Právě je čtv 28. bře 2024 22:30:59

News Stickies

Site map of Biozahrada » Fórum : Biozahrada

Fórum o biozahradách, ekozahradách, rostlinách a zahradních zvířatech





Hlášení neúspěšných výměn

Existují lidé, kteří chtějí něco za nic. Pokud se vyskytují i tady na fóru, ráda bych abychom o nich všichni věděli.
Napiště mi prosím o lidech, se kterými si domuvíte výměnu, pošlete jim rostliny nebo semena a oni bez vysvětlení nepošlou nic nazpátek.
Read more : Hlášení neúspěšných výměn | Zobrazení : 8748 | Odpovědi : 0 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Sklizeň ovoce 11 měsíců v roce?

Na pfaf se dá dočíst, že čerstvé ovoce můžeme sklízet po celý rok. Pojďme posbírat zkušenosti a udělat společně přehled co kdy zraje.

Překlad z pfaf:
Při pečlivém plánování je možno sklízet čerstvé ovoce ze zahrady 10 nebo dokonce jedenáct měsíců v roce. Sezóna začíná stálezelenými hlošinami Elaeagnus na začátku dubna. Ty budou dále plodit až do poloviny nebo konce května, kdy zrají mahónie Mahonia a první jahody. Počet druhů zrajícího ovoce se pak výrazně ...
Read more : Sklizeň ovoce 11 měsíců v roce? | Zobrazení : 50022 | Odpovědi : 29 | Fórum : Netradiční ovoce


Čtěte než požádáte o určení

Určuji rostliny rostoucí v České republice (rostliny odjinud poznám jen někdy). Ne každá rostlina se dá určit podle fotografie.
Pokud budete postupovat takto, můžete usnadnit určení:
* Rostlinu je vhodné vyfotografovat jako celek a pak detaily listů, květů, plodů. Je vhodné také vyfotografovat místo, kde rostlina roste, nejprve asi tak z 5 metrů a pak ještě z větší dálky.
* Přibližná výška rostliny
* Lokalita (například: "Na břehu Lhotského potoka u silnice mezi Horní Lhotou ...
Read more : Čtěte než požádáte o určení | Zobrazení : 6333 | Odpovědi : 0 | Fórum : Určování rostlin podle fotografie na fóru Biozahrada


Praktické aspekty výměn aneb o České poště a drahách

Podle mojí zkušenosti chodí v současné době zásilky poslané jako obyčejné psaní většinou do druhého dne. Zásilky poslané jako obyčejný balík jdou několik dní, někdy i víc než týden. Pozor na rozměry, na velikosti velmi záleží.

Obyčejné psaní standard (Obálka nebo nesložený kartónový lístek, pravoúhlého tvaru, s rozměry min. 14 x 9 cm, max. 23,1 x 16,4 x 0,5 cm.), do 50g 10 Kč. Vyhovuje obyčejná obálka, která má 11,4 x 16,2 cm anebo dlouhá ...
Read more : Praktické aspekty výměn aneb o České poště a drahách | Zobrazení : 24667 | Odpovědi : 8 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


Výměnný sraz - anketa

Sraz by byl buď někde v Praze nebo v okolí Prahy nebo u nás v Brně, koncem března, v dubnu nebo v květnu.
Read more : Výměnný sraz - anketa | Zobrazení : 57374 | Odpovědi : 35 | Fórum : Archiv výměn rostlin


Co vám chutná nejvíc z planých rostlin?

Já mám nejraději ptačinec žabinec, je chutí naprosto úžasný.
Následuje kopřivový špenát, listy sedmikrásky (ale to je hodně práce) a listy popence.
Dělala jsem i ochutnávky, kterých se zúčastnilo víc lidí, můžu sem dát odkazy.
Read more : Co vám chutná nejvíc z planých rostlin? | Zobrazení : 34488 | Odpovědi : 17 | Fórum : Jedlé rostliny


Hlášení úspěšných výměn

Hlásím výměnu s Petrem (poštou), on mi poslal semínka pod stromeček a já jemu na začátku ledna. Troufla jsem si poslat i ginka a došla v pořádku, nikdo je cestou nekřupl.
Další výměny jsou v procesu.
Jo a taky jsme vyměnily s Jana-ka nějaké dýně a semínka a protože to máme k sobě kousek, možná i pěšky tak budem pokračovat.
Read more : Hlášení úspěšných výměn | Zobrazení : 121909 | Odpovědi : 49 | Fórum : Výměna rostlin, sazenic a semen


 

Přihlásit se


Statistiky

Celkem příspěvků 8678 • Celkem témat 1191 • Celkem členů 933

cron