Právě je pát 29. bře 2024 3:06:59

News News of Otázky, žádosti o radu

Site map of Otázky, žádosti o radu » Fórum : Otázky, žádosti o radu

Zde můžete požádat o radu ostatní.

jamy

Jsem prvně na této stránce ,omluvte,prosím mou možná přílišnou odvahu,ale chtěla jsem poprosit o jamy u nás pěstovatelné.Děkuji.marika
Read more : jamy | Zobrazení : 7631 | Odpovědi : 3


Co na nový záhon

Dobrý den!
Pro veliký úspěch divokých rajčat a stoupající oblibu různých tykví a cuket, jsem se rozhodla, že si rozšířím záhonky.
Nemám ale tolik kvalitní zeminy, co bych si nechala navézt na nové záhonky, musím začínat čistě od píky - nejdříve sejmout drny - je to trávník a pak se pokusit to co nejhlouběji zrýt.....vybírat kameny (tuším, že jich tam bude hodně).....
Poradíte, jak co nejefektivněji tu zrytou půdu přeměnit na úrodnou zeminu? tak nějak ...
Read more : Co na nový záhon | Zobrazení : 11742 | Odpovědi : 5


Ochrana stromů před jarními mrazíky

Zdravím,

chci se zeptat, chtěl bych v předjaří ošetřit ovocné stromky proti namrznutí.

Jde mi o to, že na jaře se stává, že je obleva, jarní sluníčko má sílu (od jihu) a občas probudí stromy dřív než je potřeba a oni popusti uzdu mize a pak zacne mrznout a casto zmrznou - hlavne merunky, broskve atd.

Nechci pouzivat vapenne mleko, mate nejaky napad cim je natrit (krom zastineni kartonem atd) z prirodnich surovin.

Diky moc ...
Read more : Ochrana stromů před jarními mrazíky | Zobrazení : 12152 | Odpovědi : 4


Roste tu jen to, co chce.

Ahoj, po trochu delší době se znova hlásím. Na mé pidizahrádce mi vyrostly akorád topinambury, hrášek a pár měsíčních jahod. Zkoušela jsem zasít mrkev, pastinák, tuřín, černý kořen a vůbec nic nevzešlo, teda vyklíčila jedna mrkev, která následně zdechla. Slimáci to nebyli, do půdy jsem přidala kompost, a stejně nic. Udržel se tam akorád brutnák a byla tam doslova invaze rozrazilu.
Tak jsme se doma dohodli že tuhle pidizahradu opustím a protože také zemřela tchýně, ...
Read more : Roste tu jen to, co chce. | Zobrazení : 22826 | Odpovědi : 10


Přesazování - do kdy?

Potřebovala bych do zimy přesadit ještě spoustu rostlin. Myslíte že můžu přesazovat až do konce října? Napište mi prosím zkušenosti. Dík.
Read more : Přesazování - do kdy? | Zobrazení : 5680 | Odpovědi : 1


Ekologické poradny

V Brně funguje ekologická poradna Veronica. Jsou tam mimo jiné kategorie Živočichové, Zemědělství a zahrady, Odpady a kompostování a další kategorie, kde můžete najít odpovědi anebo zaslat dotaz.
Read more : Ekologické poradny | Zobrazení : 5276 | Odpovědi : 1


Pětování rostlin ve Florexu

Ahoj všichni,
vloni jsem zakoupil v zahradnictví v Přerově nad Labem kustovnici, která byla normálně v květináčku se substrátem, ale přitom vyrůstala ze špalíčku Florexu 2x2x3cm (Florex je taková ta pěnová drobivá hmota pro aranžování květin). Celo dobu si lámu hlavu co to má ten ing.Bajer-dodavatel rostliny (Adavo Velký Osek) za fintu. Znáte to někdo? Je to pro snazší manipulaci s malými rostlinkami při přesazování nebo je to pro snazší ochranu před plísňovými chorobami? Nebo ...
Read more : Pětování rostlin ve Florexu | Zobrazení : 5968 | Odpovědi : 1


Břečťan na porušené zdi

Prosím o radu, zda někdo nemáte zkušennost s břečťanem na staré kamenné zdi.

Stále řeším jak "zakonzervovat" starou kamennou opukovou stáj. Na opravu nemáme a zdi chátrají jak na ně ze stran šikmo prší. Variantou proti dešti a vlhku je břečťan, ale aby zdi nenarušil. Opuka se už místy drolí a jsou tam malé mezírky, ale zdi jsou to silné, tuším 50cm.
Děkuji, Petra.
Read more : Břečťan na porušené zdi | Zobrazení : 11546 | Odpovědi : 5


Zemina

Pri vykopovych pracach pri drenazi sme z hlbky cca 2 metrov, niekde menej okolo stareho domu, vykopali celkom peknu zeminu bez kamenov, je to na nizine.Je mozne tuto zeminu pouzit navrch do zahrady? Zda sa mi uplne panenska, neposkodena ziadnou chemiou.Niektori odhovaraju, ze je mrtva. Ako to vlastne je? Dakujem za prispevky.
Read more : Zemina | Zobrazení : 34298 | Odpovědi : 18


Otázky na botanika

Můžu vám poradit s botanickými problémy, takže jestli máte nějaké dotazy, směle do toho. Ohledně pěstování se ale ptejte na radu ostatních, já budu nejradši když to poroste samo a pikýrovat, okopávat a pravidelně zalejvat nehodlám. Také otázky na vzájemné vztahy mezi prostředím, rostlinami a živočichy mi můžete pokládat, mám i praktické zkušenosti s tím, jak to v přírodě chodí, zejména však u rostlin. Pokud budu mít čas, ráda odpovím.
Read more : Otázky na botanika | Zobrazení : 204110 | Odpovědi : 90


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron