Právě je čtv 25. dub 2024 6:42:12

News News of Biozahrada

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech

MyTři a Střemy

Asi pred peti lety jsme se odstehovali z mesta do male vesnice u Melnika.
Obyvame mirne svazity SZ pozemek o vymere 0,8ha kousek za vesnici.Hlubsi podlozi jilovite(od 1m dolu) a jinak celkem dost urodna dlouhodobe obhospodarovana tezsi zem.Jedna se v podstate o extensivni vysokokmeny sad (velmi stary), ale rostu tu i hodne oresaku a vubec vse mozne. Na svahu se stridaji sussi a vlhci mista, z casti porostle loukou, pampelisko bylino travnikem a mnou vysetym ...
Read more : MyTři a Střemy | Zobrazení : 5912 | Odpovědi : 1 | Fórum : Představte ostatním svou zahradu


Přesazování odnoží (výmladků)

Potrebuji osadit cca 500m "ziveho plotu" okolo pozemku. Radi bychom na to z casti vyuzili rostliny, ktere nam tu jiz rostou.

Otazka zni: mohu vyrypnout a presadit korenove vymladky napr, trnky, plane visne, sipku apod.?
Vymladky rostou ve vzdalenosti az nekolika metru od materske rostiny.

Mam pocit ze mi nic nebrani to na jare udelat, ale moc nerad bych nejak poskodil "materske" rostliny a take netusim jak zvazovane "preneseni" ponese "omladina".

Cili je to mozne, ...
Read more : Přesazování odnoží (výmladků) | Zobrazení : 14162 | Odpovědi : 6 | Fórum : Množení rostlin


Katrány Crambe

Hej Pierro, napiš mi něco o tom svým katránu. Coje to zač a odkud to máš.
katrán přímořský
Read more : Katrány Crambe | Zobrazení : 12010 | Odpovědi : 4 | Fórum : Netradiční zelenina a koření


Otázky na botanika

Můžu vám poradit s botanickými problémy, takže jestli máte nějaké dotazy, směle do toho. Ohledně pěstování se ale ptejte na radu ostatních, já budu nejradši když to poroste samo a pikýrovat, okopávat a pravidelně zalejvat nehodlám. Také otázky na vzájemné vztahy mezi prostředím, rostlinami a živočichy mi můžete pokládat, mám i praktické zkušenosti s tím, jak to v přírodě chodí, zejména však u rostlin. Pokud budu mít čas, ráda odpovím.
Read more : Otázky na botanika | Zobrazení : 208014 | Odpovědi : 90 | Fórum : Otázky, žádosti o radu


Pierro - katrán hledám

Má někdo katrán? Mám katrán srdčitý (zatím nekvete, snad příští rok). Hledám katrán přímořský a katrán tatarský.
Read more : Pierro - katrán hledám | Zobrazení : 6353 | Odpovědi : 3 | Fórum : Archiv výměn rostlin


PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Pierro Laďka Dáda a Marťas z Orlických hor.


O tohle se zkrátka musím podělit. Takhle vypadal pohled z našich domovních dveří po "sněžení do listí" na podzim 2009.
snihodedveri.JPG


Pro Permakulturu jsem zahořel v roce 2005 a od té doby jsem snil o jedlém lese. Na naší 200-300m2 zahradě sice vznikl, ale svou úlohu neplnil na 100%. Totiž nakrmit alespoň z 90% naši rodinu. Na tom měli největší podíl arioni, kteří polovinu ...
Read more : PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE" | Zobrazení : 67889 | Odpovědi : 37 | Fórum : Představte ostatním svou zahradu


Řízkování

Řízkování např. rybízů, angreštů, vrb atd...
Read more : Řízkování | Zobrazení : 72273 | Odpovědi : 38 | Fórum : Množení rostlin


Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

Kdo neví, jak vypadá, ať se přihlásí. :-)
Spousta železa, a dalších minerálů a je k sehnání prakticky kdekoliv. Moje matka dávala snítku jarních kopřiv na oškrábané brambory před vařením (a nechala ji vařit s bramborami) pro zlepšení chuti starých brambor. Tak, jak se to dělává např. s libečkem.
Doporučuji ji i do polévek, dokud jí nezačne dřevnatět stonek. To na chuti nic nemění, ale trošku to ...
Read more : Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) | Zobrazení : 12405 | Odpovědi : 3 | Fórum : Jedlé rostliny


Mlýn na Chvojnici

Tímto vám představujeme náš mlýn na Chvojnici. Mlýn je náš teprve velmi krátký čas, takže můžete sledovat veškeré budování, sázení a další změny na našich stránkách. Budeme tam přidávat další reportáže z aktuálního dění.
Jiří a Ivana
Read more : Mlýn na Chvojnici | Zobrazení : 7011 | Odpovědi : 2 | Fórum : Představte ostatním svou zahradu


Klaytonie, batolka

Klaytonie (batolka) prorostlá
Nevíte někdo jestli ještě roste v Průhonickém parku? Pěstujete ji někdo?
Read more : Klaytonie, batolka | Zobrazení : 4345 | Odpovědi : 0 | Fórum : Netradiční zelenina a koření


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933