Právě je čtv 28. bře 2024 15:36:26

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

Kalina klikvová

Chtěla bych poprosit o nějaký spolehlivý znak, jak se pozná kalina klikvová od obecné. Vyměňovala jsem kdysi po internetu (ne na tomto fóru), to, co mi přišlo, měla být kalina klikvová, ale řekla bych, že je to kalina obecná, plody jsou totiž dost hořké :? .
Read more : Kalina klikvová | Zobrazení : 10326 | Odpovědi : 2 | Fórum : Netradiční ovoce


Vyvýšený záhon - ochrana dřeva

Dobrý den, zakládám vyvýšený záhon. Bude z modřínových hranolů 8 x 8 cm, zhruba půl metru vysoký. Chtěla bych, aby dřevo co nejdéle vydrželo. Vím, že dovnitř záhonu se běžně na ochranu dřeva dává nopová folie, ale to mi moc nejde k ekozáhonu. Máte s tím někdo zkušenost? Poradili by jste mi něco jiného kromě té nopové folie? Zvažuji, že tam nakonec nedám nic, ale to bude zase na úkor životnosti dřeva a peněz vložených ...
Read more : Vyvýšený záhon - ochrana dřeva | Zobrazení : 17764 | Odpovědi : 7 | Fórum : Otázky, žádosti o radu


Prosím pomoc s určením keře

Dobrý den,
prosím o pomoc s určením keře, který tchýně dostala darem, zasadila na chatě (Jizerské hory) a za tří roky vyrostl jako blázen.
Moc by to chtěla vědět, tak jsem jí slíbil, že to zkusím zjistit...
Děkuji
Tomáš
Read more : Prosím pomoc s určením keře | Zobrazení : 20004 | Odpovědi : 4 | Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada


Nabízím tomel obecný

Nabízím pěkné sazenice (cca 50 cm) tomelu obecného (kavkazského) a výměnou hledám jakýkoli jiný druh tomelu, nejlépe virginský, ale i japonský.

Dále mohu odkopat sazenici růže dužnoplodé, malý odkopek ženšenu pětilistého, nabízím zakořeněný proskurník topolovku (2 druhy), orlíček, witánii, celeropetržel Serina (pro semínka příští rok, gengel)

Dále budu mít semínka červených divokých rajčátek, rajčete Ostravské rané (gengel), rajčete Black Plump (gengel), jedlý amarant (gengel), mák okrasný (různé barvy) a kalifornský (oranžový), pupalka čtyřhranná a další ...
Read more : Nabízím tomel obecný | Zobrazení : 17720 | Odpovědi : 5 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Co mi to vlastně roste na zahradě?

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s určením několika druhů kytiček... Mám zahrádku a napadlo mě, že si udělám "herbář" jenom z toho, co mi na ní rozste, podařilo se mi určit už 113 druhů (plevelů i šlechtěných rostlin) a spousty dalších ještě nemám hezky vyfocené... Všechny obrázky (viz odkazy níže) jsou tedy obrázky ze zahrádky, ze zástavby rodinných domků, nedaleko je pole a rybník a bydlíme kousíček pod Krušnými horami, takže ptáci ...
Read more : Co mi to vlastně roste na zahradě? | Zobrazení : 10669 | Odpovědi : 4 | Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada


Nabídka pokojových stromů

Nabízím k výměně exotické subtropické a tropické stromy pro zimní zahrady a světlé byty. Nezasílám poštou, pouze předám při domluveném převzetí (u Sedlčan - Střední Povltaví ). Stromy jsou 0,5m až 2 m velké. Ty větší se vejdou jen do kombíků a dodávek. Jedná se o Australské lahvovníky - Brachychiton discolor,acerifolius, Salámovník - Kigelia africana, Avokáda, Choisia speciosa,Žakaranda mimosolistá -Jacaranda mimosiofila a další. Vyměním za mrazuvzdorné cesmíny a magnolie větší než 20 cm. Nebo nabídněte ...
Read more : Nabídka pokojových stromů | Zobrazení : 10343 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Projekt bio, eko, perma, ... zahrada v mateřské školce

Ahoj!
Naši kluci chodí do mateřské školky, která sídlí na kraji Plzně v bývalém lomu. Kolem školky je docela pěkná zahrada a učitelky s paní ředitelkou se snaží to místo nějak proměnit, ale moc projektů jim neprošlo (ale byly to projekty, které měla dělat ext. firma). Tak jsem si říkala, že když stejně nemám tu svoji vysněnou zahradu, že bych se mohla trochu "vyřádit" tam. Už jsem o tom mluvila i s ředitelkou a ta ...
Read more : Projekt bio, eko, perma, ... zahrada v mateřské školce | Zobrazení : 10385 | Odpovědi : 0 | Fórum : Zajímavé akce a projekty


Gotu Cola

Dobrý den.
Sháním léčivku Gotu Colu
Nabízím:
Meduňka
Amarylis - cibulnatá pokojová květina
africké kamínky Lithopsy - směs 3-leté ze semínek


Nevím, co nabízet. Mám lecos, ale obyčejné, ve fázi květu,růstu,..zrovna nevhodné k přesazení,......
Jinak mám spíš pokojové rostliny. Nebo třeba konopná mast vlastní výroby, ....
Prosím nabídněte . Děkuji
vitny@seznam.cz
Read more : Gotu Cola | Zobrazení : 6916 | Odpovědi : 2 | Fórum : Archiv výměn rostlin


Pískaci řecké seno

Sháním semena (rostlinky) pískavice eventuálně dalších rostlin. Na oplátku mohu nabídnou nějaká koupená semena na odsypání, maliny, jahodníky, semena jedlého kaštanu a dřezovce trojtrnného, rostlinky měsíčku. Eventuelně dalších rostlin, což ale uvidím až na podzim jestli se chytli.
Read more : Pískaci řecké seno | Zobrazení : 9892 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Úklid výměn

Vážení a milí,
všechny neaktivní výměny starší roku 2013 jsem přesunula do archivu. Pokud někdo z vás pokládá přesunuté vlákno za stále ještě aktuální, prosím prskejte na mě tady a já ho přesunu zpět.
Read more : Úklid výměn | Zobrazení : 9646 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron