Právě je čtv 28. bře 2024 13:47:27

News News of Polemiky

Site map of Polemiky » Fórum : Polemiky

Část členů tohoto fóra si nepřeje vést polemiky s lidmi, kteří mají odlišné názory (na používání pesticidů, nutnost zabíjení, pohled na život a na svět) vůbec a řada dalších to pokládá za ztrátu času. Proto, jak jsem již v úvodu deklarovala, budou tyto příspěvky oddělovat aby je mohli číst jenom ti členové fóra, kteří o tom diskutovat chtějí.

Moření semen bez chemie

Já jsem na jedné přednášce o rodových osadách slyšel, že je dobré semínka ocumlat. To se dělá z důvodu odstranění těch mořidel, která semínku škodí? Bylo to ke konci přednášky, tak už nebyl čas se zeptat na podrobnosti.
Read more : Moření semen bez chemie | Zobrazení : 26616 | Odpovědi : 9


Diskuse o permakulturních titulech

Petra:No podle mých informací nemá Max Vitrup Jensen (Permalot) ani Jaroslav Svoboda (ekozahrady) permakulturní titul DPD a tedy ani oprávnění vést mezinárodně uznávané permakulturní kurzy. Podle pravidel permakultury může Max vést různé menší permakulturní kurzy , ale to neplatí pro kurzy mezinárodně uznávané. Podle informací permakultura(CS) není Jaroslav Svoboda absolventem uznávaného permakulturního kurzu a proto by neměl slovo permakultura ve spojení se svými kurzy vůbec používat.
To nemění nic na tom ,že jejich kurzy mohou ...
Read more : Diskuse o permakulturních titulech | Zobrazení : 58573 | Odpovědi : 21


Proč jsem to udělala takhle

Někteří z vás mi doporučovali, abych příspěvky doporučující pesticidy, jinou chemii nebo příspěvky lidí odlišných názorů slibující bouřlivé a nepříliš respektující diskuse o tom, čí názor je správný mazala bez dalších komentářů.

Popravdě chápu nechuť členů k podobným diskusím, kterých se dá na síti najít opravdu mraky a kde se to často hemží urážkami a osobním napadáním. Chápu velmi dobře i všechny ty členy, kteří to pokládají za ztrátu času. Život je fakt hodně krátkej ...
Read more : Proč jsem to udělala takhle | Zobrazení : 18217 | Odpovědi : 6


Zkoumání života a úcta k němu

Celé tohle fórum je pojaté jako hobby,nikdo tu není opravdu soběstačný.Nikdo není zcela odkázaný jenom na svoji produkci.Vždy máte možnost jít si koupit jídlo.Pokud by jste byly opravdu závislí jenom na svoji úrodu,pak nebude sedět a koukat jak vám mizí úroda.Uděláte vše pro její záchranu,protože nemáte jinou možnost.
Read more : Zkoumání života a úcta k němu | Zobrazení : 36012 | Odpovědi : 13


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron