Právě je čtv 28. bře 2024 17:46:25

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

Jedlá divočina 30.3.2015 v Brně

V pondělí 30.3.2015 v Brně na Údolní 33 v Otevřené zahradě proběhne od 14.00 do 17.00 zahajovací konference projektu Divočina mnoha tváří. Součástí programu jsou různá stanoviště na zahradě a můj stánek se jmenuje Jedlá divočina. Bude tam další ochutnávka rostlin, v pořadí již sedmá, i několik jednodušších jídel, také malá výstavka jedlých rostlin. Dostanete několik vytištěných receptů sebou, například bolševník v citrónové omáčce, akátové koblihy a džem z bezových květů. Vstup je volný.
Read more : Jedlá divočina 30.3.2015 v Brně | Zobrazení : 8312 | Odpovědi : 0 | Fórum : Zajímavé akce a projekty


mandragora

Už jsem napsala dotaz i do tématu Mandragora, ale kdyby si toho vžiml někdo zde, tak ještě to zkusím jednou. Sháním semena, v lepším případě rostlinku mandargory. Mohu nabídnout medvědí česnek (sazeničky), semena černého kořene libochovického, oddenek kalísie, rostlinku břečtanu pokojového, sušenou šalvěj atp. Kdyžtak se zeptejte, určitě bychom se domluvili.

Zdravím,
E.
Read more : mandragora | Zobrazení : 8468 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Divoká rajčata

Máte prosím někdo volná semínka divokých rajčat?
Read more : Divoká rajčata | Zobrazení : 6785 | Odpovědi : 1 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Jarní kurz poznávání jedlých rostlin 2015

Všechny vás zvu na svůj kurz poznávání jedlých rostlin.
V Brně, v sobotu a neděli 11. a 12. dubna.
Bližší informace
Read more : Jarní kurz poznávání jedlých rostlin 2015 | Zobrazení : 6695 | Odpovědi : 0 | Fórum : Zajímavé akce a projekty


Rostliny pro množení v truhlíku

Ahoj, jak jsem psala, intenzivně hledám pozemek, zatím nevím jestli se mi povede pořídit ten ovocný sad nebo něco jiného, ale pevně doufám v to, že se ten pozemek sežene. Budu hodně ráda, pokud ho budu mít letos na podzim. Tak mi zbývá ještě rok na "přípravu". Zatím ale nemám nic víc než mé "oblíbené" samozavlažovací barely.
Dokázali byste mi poradit nějaké vhodné rostliny, které by mohly růst v tom barelu (nebyly tolik náročné na ...
Read more : Rostliny pro množení v truhlíku | Zobrazení : 8137 | Odpovědi : 3 | Fórum : Otázky, žádosti o radu


Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi.

Ahoj, poradíte mi prosím nějaký hezký nástěnný květináč. Díky :)
Read more : Tip na sock pupets! Takhle se oblbujou lidi. | Zobrazení : 21921 | Odpovědi : 7 | Fórum : ČOV


Výměna trvalek

nabízím sazenice:
estragon (většinou obrovské trsy, obecně velké množství)
routa vonná
skalník
zákula japonská
rozchodník - asi Sedum spurium (jméno jsem si našla na netu podle toho, že vypadá na fotce jako ten můj, takže bez záruky)
Sedum ochroleucum - rozchodník bledožlutý (-"-)
udatna lesní (také obrovský trs)

sháním:
maliny (nějaké životaschopné plodné:-))
lilie bělostná (kostelní) - stará odrůda
růže stolistá
chřest a podobné "trvalkové zeleniny"
ale i jiné co mi padne do oka:-)
Read more : Výměna trvalek | Zobrazení : 10597 | Odpovědi : 4 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Fialovy ker k urceni, Sidliste

Dobry den,
rada bych poprosila o urceni kere, ktery kvete u nas na sidlisti.
Kvete fialove na podzim (fotky porizene v zari 2014).
Ker ma vysku zhruba 1metr. Roste na sidlisti mezi panelaky, spise suche prostredi. Stredocesky kraj, Kladno.
Dekuji moc
Petra
Read more : Fialovy ker k urceni, Sidliste | Zobrazení : 9570 | Odpovědi : 2 | Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada


2015 - nabídka semínek a vegetativních částí ke směně

Ahoj, nabízíme druhy níže ke směně, pošlete prosím Vaši nabídku. Díky! Elsa elsa_sebkova@centrum.cz
BYLINY A KOŘENÍ:
Agastache anýzová (Agastache foeniculum = anethiodora)
Agastache vrásčitá, lofant tibetský (Agastache rugosa)
Bazalka posvátná – Tulsi (Ocimum sanctum)
Benedikt lékařský-čubet (Cnicus benedictus)
Bělotrn kulatohlavý (Echinops sphaerocephalus)
Brutnák lékařský (Borago officinalis)
Bukvice lékařská, (Betonica officinalis)
Černohořčice setá (Brassica nigra)
Černucha damašská (Nigella damascena)
Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum)
Dobromysl obecná (Origanum vulgare)
Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) ...


Lepidium meyenii - maka horská

Pořídil jsem si osivo této rostliny a zajímalo by mě, zda ji někdo nepěstuje a jaké máte případně s ní zkušenosti? díky
Read more : Lepidium meyenii - maka horská | Zobrazení : 18138 | Odpovědi : 4 | Fórum : Užitkové rostliny


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron