Právě je čtv 28. bře 2024 10:14:41

News News of Technika, stavby, technologie, řemesla

Site map of Technika, stavby, technologie, řemesla » Fórum : Technika, stavby, technologie, řemesla

Stroje, nástroje, stavby velké, malé, vodní, přírodní...

Rekonstrukce zahrady

Rozhodl jsem se kompletně rekonstruovat zahradu. Od rostlin až po oplocení a brány. Mohl byste mi někdo doporučit dobrou firmu jako je Betafence - <a href="http://www.ploty-betafence.sk" title="Ploty">? Nejlepší by bylo, kdybyste s ní měli osobní zkušenosti. Region je to jižní morava.
Read more : Rekonstrukce zahrady | Zobrazení : 8890 | Odpovědi : 1


Maringotka

Zdravím všechny,

nevím jestli to sem patří(nebudu se zlobit, když to vyhodíte), ale zkouším to na všechny strany. Musíme se vystěhovat z nájemního domu a rozhodli jsme se, že půjdeme bydlet na náš pozemek, kde začínáme stavět.

Sháníme maringotku,celoročně obyvatelnou, min 9 m dlouhou, nejlépe vybavenou kuchyní a koupelničkou.Nebo něco podobného.
Tedy moc prosím, jestli o něčem víte, budu ráda za odpovědi.

Přeji krásné léto
Adriana
Read more : Maringotka | Zobrazení : 7317 | Odpovědi : 0


Hydroponie

Read more : Hydroponie | Zobrazení : 45434 | Odpovědi : 4


Drtiče větví a výroba briket

Mám poměrně značné množství větví které bych rád využil k topení v kamnech. Nejrozumnější by asi bylo je rozdrtit a nadělat z nich brikety. Máte s tím někdo nějakou zkušenost ? Zatím jsem vygoogloval jen profesionální briketovače za hrozný prachy :cry:

Takže může někdo doporučit jaký drtič zahradního odpadu si koupit ?
A poradit jak ze vzniklé štěpky udělat brikety ?
Read more : Drtiče větví a výroba briket | Zobrazení : 21773 | Odpovědi : 7


Sekačka na trávu, malý traktor nebo ovce?

Jakou byste mi doporučili sekačku? Potřebuju nástroj na větší plochy, nechci strunovou. Uvažujeme i o nějakém víceúčelovém systému, nemáte někdo zkušenosti?
Read more : Sekačka na trávu, malý traktor nebo ovce? | Zobrazení : 30133 | Odpovědi : 11


Trkač?

Tedy něco o trkači.

O existenci tohoto, pro dnešní techniku již prehistorického vynálezu bří Montgolfiérů, známýchto vynálezem, který se týkal jiné tekutiny, tak o tom jsem se dozvěděl už od mého otce, když povídal o potížích těch, kdo pracují na vrcholu Sněžky, že teď jim tam zamrzla voda v potrubí, protože jim motorové čerpadlo žene vodu rovnoměrně a jen když je potřeba. pak se čerpadlo vypne a tak si ta voda v klidu mrzne. Dokud ...
Read more : Trkač? | Zobrazení : 26311 | Odpovědi : 9


Zelené střechy

Na začátku biozahradničení jsem pěstovala rozchodníky pro ing. Horského, fy Tukan se sídlem ve Vonoklasích u Prahy. Střechy dělal moc pěkně, jedna je ve Strakově Akademii, další v Táboře na rezidenci zdejší soudní exekutorky. Nakupují u mě v tržnici a každoročně děkují, když to rozkvete. Mám sortiment asi 30 kultivarů rodu Sedum ale sadbu nevyrábím, jen kdyby si někdo objednal. Pan Horský bral dodavatele dost u ,,úst". Nejrychleji se rozrůstá S.spurium, sexangulare a floriferum, krásně ...
Read more : Zelené střechy | Zobrazení : 47419 | Odpovědi : 11


Tranšej

Tranšej je vyhloubený příkop, většinou ve svahu, nejlépe s orientací na jih, případně na jihovýchod. Orientace je důležitá proto, aby tranšej chytala v zimě co nejvíce slunečního světla. Vytápění není potřeba, v zimě je teplo bráno z okolní půdy. Nahoře je tranšej zasklená a na zimu se často přikrývá.
Podrobný popis tranšeje včetně zkušeností je na Tropic Hukvaldy.
Read more : Tranšej | Zobrazení : 72593 | Odpovědi : 28


Jaký máte nebo chcete skleník?

Plánujeme skleník. Podělíte se o zkušenosti?
Read more : Jaký máte nebo chcete skleník? | Zobrazení : 89585 | Odpovědi : 26


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron