Právě je čtv 28. bře 2024 20:23:08

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

Plnění volebních slibů

Cítím potřebu sdílet svou frustraci. U nás teď kácejí desítky zdravých, vzrostlých stromů. Projekt se jemnuje „Obnova funkčního stavu stávajících ploch a prvků veřejné zeleně na ulici Řezáčova v MČ Brno-Komín“.
Read more : Plnění volebních slibů | Zobrazení : 21675 | Odpovědi : 2 | Fórum : Pokec


výměna semen

Dobrý den,

posílám seznam semen, které nabízím, a za ním seznam toho, co sháním. Děkuji ;)

Nabízím:

-od Gengelu: divorké rajčátko, serina, paprika Severka, hrách Heizlarová, rajče Black Plump, amarant jedlý

- dále od zeleniny: ačokča, tykev seet dumplings, chlli: cayenne, Satanś kiss, Aji Crystal;

- zelenina objednaná ze zahraničí (mám už jen v omezeném množství, takže spíš jen pár semínek na množení): ředkvička Singara Rats Tail ...
Read more : výměna semen | Zobrazení : 38987 | Odpovědi : 6 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Vlčí bob bílý (Lupinus albus) - sháním

Sháním semena vlčího bobu bílého - toho, ze kterého se dá mlít lupinová mouka.
Na výměnu můžu nabídnout jen semínka měsíčku, afrikánů a lichořeřišnice, možná i česnekopažitky, vykopnout cibuli sečku, anebo třeba žitný celozrnný kvásek s receptem na náš osvědčený chlebík:-)
Děkuji.
Read more : Vlčí bob bílý (Lupinus albus) - sháním | Zobrazení : 10063 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Podzimní kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin

Koná se v neděli 9. října v Novém Hrozenkově. Dopoledne vycházka se sběrem a poznáváním, odpoledne vaření a ochutnávka.
Jsou ještě volná místa. Další informace na mé stránce.
Read more : Podzimní kurz poznávání a vaření z jedlých rostlin | Zobrazení : 9269 | Odpovědi : 0 | Fórum : Zajímavé akce a projekty


Česká zlatá kropenka

V líhni se mě narodilo 12 kohoutků zlaté česke kropenky, jsou krásný ale je jich trochu moc, kdo by měl zájem? Jsou 5 měsíců staré. Kunžak, Jížní Čechy.
Read more : Česká zlatá kropenka | Zobrazení : 10397 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna zvířat


Jahody

Asi jsem jahodami trocho posedlá. Kromě klasických zahradních a měsíčních, nosím neustále domů nějaké lesní. Takže mám sbírku různých tvarů a velikostí ve všech koutech zahrady. Ale nedávno jsem si přinesla něco zvláštního. V chodníku u chátrající budovy rostly bílé jahody. Nevím, jestli je tam někdo vysadil, nebo se jedná o nějakou mutaci. Plody jsou velké jako u lesních jahod, ale sladší. Bohatě odnožuje.
Read more : Jahody | Zobrazení : 17170 | Odpovědi : 4 | Fórum : Tradiční ovoce


Honza - lebeda sháním

Dobrý den, sháním semínka červenolisté lebedy zahradní.
Na oplátku mohu nabídnout semínka: špenát, křez, polníček, řeřicha - případně na konci sezóny i něco dalšího.
Read more : Honza - lebeda sháním | Zobrazení : 10514 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Moniliová spála květů (úžeh)

Dá se prosím udělat něco bezchemického s moniliovou spálou? Postřik mi poradí každý :cry: .
Read more : Moniliová spála květů (úžeh) | Zobrazení : 12767 | Odpovědi : 2 | Fórum : Choroby rostlin


sháním lilek český raný

Ahoj sháním lilek č. raný mohu vyměnit za BLECK BEAUTY sazenice i semena mám vlastní. Stačí koncem léta, letos už by to nestihl. Také bych ráda nějaká bílá, pruhovaná a srdíčková rajčata -mám - Tornáda, Goldkrone, Porýní, Stupice, Brutus, Divoká ( letos kupovaná semena 6sazenic), Zlatavu, možná i oranžové Datlo. Také mám spoustu semen cukrového melounu. Ten bych ráda vyměnila za nějaký odolný a velmi raný vodní meloun. Mohu nabídnout i meduňku, vysemenila se na ...
Read more : sháním lilek český raný | Zobrazení : 9186 | Odpovědi : 1 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Scháním 2 sazeničky divokých rajčat

Scháním 2 sazeničky divokých rajčat nejlépe v Praze, prosím máte někdo navíc, moje setba mi letos bohužel nevyšla.
Na výměnu nabízím sazeničky:
- rajčat tyčkovýchTornádo ( vlastní sběr semínek)
- rajčat tyčkových kulovitý tvar (hybridní, hodné k sušení, z letos koupených semen)
- rajčat tyčkových třešínky (hybridní, letos koupená semena)
- ačoky případně mám ještě i pár semínek (semena dovezeny z Řecka)
- dýně žlutá mám i semínka
- papričky zvonkové (červené, jemně pálivé, semínka ...
Read more : Scháním 2 sazeničky divokých rajčat | Zobrazení : 9366 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933