Právě je úte 23. dub 2024 18:04:37

News News of Množení rostlin

Site map of Množení rostlin » Fórum : Množení rostlin

Také množíte rostliny na své biozahradě? Sdílejte zkušenosti.

Přesazování odnoží (výmladků)

Potrebuji osadit cca 500m "ziveho plotu" okolo pozemku. Radi bychom na to z casti vyuzili rostliny, ktere nam tu jiz rostou.

Otazka zni: mohu vyrypnout a presadit korenove vymladky napr, trnky, plane visne, sipku apod.?
Vymladky rostou ve vzdalenosti az nekolika metru od materske rostiny.

Mam pocit ze mi nic nebrani to na jare udelat, ale moc nerad bych nejak poskodil "materske" rostliny a take netusim jak zvazovane "preneseni" ponese "omladina".

Cili je to mozne, ...
Read more : Přesazování odnoží (výmladků) | Zobrazení : 14156 | Odpovědi : 6


Řízkování

Řízkování např. rybízů, angreštů, vrb atd...
Read more : Řízkování | Zobrazení : 72250 | Odpovědi : 38


Klíčení jerlínu japonského

O jerlínu se říká, že semena u nás většinou nedozrávají. Letos se mi podařilo nějaká semena ulovit v Brně na Moravském náměstí. Vyloupali jsme je z lusků a získali lesklá černá semena různé velikosti. Bohužel mě nenapadlo je taky vyfotit, takže někdy příště. Ze semen jsme opatrně oloupali vnější černou slupku. Vyšlo najevo, že kromě jednoho semene (to je pak na obrázcích to největší) slouží jako potrava nějakým červíkům. Některé semena se podařilo zachránit, menší ...
Read more : Klíčení jerlínu japonského | Zobrazení : 12776 | Odpovědi : 5


Klíčení jedlého kaštanu

Nejvhodnější doba k získání semen je před vánocemi. Koupíme pytlík jedlých kaštanů, opatrně oloupene abychom nepoškodili klíček a necháme v misce s vodou (půl až 1cm). Jakmile klíčky trochu vyrostou, dáme kaštan klíčkem dolů (bude z něho kořen) do kelímku s půdou nebo s pískem napůl s půdou.
Castanea_sativa_p_maly.jpg
kastan_oloupany2.jpg
kastan_oloupany.jpg
kastan_oloupany3.jpg
Read more : Klíčení jedlého kaštanu | Zobrazení : 37989 | Odpovědi : 12


Klíčení semen - jednotlivé druhy

Včelník moldavský Dracocephalus moldavicus je pěkná potvora. Je jednoletý, ale vysetá semena mi vyklíčili až další rok. První rok po vysetí nevyklíčilo ani jedno.
Read more : Klíčení semen - jednotlivé druhy | Zobrazení : 37127 | Odpovědi : 23


Klíčení ze semen - obecně

U některých semen přerušíte dormanci tím že je oloupete, například oskeruše, kaštan jedlý. Také kyselina giberelová přeruší dormanci. U některých semen je potřeba osemení mechanicky narušit.
Read more : Klíčení ze semen - obecně | Zobrazení : 34528 | Odpovědi : 20


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933