, zatím nevím jestli se mi povede pořídit ten ovocný sad nebo něco jiného, ale pevně doufám v to, že se ten pozemek sežene. Budu hodně ráda, pokud ho budu mít letos na podzim. Tak mi zbývá ještě rok na "přípravu". Zatím ale nemám nic víc než mé "oblíbené" samozavlažovací barely.
Dokázali byste mi poradit nějaké vhodné rostliny, které by mohly růst v tom barelu (nebyly tolik náročné na ...
Read more : Rostliny pro množení v truhlíku | Zobrazení : 8136 | Odpovědi : 3


Evidence rostlin

Zdravím všechny
a chci se zeptat jak si vedete evidenci rostlin - tedy pokud si ji vedete. Používáte nějaký program v počítači, či lístkový katalog? Budu si muset něco takového zavést, ale stále jsem nenašla to coby mi vyhovovalo.
díky za vaše zkušenosti
Eva
Read more : Evidence rostlin | Zobrazení : 8176 | Odpovědi : 3


Nový hřeben střechy

Musíme letos udělat nový hřeben střechy. Známý nám doporučuje použít meděný plech, protože sloučenina, která se z něj uvolňuje, prý hubí mech zarůstající pod krytinu. Veškerou vodu ze střechy zachytáváme do nádrží a potom ji používáme na zalévání zeleninové zahrady. Pokud taková voda zničí mech na střeše, nemůže uškodit i jiným rostlinám na zahradě, případně zanechat nějaké stopy v půdě škodlivé pro jiné organismy?
Jinou variantou je klasický pozinkovaný plech nebo titanzinkový plech (z něj ...
Read more : Nový hřeben střechy | Zobrazení : 9698 | Odpovědi : 4


Na cesty mezi zahony

Nedela problem mit na cestickach mezi zahony nejake seno,vytrhany plevel a zbytky listu z rostlin? Asi vrstva jen 0,5 - 1 cm .Problemy jako smrad,skudci a nejake jine problemy.
Read more : Na cesty mezi zahony | Zobrazení : 14423 | Odpovědi : 7


ovocná školka

Nemáte někdo zkušenost s touto ovocnou školkou ? Docela slušnej sortiment. A mají i věci které momentálně Radim Pešek z Bojkovic skladem nemá. Ze starých odrůd mají i mé oblíbené Wagenerovo, to nemá Pešek vůbec.
Read more : ovocná školka | Zobrazení : 6712 | Odpovědi : 2


rozbor půdy

Mám v úmyslu si nechat udělat rozbor půdy. Podle výsledků letošní úrody se zdá že mám na zahradě nedostatek draslíku. Tak bych to při té příležitosti chtěl analyzovat komplexně. Známá hydrogeoložka mi poradila nechat si udělat za 1320,- Kč u VÚMOP "základní rozbor půdy". Než za to ty peníze dám (potřebuju vyhodnotit aspoň 3 vzorky), chci se zeptat, jestli jste to už někdo řešil a jak.

Orientační posouzení podle výskytu specifických druhů rostlin nestačí, daří ...
Read more : rozbor půdy | Zobrazení : 7038 | Odpovědi : 1


záhony - nerytí

Dobrý den,

chci se zeptat, jak se v permakultuře pečuje o záhony, když se neryje?

Konkrétně teď na podzim, mám sklizeno a zůstaly mi volné pásy hlíny, zelené hnojení už asi nestihnu a stejně se nedává každý rok, ne?

Mám půdu něčím přikrýt, listím? na jaře to zapíchat vidlemi a přesypat kompostem?

Nebo jak se to dělá bez rytí? Záhonky máme malé, nebyl by problém je zrýt, ale chci top zkusit jinak, v knihách, co ...
Read more : záhony - nerytí | Zobrazení : 9428 | Odpovědi : 4


Hrabat listí?

Dobrý den,
má se pod ovocnými stromy nechávat listí?
Říká se, že pod listím přežívají choroby a škůdci, na druhou stranu, listí zamlčuje půdu, chrání strom před zimou a dodává mu živiny. Vím jaká krásná půda je v místech, kde se listí neuklízí, tak jak tedy, jak velké je nebezpečí chorob a škůdců?
Švestka, meruňka, jabloně, předpokládám, že u keřů to vadí méně (maliny, rybíz…)
Zdenek
Read more : Hrabat listí? | Zobrazení : 17628 | Odpovědi : 8


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933