Výhody a nevýhody mulčování

Klasické postupy, experimentální metody. Vaše zkušenosti, co se vám osvědčilo a co ne.

Re: Výhody a nevýhody mulčování

Příspěvekod Petra » úte 17. srp 2010 21:31:18

Máte někdo zkušenosti s hlemýžděma - zda skuteně likvidují vajíčka slimáků, španěláků mám hodně, ale hlemýžďů tak 2x tolik, takže některé rostliny jako třeba salát už jsem přestala pěstovat.

Zatím se vzdávám některých druhů zeleniny, slále se mi nechce vzdát mulče. A to už je naše "biozahrada" 6 let stará - všude haldy kamení, dříví, jezírko, ježkovník s ježkama a španěláci...

Pomohlo Ivano, když jsi přestala mulčovat?
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Výhody a nevýhody mulčování

Příspěvekod Ivana » stř 18. srp 2010 8:00:56

Nemůžu říct s jistotou jestli pomohlo nebo ne.
Tak nějak se učím s nima zacházet - co se stane když udělám to či ono. Ono tam těch faktorů působí hodně - co sázím, kdy sázím, jak velké, jaký je to druh rostliny nebo druh slimáka, čím mulčuju a další.
Když jsem sázela tabáky: poprvé jsem zasadila pět rostlin, zamulčovala suchou trávou, z toho tři sežrali úplně docela a zbyly dvě. Druhou skupinu jsem nemulčovala a vydržely všechny. Pravda, ožrané listy u všech, některým sežraly i květy, ale rostliny jako takové vydržely. U mladých křehkých sazeniček mi vychází spíš nemulčovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Výhody a nevýhody mulčování

Příspěvekod Ivana » stř 18. srp 2010 8:18:29

Je třeba vzít v úvahu taky to, že každý z nás má jinou zahradu, jinak velkou populaci slimáků, asi i jiné převažující druhy - takže to co si tu napíšem může být jen takové přibližné vodítko.
Jak říká pan Tomáš Novák - dělej co funguje a nedělej co nefunguje.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Způsoby pěstování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron