Právě je čtv 28. bře 2024 21:04:13

News News of Invazní a expanzní rostliny

Site map of Invazní a expanzní rostliny » Fórum : Invazní a expanzní rostliny

Nepůvodní rostliny působící invaze a rostliny expanzní.

Invaze obecně

Narazila jsem na pěknou prezentaci.
Read more : Invaze obecně | Zobrazení : 6307 | Odpovědi : 0


Invaze akátu (Robinia pseudacacia)

Likvidace akátu podle Invazní a neofytní druhy a jejich management a Boj s akátem
Pokácení motorovou pilou, křovinořezem, do 1hodiny (maximálně dvou hodin) natřít pařezy 40% roztokem Roundupu, nátěr štětcem na pařezy, především na obvodu řezu na dosud funkční cévy (příští den již bez úspěchu !!). Termín: (VII-) IX.-X. Doba likvidace 2-5 (-10 let).
Výmladky - 2x ročně natřít nebo nastříkat 50% Roundup na listy
Další metody:
Igelitování - likvidace balením vysokých pařezů do igelitu. ...
Read more : Invaze akátu (Robinia pseudacacia) | Zobrazení : 5791 | Odpovědi : 0


Bolševník velkolepý Heracleum mantegazzianum

Takhle na mne vykouk u řeky a už žene do květu .

P6046140e.jpg


http://cs.wikipedia.org/wiki/Bol%C5%A1e ... olep%C3%BD
Read more : Bolševník velkolepý Heracleum mantegazzianum | Zobrazení : 7777 | Odpovědi : 2


Expanze kopřivy

Kopřiva miluje nekosená, dusíkem bohatá místa. Podle zkušeností kolegů stačí několikrát ročně kosit a do několika let je pryč.
Vyzkoušela jsem i vytrhávání kořenů (jsou to takové dlouhé zelené kabely, často mělce v půdě) a po takovémto zásahu velmi výrazně ustoupila.
Read more : Expanze kopřivy | Zobrazení : 11188 | Odpovědi : 5


Expanze bršlice

Tam kde jsme dvakrát pokosili výrazně ustoupila. Tam kde jsem si udělala cestičky se už vůbec neobjevila.
Read more : Expanze bršlice | Zobrazení : 7859 | Odpovědi : 3


Netýkavka malokvětá Impatiens parviflora

netýkavka malokvětá Impatiens parviflora
Obtížný invazní druh, zejména v lesích. Podle pfaf má jedlé listy a semena. Některé druhy rodu obsahují šťavelan vápenatý (např. Impatiens capensis), který může být za syrova škodlivý, důkladným vařením nebo sušením se rozkládá. Osoby se sklony k revmatismu, artritidě, dně, ledvinovým kamenům a překyselení žaludku by měly být opatrné. Léčivé účinky, používá se jako antidotum, proti parazitům, v léčbě bradavic, trichofytózy, popálení kopřivami, na vyrážky z rostlin. Poskytuje žluté barvivo, ...
Read more : Netýkavka malokvětá Impatiens parviflora | Zobrazení : 21487 | Odpovědi : 2


Netýkavka žlaznatá

Když jsme začali před 10 lety farmařit, byla údolní niva monokulturou této hrozné kytky. Dosud je ,,genofond" v jedné zahradě proti proudu, kde ji nechávají odkvést a semenit. Už tak jsem ale exot a nechci být ještě větší potížista. Rostlina moc chutná kravám, loni jsme přibrali další pastviny a když začlením do ohrady stružku, kterou k nám ta semena tečou, přetnu netýkavce cestu údolím. Zase ale budu řešit, co s rozšlapanou stružkou. Na začátku jsme ...
Read more : Netýkavka žlaznatá | Zobrazení : 14019 | Odpovědi : 5


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron