Nabízím tomel obecný

Co nabízíte a co sháníte. Má vaše biozahrada přebytky semen? Nabídněte je ostatním a získejte další rostliny i přátele! Prosím sem dávejte pouze konkrétní nabídky se seznamy rostlin.
Pravidla fóra
Toto fórum je VÝHRADNĚ PRO VÝMĚNY, v tomto fóru NIC NEPRODÁVÁME. Zde nabídněte svoje přebytky ostatním, můžete nabízet i úplně obyčejné věci. Poptávky typu dobře zaplatím prosím dávejte do komerční inzerce.
Výměny probíhají jako vzájemná svobodná dohoda dvou jedinců, administrátoři výměny nijak dál nezprostředkovávají. Velmi doporučujeme výměny vyvážené, ale pokud se rozhodnete jinak nic proti tomu nebudeme namítat. Pokud si nepřejete zveřejňovat kontakt nebo adresu použijte prosím soukromé zprávy.
Novým členům doporučujeme, aby si prošli všechny aktuální výměny a nejprve vložili svou nabídku. Nabídky prosím vkládejte ve tvaru: Honza - jabloň nabízím nebo Honza - topol sháním. Pokud je v nabídce seznam rostlin, postačí Honza - nabízím. Pokud sháníte nebo nabízíte něco, co už nabízí nebo shání jiný člen fóra, nepřipisujte prosím k vláknu příspěvky "Já taky", ale založte si své vlastní téma. Do příspěvků pište jenom k výměnám, o rostlinách samotných se diskutuje v tématu Rostliny.

Nabízím tomel obecný

Příspěvekod lennis » sob 22. srp 2015 13:09:24

Nabízím pěkné sazenice (cca 50 cm) tomelu obecného (kavkazského) a výměnou hledám jakýkoli jiný druh tomelu, nejlépe virginský, ale i japonský.

Dále mohu odkopat sazenici růže dužnoplodé, malý odkopek ženšenu pětilistého, nabízím zakořeněný proskurník topolovku (2 druhy), orlíček, witánii, celeropetržel Serina (pro semínka příští rok, gengel)

Dále budu mít semínka červených divokých rajčátek, rajčete Ostravské rané (gengel), rajčete Black Plump (gengel), jedlý amarant (gengel), mák okrasný (různé barvy) a kalifornský (oranžový), pupalka čtyřhranná a další běžnější věci.

Kromě tomelu virginského sháním také sazeničky mišpule, moďoulu, kdouloně, velkoplodého hlohu a hlošiny okoličnaté. Výměnou za cokoli z výše uvedeného, případně pište, mám toho víc, co by se dalo namnožit třeba řízky (namátkou ostružiník Black butte, rakytníky, aronie, muchovníky). Děkuji.
lennis
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 18. led 2014 12:30:09
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Nabízím tomel obecný

Příspěvekod semenareni » čtv 27. srp 2015 7:42:22

Zdravím,
mrkněte na můj seznam semen k výměně tady. Mohl bych nabídnout ještě kdoulovec ze semínka (sazeničku). Na zahradě máme velkoplodý hloh, tak bych se mohl pokusit nařízkovat (úspěch nezaručen). Z Vaší nabídky by se mi hodilo: rajče Ostravské rané, rajče Black Plump a popřípadě i ten mák, ale jen pokud je vytrvalý.
V případě zájmu pište na semenareni@seznam.cz.
semenareni
začátečník
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 29. pro 2014 15:33:36

Re: Nabízím tomel obecný

Příspěvekod lennis » stř 07. říj 2015 13:21:44

Přikládám plnější seznam toho, co mám letos k dispozici, a tedy nabízím:

sazenice
tomel obecný (kavkazský) sazenice cca 50 cm
witánie snodárná
ženšen pětilistý
„modrá tráva“
jahodník měsíční rujana
růže dužnoplodá
růže svraskalá
orlíček (směs)
pelyněk brotan
topolovka (bohužel mám smíchané odrůdy - tmavočervenou léčivku a plnokvětou Creme de Casis, takže překvapení :-) - jednoleté sazenice

hlízy
gloriosa


bylinky
šalvěj, oregano, máta, yzop, libeček, cibule zimní, pažitka, pelyněk brotan (sem), česneková pažitka (sem)

semínka
třapatka zářivá (Rudbeckia fulgida „Goldstrum“)
černucha
měsíček
aksamitník (směs)
barevný mák (směs), kalifornský mák (letničky)
divizna
Komule davidova
pupalka čtyřhranná
krásenka (směs)
cinie směs
witánie snodárná
okrasné slunečnice
proskurník lékařský
chilli odrůdy Crystal, de Cayenne, Ďáblův polibek
divoká rajčátka červená
rajče Ostravské rané, Black Plump (Gengel)
paprika Severka (Gengel)
laskavec/amarant jedlý (amaranthus caudatus var. edulis) (Gengel)
amarant červenolistý
tykev Sweet dumplings

Sháním:
tomel virginský, mišpule, moďoul

Děkuji, Lenka
lennis
začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 18. led 2014 12:30:09
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Nabízím tomel obecný

Příspěvekod alicele » ned 20. pro 2015 19:34:14

Dobrý den,
měli bychom zájem o tomel, růži svrasklou a papriku Severku.
Bohužel nemáme na výměnu jiný tomel, ale můžeme Vám nabídnout následující semena: angínovník, kotvičník zemní, maralí kořen, hvězdnice zlatovlásek, grindelie mohutná, ostrožka stračka, ostropestřec mariánský. Mohli bychom zkusit nahřížit kustovnici čínskou nebo schizandru. Pokud by Vám z toho nic nevyhovovalo, máme ještě v nabídce propolis a med (máme vlastní včely).
S pozdravem a přáním krásných Vánoc
Andrea
alicele
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. pro 2015 22:38:52

Re: Nabízím tomel obecný

Příspěvekod Ivana » pát 25. pro 2015 0:22:03

Ahoj, grindelii jsem vždycky hodně chtěla, má schopnost tlumit i hnusné vyrážky. Bohužel teď nemám místo, kam jí dát. Možná by se dala dát na spřízněnou zahradu.
Můžeme zůstat v kontaktu? Nebo vyměním (asi až na jaře) za něco co ještě mám.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Nabízím tomel obecný

Příspěvekod alicele » ned 03. led 2016 10:57:34

Ahoj Ivano,
grindelii můžu poslat, v kontaktu můžeme zůstat.
Andrea
alicele
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. pro 2015 22:38:52


Zpět na Výměna rostlin, sazenic a semen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron