Právě je pát 29. bře 2024 6:38:18

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

Divoká rajčata - Katka sháním

mám zájem o semínka divokých rajčat,na barvě nezáleží.Mohu vyměnit za fazole Holubičí/pnoucí,modré/,dýně Pečárka,nebo mix dýní na vaření a pečení.
Read more : Divoká rajčata - Katka sháním | Zobrazení : 9185 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Hmyzi hotel - hotel pro spamerskou havěť

Mate nekdo prosimvam na zahrade hmyzi hotel? Myslim neco takovehoto https://www.odkaz-za-ktery-mi-zaplatili-jsem-spammer chci si poridit a chci se zeptat, podle ceho vybirat, jestli jsou nejake rozdily a jestli treba podle ruzneho materialu se prilaka ruzny hmyz apod. Diky za rady
Read more : Hmyzi hotel - hotel pro spamerskou havěť | Zobrazení : 14798 | Odpovědi : 3 | Fórum : ČOV


Pěstování ve slaměných balících

Ahoj, při procházce knihkupectvím jsem narazila na knížku o pěstování rostlin v balících slámy. Vypadalo to zajímavě, prostě plácli balík slámy přímo na krásně sekaný trávníček a zasadili do toho rostlinky. Teda oni to ještě nějak máčeli a strkali do toho taky hnojivo, to by se mi nelíbilo (spíš bych zkoušela nějaký zákvasy a jíchy). Nebo zapíchli dva klacky, mezi ně natáhli šňůru a přes to přehodili igelit a bylo z toho pařeniště. Měli v ...
Read more : Pěstování ve slaměných balících | Zobrazení : 11871 | Odpovědi : 0 | Fórum : Způsoby pěstování


Hľadám na výmenu

Dobrý deň, hľadám nejaké nové rastliny pre moju záhradu, či už ovocné, trvalky alebo letničky na doplnenie zbierky. Momentálne nemám žiadne semaná, takže skôr môžem poskytnúť oddenky, hlízy, cibulky.

MÁM napr.:
Jahodník měsíční
Dobromysl obecná
Máta zázvorová
Tulipány
Lilie
Denivky
Nemecké kosatce
Sibiřský kosatec
Orlíček
Hosty
Hvězdnice
Zákula japonská

Pre záujemcov by som upresňovala podrobnejšie, z niektorých rastlín mám aj po 10 - 20 druhov.

Nič konkrétneho asi nezháňam, ale radosť by urobili napr.: ...
Read more : Hľadám na výmenu | Zobrazení : 9225 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Proti komárům

Dneska jsem našla zajímavý recept na odpuzení komárů.

Přírodní odpuzovač komárů
dva díly kakostu smrdutého Geranium robertianum
jeden díl máty
jeden díl květů levandule
Dát do hrnce, zalít vodou a přivést k varu. Zakryté nechat zchladnout. Poté přecedit, odměřit a smíchat se stejným dílem alkoholu (nepíše, zda díl je hmotnostní nebo objemový, ale tady na tom podle mě až tak nezáleží).
Podle autorky to příjemně voní a hodinu měla jen velmi malé problémy s komáry. ...
Read more : Proti komárům | Zobrazení : 7389 | Odpovědi : 0 | Fórum : Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...


nabídka semínek a vegetativních částí 2015/16

zdravím!

nabízím ke směně semínka a vegetativní části z naší zahrady, vše v bio kvalitě, ručně sklízené a čištěné, baleno do recyklovaných obalů.

na požádání zašlu přílohu s návody na využití a pěstování

Pokud nemáte nic k výměně, najdete nás také jako uchovatele C.I. na http://www.gengel.cz

Elsa
elsa_sebkova@centrum.cz

BYLINY A KOŘENÍ:
Agastache anýzová (Agastache foeniculum = anethiodora)
Agastache vrásčitá, lofant tibetský (Agastache rugosa)
Bazalka ...
Read more : nabídka semínek a vegetativních částí 2015/16 | Zobrazení : 9735 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Gengel

Gengel má nový web. V rámci zkušebního provozu je tam možno objednat některé věci už teď.
Read more : Gengel | Zobrazení : 9353 | Odpovědi : 1 | Fórum : Kde sehnat....


Katka - nabízím a sháním

Nabízím k výměně tyto rostliny:
- maliník, ostružiník beztrnný, meduňka, máta (chlupatá i nechlupatá :) ), malý stálezelený keřík (dle obrázků nejspíše Lonicera Nitida), malý semenáček černého rybízu, sazenice jahodníku

Sháním:
- hortenzii latnatou, třapatku zářivou, zelený chřest.

Nejlépe asi osobní odběr v Pardubicích, popř. jednou za čas na trase Pardubice - Pelhřimov, v nejkrajnějším případě poštou... ;)
Read more : Katka - nabízím a sháním | Zobrazení : 16838 | Odpovědi : 6 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


jedy v půdě

Dobrý den,
Soused si nově natřel eternitovou střechu zahradního domku, předtím ji ale obrousil a kousky brůžové barvy a eternitu nám naprášil do záhonků, malin a jahod.
Nevím, kdy se to stalo, barva už je částečně omytá deštěm.Něco jsem shrabal posekal a hodil do popelnice, ale to bude zřejmě jen zlomek.
Co byste si počali?
Odebral jsem vzorek, abych mohl nechat zjistit, jak moc je barva škodlivá, ale nevím, kam to poslat a co nechat ...
Read more : jedy v půdě | Zobrazení : 5651 | Odpovědi : 1 | Fórum : Otázky, žádosti o radu


Jahody ze zaniklé vesnice

Dobrý den,
jsem laik, tak mám i takový dotaz. Přinesla jsem si ze dvou starých zaniklých vesnic jahody, krásně rostou a rozmnožují se, ale vůbec neplodí. Nemocně nevypadají. Proč? Popřípadě je možné udělat něco proto, aby zase plodily.
Děkuji za odpověď.
Hana
Read more : Jahody ze zaniklé vesnice | Zobrazení : 13873 | Odpovědi : 1 | Fórum : Způsoby pěstování


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron