Misazap nabízím 2015

Co nabízíte a co sháníte. Má vaše biozahrada přebytky semen? Nabídněte je ostatním a získejte další rostliny i přátele! Prosím sem dávejte pouze konkrétní nabídky se seznamy rostlin.
Pravidla fóra
Toto fórum je VÝHRADNĚ PRO VÝMĚNY, v tomto fóru NIC NEPRODÁVÁME. Zde nabídněte svoje přebytky ostatním, můžete nabízet i úplně obyčejné věci. Poptávky typu dobře zaplatím prosím dávejte do komerční inzerce.
Výměny probíhají jako vzájemná svobodná dohoda dvou jedinců, administrátoři výměny nijak dál nezprostředkovávají. Velmi doporučujeme výměny vyvážené, ale pokud se rozhodnete jinak nic proti tomu nebudeme namítat. Pokud si nepřejete zveřejňovat kontakt nebo adresu použijte prosím soukromé zprávy.
Novým členům doporučujeme, aby si prošli všechny aktuální výměny a nejprve vložili svou nabídku. Nabídky prosím vkládejte ve tvaru: Honza - jabloň nabízím nebo Honza - topol sháním. Pokud je v nabídce seznam rostlin, postačí Honza - nabízím. Pokud sháníte nebo nabízíte něco, co už nabízí nebo shání jiný člen fóra, nepřipisujte prosím k vláknu příspěvky "Já taky", ale založte si své vlastní téma. Do příspěvků pište jenom k výměnám, o rostlinách samotných se diskutuje v tématu Rostliny.

Misazap nabízím 2015

Příspěvekod Misazap » pát 08. říj 2010 8:38:19

Ahoj,
mám doma pár "obyčejných" semínek, se kterými se mohu podělit. Jsou to spíš semena pro někoho, kdo začíná.
Salát plzeňský kamenáč (z Gengelu)
Pohanka (ČSFR, také Gengel)
Len (Šumperský, Gengel)
Hrách Hejzlarová (Gengel)
Divoká žlutá rajčata (červených mám malinko, ale kdyby stačilo pár semínek, podělím se)
Ačokča
špenát novozélandský (čtyřboč)
Kopr
Krásenka
Čerňucha Damašská
Afrikán (plnokvětý)
Měsíček (směs žlutých a oranžových)
Česnáček
Orlíček
Kosatec Sibiřský
Svazenka Vratičolistá
Řepík (semena jsou starší, snad vyklíčí)
Třapatka Nachová
Šalvěj (snad lékařská)
Saturejka (asi Horská - trvalka)
Brutnák
Prvosenka
Meduňka (obyčejná, není to nějaký spec. kultivar)
Ještě bych mohla vyštrachat dobromysl
Koupený heřmánek římský
Koupený estragon

Jak říkám, žádné speciality. U některých nemám potvrzeno, že vůbec klíčí, protože nám rostou na zahradě a nemám je kde vysévat.

Na výměnu bych brala i koupená semínka (ne celý balíček, 3-5 semen stačí), bylinky, nějakou zeleninu (ne F1), třeba okurky mi letos došly. Zatím nemám pořádnou zahradu, tak většinu rostlin pěstuju v truhlících. Tak něco vhodného do truhlíku.

Nebo bych brala semena některých stromů či keřů, kdyby měl náhodou někdo zdroj (ale ne koupené z USA či Číny). Papírové ořechy, kaštany (jedlé), cukrový javor, líska, mandloň a další, které jsou vhodné pro ekozahradu a do středních poloh. Plánuju koupit pozemek a o tyto stromy dost stojím a ráda bych je pěstovala ze semen (taková úchylka, no ;-)
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Misazap - nabízím keře, šruchu, vodní, topinambury

Příspěvekod Misazap » pon 11. říj 2010 7:51:37

Ještě nám na zahradě roste třeba podražec velkolistý, obrovská popínavá liána s listy většími než talíř. Kvete podobně jako nějaké masožravky, plod vypadá jako okurka a je plný semen - ten mohu poslat, jen nemám vyzkoušeno, jestli to klíčí.

Pak zde máme zběhovec plazivý s tmavofialovými listy , jaké má květy teď nevím, dodala bych celé rostlinky.

Dále čemeřici nachovou a smrdutou, mařinku vonnou.

Letos budeme ještě likvidovat rakytník, samičí rostlina - nemáme tu na ni místo. A přesazovat budeme svídu, ale trochu ji zmenšíme, takže by se nějaký odkopek taky mohl najít.

Pak nabízím celé trsy plamenku vysokého (phlox paniculata) ve fialové barvě.

Zvláště živých rostlin se docela ráda zbavím, je tu toho moc a než likvidovat, tak raději darovat, nebo vyměnit třeba za ředkvičky ;-)
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Misazap - nabízím keře, šruchu, vodní, topinambury

Příspěvekod Fazole » úte 12. říj 2010 12:15:49

Ahoj!

Plamének i zběhovec bych si ráda vzala v jakémkoli množství. :-)

Nabízím semínka máku, snad zbyde i nějaká hokkaidó, ale už jsem nabídla k výměně třikrát, tak nevím, jestli ještě zbyde, pár semínek bobu jedlého (přesný název netuším, takové placaté jak kdyby tlusté fazolky, ve Španělsku to rádi jedí se šunkou, mňamka), měsíčky, semenáčky doubků a javorů, vaječňák vlastní výroby, bezový likér babiččiny výroby, kratší překlad z/do šj.

Fazole.
Fazole
člen korespondent
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 30. zář 2010 21:06:23

Re: Misazap - nabízím keře, šruchu, vodní, topinambury

Příspěvekod Petra » sob 29. led 2011 15:24:16

Chci se zeptat zda z vodních rostlin nemáte náhodou lakušník vodní (Batrachium aquatile), jinak moje nabídka především jedlých je také na www.prirodnizahrada.cz, až na jedny fazole zatím všeho mám dostatek.
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Misazap - nabízím keře, šruchu, vodní, topinambury

Příspěvekod Misazap » stř 09. úno 2011 13:26:40

Zeptám se švagrové, až s ní budu mluvit, ona má hodně vodních rostlin. Dám pak vědět.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Misazap - nabízím keře, šruchu, vodní, topinambury

Příspěvekod Anu » ned 08. dub 2012 18:23:37

Dobrý den.
já bych velmi ráda měla na zahrádce phlox - plaménku. Ta květina mi připomíná dětství. Tak bych byla vděčná za jakékoli množství.

Mohu na výměnu nabídnout růžovou pivoňku, popř. kopec libečku, oregana a estragonu.

Děkuji a zdravím,
Anu
Anu
nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 29. bře 2012 20:27:59

Re: Misazap sháním Ačokču

Příspěvekod Misazap » úte 01. dub 2014 9:10:04

Aha, tak editací to téma zůstane někde vzadu ..
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Misazap nabízím 2015

Příspěvekod Misazap » ned 22. úno 2015 8:28:21

Zeditovala jsem první příspěvěk s nabídkou semen.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Misazap nabízím 2015

Příspěvekod hawkovec » ned 01. bře 2015 15:54:40

Zdravím do Plzně,

máme některé věci (kaštan, maliny, ostružiny, atd.) co poptáváš, takže pokud bys měla zájem, můžem se nějak domluvit.

S pozdravem a přáním pěkného dne Karel.
hawkovec
začátečník
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19. úno 2012 15:56:36

Re: Misazap nabízím 2015

Příspěvekod semenareni » ned 01. bře 2015 17:06:11

Dobrý den,
měl bych zájem o ty odrůdy z Gengelu a o svazenku moji nabídku tady najdete (Semenaření - výměny). Pak mám také kupovaná semínka k odsypání. Kontaktujte mě na e-mailu semenareni@seznam.cz. Děkuji
semenareni
začátečník
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 29. pro 2014 15:33:36

Další

Zpět na Výměna rostlin, sazenic a semen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků