Právě je čtv 28. bře 2024 13:46:27

News News of Množení rostlin

Site map of Množení rostlin » Fórum : Množení rostlin

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

U kterých druhů mi fungují samovýsevy

Zjistila jsem, že se mi množí barborka z loňského srazu. Z ostatních druhů se nám objevil "sám od sebe" kopr, jakmile byla půda zrytá, na místech kde před tím rostly metrové trávy a ruderály. Letos jsem zvědavá na čtyřboč.
Read more : U kterých druhů mi fungují samovýsevy | Zobrazení : 8877 | Odpovědi : 4


Klíčení lískových oříšků

Přátelé,
zkoušeli jste někdy naklíčit ty obrovské americké lískáče, které se prodávaly o vánocích. Koupil jsem jich 20 dkg a zahrabal je dobře zabezpečené před hryzcem v květinači se zeminou do země, aby prošly stratifikací. Co ale dál :?:
Prosím poraďte.
Díky
Yaw
Read more : Klíčení lískových oříšků | Zobrazení : 8085 | Odpovědi : 2


Jarní předpěstování v bytě

Vloni jsme používali průhledný plastové boxy s víkem (koupené v Obi, ale mají je i jinde) se zářivkou na víku. Na zářivku je vhodné dát pevnější alobal aby se všechno světlo odráželo dovnitř. Kelímky uvnitř jsou od velkých jogurtů - to abyste měli představu o měřítku. Výšku boxů je nutno zvolit podle výšky předpěstovávaných rostlin, na většinu postačí i nižší boxy než je tento:

P1320402.jpg
Read more : Jarní předpěstování v bytě | Zobrazení : 36068 | Odpovědi : 15


Klíčení vodních rostlin

Máte někdo zkušenosti s klíčením vodních a bahenních rostlin?
Read more : Klíčení vodních rostlin | Zobrazení : 5311 | Odpovědi : 1


Množení komule Davidovy Buddleia davidii

Podle pfaf:
Semena - studená stratifikace po dobu 4 týdnů při teplotě 4 ° C a povrchové zasít semena v únoru / březnu do skleníku. Klíčení probíhá obvykle po 3 - 4 týdnech při teplotě 21 ° C . Jakmile mají dostatečnou velikost, přepichujeme sazenice ven do jednotlivých nádob a necháme ve skleníku přinejmenším první zimu, výsadba na stálé místo v pozdním jaře nebo počátkem léta, po posledních očekávaných mrazech. Sazenice mají sklon k hnití ...
Read more : Množení komule Davidovy Buddleia davidii | Zobrazení : 18409 | Odpovědi : 6


Řízkování dřínu

Prej to jde blbě. Loni se mi to povedlo, čemuž se dva odborníci docela divili, tak to letos zkouším úplně stejně.
Read more : Řízkování dřínu | Zobrazení : 21951 | Odpovědi : 10


bio semena x konvenční semena

Kupujete si normální semena, teda ta co jsou většinou nějak ošetřena nebo dbáte na biosemena (ty jsem viděla jen pro určité druhy)? Jak velký vliv má ta "chemická úprava" mořením atd. na rostlinky a plody, které z nich vyrostou? A má to vliv třeba na záhony? Dík Katka
Read more : bio semena x konvenční semena | Zobrazení : 44189 | Odpovědi : 23


Klíčení Cercis siliquastrum

Máme semena ze Salta seed, klíčí jich kolem třiceti. Takže asi budou časem na výměnu. Začaly klíčit ještě v ledničce, kde byly na stratifikačním pobytu.
Cercis_siliquastrum.jpg
Read more : Klíčení Cercis siliquastrum | Zobrazení : 7639 | Odpovědi : 2


Klíčení pistácie

1. várka 10 ks
Jedno semeno prázdné, jedno se rozpadlo na dvě půlky.
Postupně jsem vyhodil další čtyři semena pro mazlavost.
Jedno vyklíčilo a už je v zemině (co se s ním děje tam ví čert), jedno začíná klíčit a ostatní dvě taky vypadají nadějně.

2. várka 10 ks
Vyhodil jsem dvě semena. Jedno se rozteklo, jedno zplesnivělo.

Příští týden dám naklíčit zbytek.
Read more : Klíčení pistácie | Zobrazení : 7403 | Odpovědi : 2


Pařeniště

Read more : Pařeniště | Zobrazení : 4373 | Odpovědi : 0


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron