česnek medvědí

Zde jsou již neaktuální příspěvky ohledně výměn.

česnek medvědí

Příspěvekod Evik » úte 19. bře 2013 23:55:39

Neměl by, prosím, někdo nazbyt větší množství česneku medvědího? Stačili by mi i různými způsoby zakonzervované-naložené listy. Na výměnu nabízím všelijaké možné trvalky okrasné, léčivé ... Taky sazeničky z letošních výsevů ze skalničkářských výměn - 90 převážně vyšších druhů. Seznamy co mám již hotové pošlu - sem by to bylo moooc dlouhé. Díky.
Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: česnek medvědí

Příspěvekod bobek » stř 20. bře 2013 0:56:16

Pokud potřebuješ větší množství, tak za pár dní bude ideální doba k tomu nasbírat si ho co hrdlo ráčí. V lužních lesích, například v Polabí, rostou medvědího česneku hektary a hektary. Tato rostlina není chráněná, jak tvrdí někteří fundamentalisti. Samozřejmě ji ale nesmíme sbírat v rezervacích.

Navlhčenej medvědí česnek vydrží v mikrotenovém sáčku v lednici i déle než týden. Sušenej ani mraženej mi nejede, jinou konzervaci jsem nezkoušel.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: česnek medvědí

Příspěvekod Evik » čtv 21. bře 2013 1:16:29

Ahoj Bobku, bohužel Polabí je dost daleko a jet někam jen tak jestli na něj náhodou natrefíme se mi nechce. Zkoušela jsem ho dostat na zahradu sice už několikrát, ale vždy to bohužel ztroskotalo. Tak jsem si řekla, že zkusím znovu rozhodit sítě. A díky za ty zkušenosti se skladováním to se mi bude hodit až nějaký seženu.
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: česnek medvědí

Příspěvekod hawkovec » čtv 21. bře 2013 21:14:11

Zdravím Evik,

já bych ti mohl poslat nějaký, ale už začíná klíčit. Co znamená větší množství? A odkuď si, že bych ti případně poradil, kde se nachází (vím o pár lokalitách). Čau a přeju pěkný den.
hawkovec
začátečník
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19. úno 2012 15:56:36


Zpět na Archiv výměn rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron