Právě je čtv 25. dub 2024 2:00:48

News News of Množení rostlin

Site map of Množení rostlin » Fórum : Množení rostlin

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Klíčení jinanu dvoulaločného

jinany_kliceni.jpg
Read more : Klíčení jinanu dvoulaločného | Zobrazení : 29849 | Odpovědi : 17


Růstové stimulátory

Rostlinné hormony se dělí na růst podporující - stimulátory a růst potlačující - inhibitory (kyselina abscisová a fenolické látky). Mezi růst podporující patří především auxiny, gibereliny a cytokoniny.
Cytokininy výrazně podporují dělení buněk, tvoří se zejména v kořenech. Prodlužovací růstovou funkci buněk podporují auxiny a gibereliny.
Auxiny jsou většinou deriváty indolu a tvoří se ve vrcholech lodyh, podílejí se na vytváření postranních kořenů a jejich vysoká koncentrace v růstovém vrcholu brání zakládání postranních větví - ...
Read more : Růstové stimulátory | Zobrazení : 14491 | Odpovědi : 5


Roubování - podnože

sklenka píše:
No jo, je to Matčino a je roubovaná. Já jen, že nemůžu najít to ztlustlé místo, kde končí podnož a začíná roubovaná část (což řeším kvůli případnému ufiknutí jedné větve, co roste mírně pod korunou), takže jsem nechtěla předem vyloučit spíš teoretickou možnost, že by ten strom byl jinak generativně rozmnožen, případně že by to byl semenáč s vlastnostmi zázračně podobnými rodičovské odrůdě. Pak ale by to alibistické asi patřilo spíš před název ...
Read more : Roubování - podnože | Zobrazení : 11461 | Odpovědi : 4


Roubování

O roubování jsem kdysi poměrně dost psal v článku Pěstování citrusů. Většina v něm popsaných způsobů roubování se dá použít i na jiné věci, nejen na citrusy. Na ovazování se mi nejvíc osvědčila PVC roubovací páska, kterou jsem si řezal speciálně upraveným nástrojem na třetiny (původní šířka byla leda na tlusté stromky). Je mnohem pružnější než lýko a chrání roubované místo před vysycháním. Na zatírání řezných ploch jsem používal latexovou bílou barvu bez toxických konzervačních ...
Read more : Roubování | Zobrazení : 30952 | Odpovědi : 15


Zpravokořeňování

Bobku, ač jsem biolog, netuším co tento termín znamená. Je mi samozřejmě jasné vegetativní a generativní rozmnožování, jakož i roubování a i toto téma (hlavně asi teorii) sem dám.
Můžeš mi prosím teď vysvětlit, co znamená to zpravokořeňování?
Read more : Zpravokořeňování | Zobrazení : 55926 | Odpovědi : 32


Originální způsob stratifikace

Vzpomněla jsem si na originální způsob stratifikace semen oskeruše citovaný kdysi v Bioměsíčníku. Nevím ale, který to byl ročník a z jakého pramene. Prý ten, kdo chce sít oskeruše, má se co nejvíc najíst těch plodů a pak ten trus vysít. Bylo to publikováno i s hanáckým nářečím, no krása! Možná ale, že by stačila prokvašená močůvka.
Zdraví Mlýnec.
Read more : Originální způsob stratifikace | Zobrazení : 21566 | Odpovědi : 11


Temnoplodec

Pokud jde o množení tohoto ovoce,je nejlepší použít roubování.Jako podnož se používá semenáč jeřábu.Obavy z roubování jsou naprosto zbytečné,není v tom žádná magie.Nejlepší je únor až březen.Navíc máte zaručenou kvalitu stromu,který jste si vybrali v době kdy měl ovoce.
Ostatní způsoby nejsou moc dobré,řízkování se provádí v létě,zelenými řízky.Úspěšnost uchycení není nic moc,proto se komerčně nepoužívá.
Pokud jde o osivo,je to loterie.Můžete po čase získat velmi kvalitní jedince,nebo stromy které skoro neplodí.
Read more : Temnoplodec | Zobrazení : 17759 | Odpovědi : 5


Klíčení kotvičníku zemního

Ahoj Bobku,
prosím poděl se o zkušenosti s klíčením a pěstováním Kotvičníku. Podařilo se mi sehnat pár semínek a chtěl bych je zkusit na jaře zasít. Poraď, kdy je nejlepší doba pro vysetí, jak semena ,eventuélně substrát upravit, jak vlhčit, kdy přesazovat, kolikrát přesazovat, jak upravit rostlinku při přesazování, předpěstovat v květináči, kdy dát na venkovní záhon, stačí k pěstování samozavlažovací truhlík,....atd. :?: ...
Read more : Klíčení kotvičníku zemního | Zobrazení : 27380 | Odpovědi : 9


Jmenovky

Právě řešíme problém označování výsevů - na jaře toho chci sít opravdu hodně.
Používáte někdo jmenovky? Jaké jste zvolili technické řešení a jak dlouho vám vydrží? Kupujete je, kde a za kolik? Vyrábíte sami?
Našli jsme něco v kaktusářských potřebách. Máte někdo zkušenosti?
Read more : Jmenovky | Zobrazení : 22309 | Odpovědi : 13


Moření semen bez chemie

Nemáte někdo zkušenosti? Zkoušela jsem 3x klíčit oskeruše a vždycky je sežere nějaká plíseň. Zkoušeli jste někdo třeba česnek?
Read more : Moření semen bez chemie | Zobrazení : 11212 | Odpovědi : 4


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933