výměna semen

Co nabízíte a co sháníte. Má vaše biozahrada přebytky semen? Nabídněte je ostatním a získejte další rostliny i přátele! Prosím sem dávejte pouze konkrétní nabídky se seznamy rostlin.
Pravidla fóra
Toto fórum je VÝHRADNĚ PRO VÝMĚNY, v tomto fóru NIC NEPRODÁVÁME. Zde nabídněte svoje přebytky ostatním, můžete nabízet i úplně obyčejné věci. Poptávky typu dobře zaplatím prosím dávejte do komerční inzerce.
Výměny probíhají jako vzájemná svobodná dohoda dvou jedinců, administrátoři výměny nijak dál nezprostředkovávají. Velmi doporučujeme výměny vyvážené, ale pokud se rozhodnete jinak nic proti tomu nebudeme namítat. Pokud si nepřejete zveřejňovat kontakt nebo adresu použijte prosím soukromé zprávy.
Novým členům doporučujeme, aby si prošli všechny aktuální výměny a nejprve vložili svou nabídku. Nabídky prosím vkládejte ve tvaru: Honza - jabloň nabízím nebo Honza - topol sháním. Pokud je v nabídce seznam rostlin, postačí Honza - nabízím. Pokud sháníte nebo nabízíte něco, co už nabízí nebo shání jiný člen fóra, nepřipisujte prosím k vláknu příspěvky "Já taky", ale založte si své vlastní téma. Do příspěvků pište jenom k výměnám, o rostlinách samotných se diskutuje v tématu Rostliny.

výměna semen

Příspěvekod lennis » sob 21. led 2017 13:11:35

Dobrý den,

posílám seznam semen, které nabízím, a za ním seznam toho, co sháním. Děkuji ;)

Nabízím:

-od Gengelu: divorké rajčátko, serina, paprika Severka, hrách Heizlarová, rajče Black Plump, amarant jedlý

- dále od zeleniny: ačokča, tykev seet dumplings, chlli: cayenne, Satanś kiss, Aji Crystal;

- zelenina objednaná ze zahraničí (mám už jen v omezeném množství, takže spíš jen pár semínek na množení): ředkvička Singara Rats Tail (delikatesa v Indii), Giant of Sicily, De 18Jours (stará francouzská odrůda, 18denní), špenát Giant Noble, Bloomsdale Long Standing

- bylinky: witánie snodárná, včelník moldavský, černucha setá, pelyněk černobýl, len setý, sléz červený

- květiny: cínie Perzský koberec (každá rostlinka bohatě kvetla záplavou, nádherných do oranžova laděných květů, až do zámrazu), krásenka, kalifornský mák (oranžový), topolovka Creme de Casis, žlutý měsíček, oranžový měsíček, modrobílá chrpa, Rudbecka fulgida Gold, divizna, pupalka čtyřhranná, laskavec červený, aksamitník.

Sháním:

bylinky: bukvice lékařská, merlík vonný, kopretina řimbaba, rozrazil lékařský, jablečník, řepík lékařský, vitex jehněčí, heřmánek

květiny: kokardy, zápleváky, třapatky a třapatovky, šalvěje, rozrazily, kypreje, ostrožky, lupiny, šanta.... A další prériové i jiné trvalky.
lennis
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 18. led 2014 12:30:09
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: výměna semen

Příspěvekod semenareni » ned 22. led 2017 18:51:27

Dobrý den,
nabízím řepík lékařský, ostrožku východní, šalvěj lékařskou a divokou šalvěj. Mám ale i jiné druhy trvalek (meduňka, třezalka, pupalka, srdečník, mydlice, okrasný vytrvalý hrachor, yzop, chrpa, levandule...). Měl bych zájem o tykev sweet dumplings, ředkvičku De18Jours a včelník moldavský.
semenareni
začátečník
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 29. pro 2014 15:33:36

Re: výměna semen

Příspěvekod lennis » pon 23. led 2017 8:30:46

Dobrý den,
děkuji za nabídku, určitě mám zájem a semínka zašlu, více v SZ.
lennis
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 18. led 2014 12:30:09
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: výměna semen

Příspěvekod blizkovsky » pát 04. srp 2017 9:42:40

slo by me poslat dopisem semena divokych rajcat, acocky a okurek? zaplatim na cislo uctu, ktere mi date. Moje adresa je
Blizkovska, Zilkova 10, 62100 Brno. Moc dik!
blizkovsky
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 31. črc 2017 14:39:58

Re: výměna semen

Příspěvekod Ivana » úte 19. zář 2017 23:29:41

blizkovsky píše: zaplatim na cislo uctu, ktere mi date.

Ahoj,
tady se neplatí, nabídni něco na výměnu (kilo jablek, kilo medu, kilo dobrých slov apod.), co bude nabízející akceptovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: výměna semen

Příspěvekod Hanaba » ned 08. dub 2018 12:59:59

Dobrý den,
pokud je Vaše poptávka ještě aktuální, mohu nabídnout vitex jehněčí, ev. řimbabu. Mám ale jen rostliny ne semena.
Hana
Hanaba
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31. říj 2014 16:27:36

Re: výměna semen

Příspěvekod lennis » ned 08. dub 2018 19:03:57

Hanaba píše:Dobrý den,
pokud je Vaše poptávka ještě aktuální, mohu nabídnout vitex jehněčí, ev. řimbabu. Mám ale jen rostliny ne semena.
Hana


Dobrý den, ano, měla bych zájem, co byste si přála Vy?
Lenka
lennis
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 18. led 2014 12:30:09
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí


Zpět na Výměna rostlin, sazenic a semen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron