Výsevní dny

Klasické postupy, experimentální metody. Vaše zkušenosti, co se vám osvědčilo a co ne.

Výsevní dny

Příspěvekod Misazap » úte 05. dub 2011 7:49:10

Ahoj, existuje publikace "Výsevní dny", máte s ní někdo zkušenosti?
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Výsevní dny

Příspěvekod Ivana » úte 05. dub 2011 9:05:00

Co to je? To je pěstování podle znamení nebo se jedná o něco jiného?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Výsevní dny

Příspěvekod jiho » úte 05. dub 2011 9:17:15

Výsevní dny vydává PRO-BIO:
http://www.pro-bio.cz/cms/clanek/43545/ ... D=zdfkysex

Moje matka se snaží postupovat podle nich a tvrdí, že to funguje. Ivana je skeptik, tak se chystá provést ověřovací pokusy. :)
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Výsevní dny

Příspěvekod Vipetka » úte 05. dub 2011 12:06:55

Asi před 2 lety jsem podle toho chtěla "jet", ale rychle mě to přešlo.....z prostého důvodu: tak dneska bych měla okopávat, ale sakra! já mám doktora a nákupy......a proč si dělat stresy?
Kdybys chtěla, tak ti můžu zjistit, kde v jakém znamení se měsíc zrovna nachází, bo jsem astrolog-amatér. :shock:
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06

Re: Výsevní dny

Příspěvekod Misazap » stř 06. dub 2011 20:12:56

No já mám podobné problémy .. jako stylu "sázet zrovna dnes?"
Navíc taky mi přijde že u sázení ven je taky docela důležité aktuální počasí, nějakej měsíc ve správné poloze mi bude na nic, když bude výheň jak v troubě, ne?
Ale našla jsem pár článků, kde to dost chválili, tak mě zajímaly zkušenosti.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Výsevní dny

Příspěvekod Ivana » čtv 07. dub 2011 17:06:11

No mě říkala známá něco podobného: V březnu jsou tři vhodné dny na vysazování, jeden den pršelo, další den jsme nebyli doma a ten třetí se taky nějak nehodil. Taky jsme se o tom bavily s Jirkovou maminkou a připadá mi to tak, že když podle toho jedeš tak máš do konce života jízdní řád. Dneska si musím umejt hlavu a musím to stihnout, protože zítra už je špatný den, zítra budu sázet mrkev, pozítří celer, popozítří musím vytřít podlahu.... Já mám ráda svobodu. Ale zajímalo by mě jaké to má výsledky.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Výsevní dny

Příspěvekod Jitka D. » stř 11. kvě 2011 8:33:59

Ahojte, letos to zkouším poprvé, byla jsem dost skeptická, docela dost mě štvalo pořád to sledovat, kdy co správně set. Vysela jsem ředkvičky a pak ještě jednou ve správný kořenový den, přišly mi ze začátku sklizně úplně stejný, ne-li lepší ty v nekořenový den(ony ale taky byly sety o 5 dní dřív)..jenže najednou ty z prvního výsevu přestaly dělat bulvičky a začaly hnát do květu, ty z druhého jsou pořád v pohodě a moc pěkně narůstají. Tak jsem se zpětně podívala, cože to bylo za den při prvním setí a "překvapivě" to byl květový. Tak nevím, třeba je to náhoda, ale každopádně mě to začalo docela bavit sledovat. Tak uvidíme, jak to bude s ostatní zeleninou...
Jitka D.
začátečník
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 29. dub 2010 7:10:46
Bydliště: Vysočina


Zpět na Způsoby pěstování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron