Hawkovec - nabízím 2013

Co nabízíte a co sháníte. Má vaše biozahrada přebytky semen? Nabídněte je ostatním a získejte další rostliny i přátele! Prosím sem dávejte pouze konkrétní nabídky se seznamy rostlin.
Pravidla fóra
Toto fórum je VÝHRADNĚ PRO VÝMĚNY, v tomto fóru NIC NEPRODÁVÁME. Zde nabídněte svoje přebytky ostatním, můžete nabízet i úplně obyčejné věci. Poptávky typu dobře zaplatím prosím dávejte do komerční inzerce.
Výměny probíhají jako vzájemná svobodná dohoda dvou jedinců, administrátoři výměny nijak dál nezprostředkovávají. Velmi doporučujeme výměny vyvážené, ale pokud se rozhodnete jinak nic proti tomu nebudeme namítat. Pokud si nepřejete zveřejňovat kontakt nebo adresu použijte prosím soukromé zprávy.
Novým členům doporučujeme, aby si prošli všechny aktuální výměny a nejprve vložili svou nabídku. Nabídky prosím vkládejte ve tvaru: Honza - jabloň nabízím nebo Honza - topol sháním. Pokud je v nabídce seznam rostlin, postačí Honza - nabízím. Pokud sháníte nebo nabízíte něco, co už nabízí nebo shání jiný člen fóra, nepřipisujte prosím k vláknu příspěvky "Já taky", ale založte si své vlastní téma. Do příspěvků pište jenom k výměnám, o rostlinách samotných se diskutuje v tématu Rostliny.

Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod hawkovec » ned 24. úno 2013 17:28:36

Zdravím všechny "ekošílence",

moje skromná nabídka je tato (zdroje vlastní=Bio či kupované=neBio).


Zelenina

ačokča - kup.
čočkofazole - vl.
dýně Hokaido (oranžová) - vl.
dýně Butternut - vlastní kultivar - velmi chutná
dýně okrasné - směs cca. 5 různých druhů/tvarů - vl.
fazole pnoucí máslová - odrůda neznámá - velmi plodná a chutná (všem ju nutím) - vl.

spousta starých zbytků klasické zeleniny - většina semínek kupovaných



Léčivky/okrasné

echinacea - vl.
chmel - planá varianta - vl.
chrpa okrasná - vl.
kdoulovec - vl.
kozlík lékařský - kup.
ostropestřec - kup.
šrucha velkokvětá - kup.



Odkopky - cibule/hlízy (až rozmrzne)

denivka - různě prokřížená mezi sebou
lesní jahody
máta - tmavé drobné lístky - malý vzrůst - silně aromatická (velmi silná)
meduňka
medvědí česnek
narcisy - různě prokřížené mezi sebou
oregáno - menší vzrůst
pažitka
topinambura - bílé protáhlé hlízy (od Ivany z Brna)


Ovoce

jadérka - Sudetská reneta (chuťově výborné + dlouhá skladovatelnost) + další 2 neznámé pozdní/velmi pozdní odrůdy po Němcích - případně rouby
řízky/odkopky - bílý/červený/černý rybíz - neznámé odrůdy - nutno domluvit (spíš na podzim)
odkopky/řízky/rouby - muchovník, kan. borůvka, jap. topol - neznámé odrůdy + vinná réva - stará odrůda "Bago" - nutno domluvit (uvidíme co a jak - obávám se, že zima jim dala zabrat)



Běžné

spousta zbytků semínek "běžných" druhů, které se mi nechce rozepisovat, jelikož je většina lidí už má. Pokud by někdo měl zájem o něco "běžného", tak ať napíše konkrétní druh a já se ozvu. Tak snad se něco někomu bude hodit.



S pozdravem a přáním radostného života

Karel
hawkovec
začátečník
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19. úno 2012 15:56:36

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod vakul » pon 06. kvě 2013 15:33:11

Nazdárek, prosím Tě, budou ty narcisy paltit i tento rok na podzim,nebo v době, kdy se sadí? A co žádáš za výměnu? Díky za odpověď Vakul
vakul
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06. led 2012 21:44:08

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod hawkovec » sob 11. kvě 2013 12:11:15

Zdravím Vakul,

jo jo platit budou (máme zhruba 4 varianty)- počítám někdy v srpnu. Klidně ti to pošlu jen tak, ale kdyby si měl náhodou yakon či batáty, tak to bych rozhodně bral. Čau a přeju pěkný den.
hawkovec
začátečník
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19. úno 2012 15:56:36

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod lucievysatova » pon 12. srp 2013 14:00:33

Dobrý den Hawkovec měla bych zájem o některé z vašich rostlinek :echinacea - vl. ,chrpa okrasná, kdoulovec ,šrucha velkokvětá,denivka . Bohužel nemám co nabídnout jelikož jsem po povodních a zahrádku začínám od začátku budovat znovu
chtěla jsem se zeptat zda by se dalo vyměnit třeba za něco co sháníte a já to mohla koupit a poslat vám to ale zároven aby mi to nezrujnovalo peněženku :D předem děkuji moc za odpověd s pozdravem a přáním hezkého dne L. V.
lucievysatova
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. srp 2013 13:04:47

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod Ivana » pon 12. srp 2013 21:08:34

hawkovec píše:yakon či batáty

Yakon mám, ale k výměně bude někdy na podzim. Batáty občas ulovíš v superhyper, myslím že jsem je viděla v Glóbusu před několika lety, ale nevím jestli nebudou ozářené aby neklíčily.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod kemet.taita » sob 07. zář 2013 15:22:58

Ahoj,

rád bych získal topinabur a echinace. Mohu na výměnu nabídnout:
Catalpa bignonioides (katalpa),
Rosa rugosa,
Gleditsia triacanthos (dřezovec),
Koelreuteria paniculata (svitel),
Paulownia tomentosa (paulownie),
Decaisnea fargesii (dekaisnea),
Sequioadendron giganteum (sekvojovec),
netradiční trvalku Vermonia gigantea,
Staphyllea pinnata (klokoč)
kemet.taita
nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17. črc 2013 20:57:41

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod lenoiree » pon 07. říj 2013 18:24:30

Ahoj, batáty a jakon mám, dávám je teď do písku na přezimování, tak snad na jaře budou na sadbu, dej vědět a já ti je schovám.
lenoiree
začátečník
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. led 2013 19:45:58
Bydliště: Choceň

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod Pablo » ned 03. lis 2013 20:07:09

Ahoj,
topinamburů mám spousty, stačí napsat. Ještě mohu nabídnout semena dýně hokkaidó a mangoldu a hlízky čistce hlíznatého.

Z výše uvedeného by mne zajímala dekaisnea, dřezovec, denivky, kdoulovec ...
... a dále žluté vodní ksatce, komule davidova, dužistopka sladká ...
Pablo
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. lis 2013 9:22:20

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod Ivana » pon 04. lis 2013 14:56:47

Pablo: Vítám tě na fóru. Hawkovec tu byl naposled v květnu, pokud má upozornění na nové příspěvky tak by sem mohl juknout.

Čistec hlíznatý bych hodně moc chtěla, mám semena Decaisnei, ale pro přehlednost bychom mohli pokračovat asi v mojom vláknu.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Hawkovec - nabízím 2013

Příspěvekod Danka » čtv 07. lis 2013 20:45:44

Ahoj Pablo, pokud sem hawkovec nezavítá, mám já zas hafol kosatců a denivek, můžu zkusit namnožit komuli a kdoulovec, mrkni na mou nabídku, můžem se domluvit.
zdraví
Dan(k)a
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Další

Zpět na Výměna rostlin, sazenic a semen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron