Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Klasické postupy, experimentální metody. Vaše zkušenosti, co se vám osvědčilo a co ne.

Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Ivana » čtv 03. čer 2010 13:36:11

Když si tak člověk pročítá klasické příručky o pěstování tak se dočte o doporučovaných vzdálenostech rostlin. Mě to v mnoha případech připadá příliš mnoho - například u chřestu (150 cm řádky od sebe, 60 cm rostliny) anebo i u jahod. V řadě případů bych to sázela daleko blíž k sobě - nechci mít obnaženou půdu.
Máte praktické zkušenosti kde to funguje a kde ne?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Evik » čtv 03. čer 2010 20:55:49

Ahoj Ivano,
myslím, že ty uváděné spony budou dost často ovlivněny velkovýrobou tedy mechanizací - technologií jakou se ty které druhy pěstují.
A k tomu chřestu, mně to zase nepřijde tolik. Jednak ty hrůbky na kterých se pěstuje a zároveň se v nich i bělí jsou dost vysoké a chřest samotný není žádný drobeček takže prostor k "rozletu" potřebuje. Jo, doma si ho můžeš dát asi blíž, ale pod metr bych nešla. Ono pak zas kdyby to bylo moc husté tak je zvýšené nebezpečí houbových chorob atd. Takže každé má své.
Ahoj Eva

PS.: zde jsou nějaké fotografie jak taková chřestovna vypadá http://www.ivancice.cz/historie-senochrestu.php
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Ivana » sob 05. čer 2010 14:22:01

Právě takové obnažené pláně jako jsou na obrázcích bych nechtěla. Možná by se to dalo něčím podsadit.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Evik » sob 05. čer 2010 20:46:01

No jo, ale to je jen na jaře v době co se sklízí. Krom toho z celé té kupy lezou fazochy, takže kdyby se tam ještě něco pěstovalo tak by to stejně nemělo klid. A pak se to nechá vyrůst a už do toho nevlezeš. Chřest má na výšku víc jak metr a polehává. Doma by to šlo,bělit ho pod těmi zvony jak je na obrázku a pak vyvázat ke kolíku, ale při velkovýrobě těžko.

Ahoj Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Ivana » sob 05. čer 2010 22:21:09

Velkovýrobu nehodlám provozovat, takže to ještě promyslím. Chřest znám, vím jak je vysokej, ale ten divokej nepolehává, nenapadlo by mě, že ty pěstovný jo.
Ty chřest pěstuješ?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klasické zahrádkářské pěstování - doporučované spony

Příspěvekod Evik » ned 06. čer 2010 20:56:17

Kdysi jsem jednu rostlinu doma vysadila, ale moc se jí u mě nelíbí. Ještě jsem se ani nedívala jestli letos leze ven. A toho "mrnouska" nechávám dělat co chce. Jen si tak z dřívějška vybavuji, že sousedka ho měla na předzahrádce a přivazovala ho ke zdi. Ale možná to bylo i tím, že byl jen velký a zabíral moc místa.Projížděla jsem i obrázky na netu a asi to s tím poléhaním nebude tak zlé. Takže určitě to s ním půjde nějak vyřešit. Jo a ještě mi napadla jedna varianta, při které ušetříš místo a to pěstovat nebělený (zelený) chřest.
Ahoj Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47


Zpět na Způsoby pěstování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků