Právě je ned 19. kvě 2024 19:08:34

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

Perla nejperlovatější

Musím se podělit, našla jsem totální perlu:
"9. Houby
Kořeny hub je třeba udržovat ve vlhké půdě. Je těžší je vypěstovat. Během několika dnů ale poznáte, zda jste na dobré cestě nebo ne. Zbytky hub buď začnou rašit nebo rovnou hnít."

K vidění na Nově.
Read more : Perla nejperlovatější | Zobrazení : 12431 | Odpovědi : 0 | Fórum : Pokec


SRAZ 2014

Po loňské malé, ale moc příjemné akci, bych se ráda ujmula organizace dalšího výměnného a poučného srazu fóra. Pokud o to tedy strašně moc nestojí někdo jiný z vás. :-)

Vloni jsme pobyli u nás a u včelorostlináře Jirky Junka, letos bych ráda domluvila návštěvu u pana Jindry, velice inspirativního včelaře, jehož akátovým medem si právě sladím zimní čaje. Tak dejte vědět, jestli se vám chce, a ...
Read more : SRAZ 2014 | Zobrazení : 8628 | Odpovědi : 1 | Fórum : Klub biozahrada


Včelnice Ekozahrady Pod věží

Ahoj, biozahradníci!

Ivana mi dovolila si tu přihřát polívčičku ohledně naší včelnice. Založila jsem občanské sdružení a první naše větší aktivita je výstavba včelnice pro výukové účely. Budu moc ráda, když se podíváte na webovky naší kampaně, přispějete a/nebo posdílíte informaci o ní se svými přáteli. Těším se na vás a vy se těšte na vaše odměny! https://www.hithit.com/cs/project/348/v ... y-pod-vezi
Read more : Včelnice Ekozahrady Pod věží | Zobrazení : 7960 | Odpovědi : 0 | Fórum : Klub biozahrada


Bob zahradní

Protože bob zahradní můj muž miluje (a já ho na paprice se smetanou taky snesu), tak si vždycky semenaříme opravdu slušné zásoby. Před dvěma roky nám do nich vlezl zrnokaz, tak to šlo do mrazáku. Po vysetí další rok žádná sláva, zase poškozený zrnokazem. Znovu do mrazáku. Zajímavé, fazolí se ani netkl.

Než to na jaře vyseju a znovu si zamořím zahradu, nemáte někdo jakékoli množství neprožraného bobu navíc? Díky předem!

As i off topic, ...
Read more : Bob zahradní | Zobrazení : 5953 | Odpovědi : 0 | Fórum : Semenaření


Zahrada

Ahoj
Tak představím zahradu zatím jen písemně fota a mapky příště.
Jde asi o 1ha pozemek na jihovýchodním svahu okolo je pole. Na sousední parcele je potůček se studánkou a stromový nálet je to sice směr jih ,ale majitel je jedná obr firma co zkoupila vše od lidí a pokud seženu nějaké metry pole jinde, tak je možná výměna. Severozápadně mám rokli s lesíkem a nějaké pole. Na louce je i pár velkých dubů a ...
Read more : Zahrada | Zobrazení : 5630 | Odpovědi : 0 | Fórum : Představte ostatním svou zahradu


mykorhiza

takto odborná témata jsou spíše na forum DAMYKO. Já jen laicky uvažuji, že když kozáka březového a křemenáče osikového najdu velký starý klobouk, tak mám už doma připravené semenáčky bříz a osik, vyklepnu je z květináče, oklepu hlínu a do starého klobouku houby zabalím kořínky rostliny a zasadím.Spory sypoucí se z dírek by se tak měly dostat na kořeny, uchytit a začít život.Ta houba tam pak žije tak dlouho,dokud strom neuhyne.I když každý rok nevyroste.A ...
Read more : mykorhiza | Zobrazení : 34943 | Odpovědi : 0 | Fórum : Copak to tu vyrostlo?


Motýli

nahled-lisaj-kyprejovy-61236.jpg
Často na mrkvi,kopru,routě,někdy i na libečku či petrželi mívám krásně páskovanou housenku.Je to otakárek fenyklový, jeden z naších nejkrásnějších motýlů.Má dvě generace za rok a v té druhé tkví jeho tragedie.Na zahrádky ho přitáhnou tyto plodiny, on se pak na stonku zakuklí a do jara se vše přeryje, překope a kukly se zničí.
Existují zákony,které platí pro každého.O chráněných živočichách a o škůdcích.Chráněného se nesmí člověk ani dotknout,kdežto škůdce je každý ...
Read more : Motýli | Zobrazení : 6684 | Odpovědi : 1 | Fórum : Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...


Dub (Quercus) - recepty ze žaludů

Žaludové sušenky po americku (cookies)

1 hrnek (objem 250 ml) nastrouhaných odtaninovaných žaludů, rozemletých na mouku nebo koupené žaludové mouky
1 hrnek hladké mouky
1 vejce
4 lžíce cukru
6 lžic másla nebo Hery (změklé)
1 balíček vanilínového cukru nebo vanilka
půl lžičky prášku do pečiva
čtvrt lžičky soli
hrozinky, kdoulový sýr, sušené brusinky, sušené meruňky (čokoláda, hrozinky v rumu - co máte) nakrájené na kostičky, hrozinky a brusinky napůl

Rozmícháme Heru a cukr, ...


Dub letní Quercus robur

Dub je naprosto skvělá jedlá rostlina a žaludy jsou naprosto úžasná surovina. Mají malou vadu - musí se odtaninovat aby nebyly tak příšerně hořké, ale pokud to zkusíte tak se s nima dá vyrobit spousta různých jídel. Například naložené žaludy, polévka, chleba, koláče, zákusky a nedávno jsem viděla i vegetariánské párky s žaludovou moukou. Několik jídel (včetně Foglarova žaludového dortu) jsem vyzkoušela a časem dám některé další do receptů (zatím je tam jeden recept). Nejhorší ...
Read more : Dub letní Quercus robur | Zobrazení : 7807 | Odpovědi : 0 | Fórum : Jedlé rostliny


rostliny

Ahoj.
Sháním sazenice nebo semena těchto rostlin:
Topinambur, rakytník,jedlý kaštan,divoké rajče, zimolez kamčatský (nebo podobné "borůvky"),.. pokud Vás někoho napadne co do polodivoké potravinové zahrady. Sháním rovněš větší sazenici červeného buku (líbí se mi a bukvice se dají taky jíst).
Protože začínám nemám co na výměnu. Tak nabízím třeba miniatůry lahviček alkoholu (plné), popřípadně nějaké komerční semena (co můžu koupit). Pokud něco sháníte nebojte se napsat třeba mám a nenapadne mě to nabídnout
Read more : rostliny | Zobrazení : 5675 | Odpovědi : 0 | Fórum : Archiv výměn rostlin


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933