Právě je úte 16. dub 2024 14:10:58

News News of Odrůdy hodné doporučení

Site map of Odrůdy hodné doporučení » Fórum : Odrůdy hodné doporučení

Odrůdy, které se vám osvědčily a které můžete doporučit ostatním.

křez tenkolistý Diplotaxis tenuifolia (dvojradovka)

Letos jsem pro fatální nedostatek času musela přes léto ponechat zahradu svému osudu, takže rostliny, které budu doporučovat, jsou prověřené opravdu důkladně. Vítěznou rostlinou tohoto roku se pro mě jednoznačně stala tzv. divoká roketa. Měla jsem pytlík semen z Anglie, stálo na něm: WILD ROCKET, rucola selvatica. Vyrostla z toho kytka s jasně žlutými květy, hodně vykrojenými listy, poléhavého růstu. Podle mě jde o křez tenkolistý, diplotaxis tenuifolia, který ostatně prodává SEMO též pod názvem ...
Read more : křez tenkolistý Diplotaxis tenuifolia (dvojradovka) | Zobrazení : 18658 | Odpovědi : 8


Papriky

Kdo mi doporučí bezúdržbové nebo máloúdržbové papriky?
Read more : Papriky | Zobrazení : 26335 | Odpovědi : 6


tyčkové fazole Blue Lake, Becok

Moje oblíbená odrůda je Blue Lake s tmavofialovými lusky - velmi bujně rostoucí a úrodná. Nevím teď, kdo ta semena produkuje, ale prodávají se snad v každé trafice. Lusky jsou dlouhé, masité a až do zaschnutí úplně bez vláken. Pěstuju je hlavně kvůli chutným, jemňoučkým luskům, ale i semena jsou po uvaření dobrá. Po několikerém přepěstování u mě na zahradě jsou rostliny každým rokem větší, loni vyrostly do čtyř metrů, pobořily mi třímetrový vrbový stojan, ...
Read more : tyčkové fazole Blue Lake, Becok | Zobrazení : 14695 | Odpovědi : 5


salát

Plzeňský kamenáč (mám ho z Gengelu), to je u nás jasné číslo 1.
Je v podstatě dokonalý: extrémně otužilý - podzimní semenáče mi už poněkolikáté pod sněhem v pohodě přezimovaly, vytváří malé kompaktní hlávky, ve kterých úplně všechny lístky, i ty spodní, jsou sladké a křupavé, do květu se nijak zvlášť nežene. Přesévá se (když se to povede do nízkého trávového mulče, nemusí se pak zjara ani plít), nepotřebuje zálivku a přijde mi, že slimákům ...
Read more : salát | Zobrazení : 37534 | Odpovědi : 18


SLIVOŃ

Mám velice dobré zkušenosti s bulharskou odrůdou Valievka, je vyšlechtěná na konzum a sušení, zraje 14 dní před Domácí švestkou. Je tolerantní k šarce, velikostí se blíží odr. Stanley ale předčí ji chutí. Štěpovaná na podnoži St. Julien plodí už ve školce. A z choulostivé odr. Mirabelka Nancyská byla vyšlechtěná odr. Opal, zraje poč. září. Okrově zbarvený plod má růžověfialové líčko. Má dosti pevnou slupku a netrpí tedy tolik moniliozou, chuťově vynikající. Jenže šibal školkař ...
Read more : SLIVOŃ | Zobrazení : 16528 | Odpovědi : 2


Divoká rajčátka Solanum pimpinellifolium

Pro případ, že by je někdo ještě neznal, chci doporučit divoká rajčátka (původem z Gengelu). Jsou odolná vůči plísním (buď nechytnou nic nebo trošku, ale sama se z toho rychle zvetí), naprosto nenáročná na péči, ale hlavně - ta chuť! Existují žlutá i červená (červená mám ve dvou sortách) - žlutá jsou dle mých zkušeností méně odolná i méně vzrůstná (i plody jsou menší), zato ta červená nemají chybu.
Dají se pěstovat naprosto bezúdržbovým způsobem ...
Read more : Divoká rajčátka Solanum pimpinellifolium | Zobrazení : 293597 | Odpovědi : 125


Ostružiník

///////////

Ty čárky jsem si dělal tak jak jsem z hlavy počítal kolik mám různých ostružin. Většina jich ještě neplodila.

Ale jednu už teď můžu doporučit. Dvě sazenice jsem píchl k plotu a už se o ně nestaral. K všelijakým těch u nás prodávaným křížencům a hybridům nemám moc důvěru. Co znám z okolních zahrad dozrává začátkem podzimu kdy už není slunce a je to nejedlé.

Druhý rok jsem na jedné rostlině objevil zralý plod, ...
Read more : Ostružiník | Zobrazení : 29814 | Odpovědi : 11


Jabloň

Doporučuji skvělé jablko Matčino. Kdysi u babičky byl strom, vydrželo to v bedýnkách do března, ke konci se to muselo už častěji přebírat. Úžasná chuť.
Chtěla bych ho zase sehnat.
Read more : Jabloň | Zobrazení : 32718 | Odpovědi : 14


Hrách cukrový.

„Hejzlarová“*- stará rodinná odrůda cukrového hrachu (convar axiphium), u nás pěstovaná od r. 1945, původně z Polska, z oblasti Zelowa, kde žila česká protestantská menšina, po 2. sv válce ji rodina při přestěhování se zpátky do Čech vzala s sebou. Vzrůstná a vysoká odrůda výška až 1,8-2 m (opora nutná), za příznivého vlhkého počasí až 2,25 metru vysoká, typ cukrového hrachu: jí se celé mladé lusky - jsou masité, chutné, mírně nasládlé,různě zakroucené, s vláknem ...
Read more : Hrách cukrový. | Zobrazení : 34891 | Odpovědi : 11


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933